Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Annyira szeretnék második...

Annyira szeretnék második gyereket, de a férjem nem akarja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

11 éve vagyunk házasok, van egy kisfiunk, idén kezdte a 4. osztályt.

Mindig is vágytam egy másik babára is, akár kisfiú, akár kislány.

A férjem mindig azt mondta, hogy meglátjuk, nem vagyunk elkésve.

Aztán valahogy mindig elmaradt a dolog, a férjem azt mondta még túl kicsi, várjunk még, legyen picit önállóbb.

Aztán elröppentek az évek, kijárta az óvodát, aztán elkezdte az iskolát, most pedig már igazi kispasi ;)


Itt a környéken rengeteg pici baba van mostanság, ill. az egyik legjobb barátnőm is kismama.

Ennek hatására megint felelevenedett bennem a gondolat, hogy szeretnék másikat.

Azt látom, a férjem most sem igazán akarja, azt mondja, neki egy kisfiú is tökéletes.

Elpanaszoltam a problémám anyukámnak is, aki szerint a fiam megszokta, hogy hárman vagyunk, anyósom szerint pedig túl sok év volna közte és a leendő baba között.


De mit is várhatnék? Anyukám is egyke, én is az vagyok. Sőt, anyósomnak és a férjemnek sincs testvére.

De nem tudom miért, de most minden vágyam még egy baba.


Mit tennétek a helyemben?


N/34



2017. szept. 9. 14:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%
4 válaszoló vagyok. Szerintem a gyerekek számáról igen is beszélni kell. Má csak azért is mert 100-os vdekezés nincsen. Ez nekem a család tervezésbe belatartozik. Mekkra korkülömbség legyenna tsövérek között ha lesz stb. Eő bizony egy házasságban lehet konfliktus forrása is lehet. Nyilván közösín dönthet a pár, hogy ne legyn több, d azt amit a kérdező férje csinál, hogy nemmad egyértelmű választ szerintem ez sem jó. Legalább állalja fel a döntését és ne hitegesse a párját majd lesz valamkor. Én a férjemnek megmondtamén nem szeretnék nagy korkülömbséget mert 5-6 év múlva nem biztos, hogy előről tudnám kezdeni a babázást.
2017. szept. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Annyit megér a dolog, hogy elmondod a férjednek, hogy hogy érzel, aztán meglátod. Ha abszolút elzárkózik előle, akkor ne erőltesd. Egy gyerekhez ketten kellenek.

És sokkal rosszabb, ha megszületik egy pici baba, akit csak az egyik fél akar, emiatt megromlik a kapcsolat és már két gyerek nő fel csonka családban, minthogy akkor van egy gyerek, aki egészséges, minden rendben van vele, a szülők kapcsolata is jó és együtt nő fel a szüleivel a meglévő gyerek.

És ekkora korkülönbség már sok a két gyerek között. Gyerekkorban egészen biztosan. Max. ha már mindegyik gyerek felnő, akkor lehet jó a kapcsolatuk.

Nekem van egy 10 évvel idősebb bátyám és egy 11 évvel idősebb nővérem. A bátyám hamarabb elköltözött otthonról, a nővérem nem. A nővérem nekem amolyan "pótmamám" volt. Nem tudtunk soha igazi testvérekként játszani a nagy korkülönbség miatt. Sokszor kellett úgymond muszájból pesztrálnia engem iskolai szünetekben. Én nem tudtam vele játszani, ő pedig biztos szívesebben lett volna a kortársaival. Bár ezt soha nem mondta.

2017. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

A gyereknek SEMMI KÖZE hozzá, és nem puhatolóznék nála.


Hagyd ki a kettőtök dolgából :) Egyébként ebben nem lehet megállapodnotok, valamelyikőtöknek fel kell adnia a vágyát, ami a kapcsolatotokba is kerület.

2017. szept. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem abszolút nem okoz problémát a 10 év korkülönbség. Mi hárman vagyunk testvérek. Én ugyan a középső vagyok,de a 2 tesóm között majdnem 11 év van és teljesen jó viszon van köztük. Az öcsém és én köztem is közel 8. Már ugyan mind felnőttek vagyunk,de ugyanolyan jóban vagyunk. Amikor az öcsénk született teljesen odáig voltunk érte,imádtuk. Sokszor pont azon veszekedtünk ki öltözteti,fürdeti,eteti stb. Nagy segítség voltunk anyunak akkoriban. Azt gondolom nevelés kérdése. Persze volt pár év amikor egy időre külön utakon jártunk,de egymásra találtunk. Felnőttként meg már egyáltalán nem vesszük észre a korkülönbséget. Az én gyermekem is 9 éves és szeretnék kistestvért. Szerencsére a fiam is mondja.hogy jó lenne egy kistesó. Remélem összejön majd.
2017. szept. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%
hasonló korban, hasonló korú gyerekkel hasonló helyzetben vagyok. Én kerek perec megmondtam a páromnak, ha nem akar még egy gyereket, húzzon gumit, mert én egy fűszálat nem teszek az ellen, hogy legyen... sőt, azt is elmondtam, hogy nekem KELL még egy gyerek. szóval gondolkodjon, mert nekem egészen biztosan lesz még egy.
2017. szept. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Akik szerint jobb ez jó házasság, azok miből gondolják, hogy így ez jó?

Ne legyen rossz a férjnek, de a feleség tűrjön, neki nyugodtan lehet rossz? Mintha ő lenne az önző. A férje elég gyáva, és nem túl gerinces, hogy hitegeti szegényt, és nem vállalja a döntését.

Az pedig baromság, hogy sok lenne a korkülönbség. Bár a gyereket én se kérdezném meg.

2017. szept. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld rábeszélni a férjedet.
2018. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!