Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe lehet esni szoptatás...

Teherbe lehet esni szoptatás alatt úgy, hogy még nem jelentkezett menstruáció? Ha igen, Neked hogyan sikerült?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy a menzeszt MINDIG peteérés előzi meg, az orvosom is ezt mondta a 6 hetes kontrollon. Viszont ezt találtam, emiatt kérdezem:


"Sok asszonynáI azt találták, hogy a szoptatást követő első ciklus során általában nincs peteérés, vagyis nem előzi meg ovuláció.


Egy anovulációs ciklusban a menstruáció ovuláció nékül zajlik, és ovuláció nélkül nem következhet be a terhesség. A szoptató anyák gyakran úgy nevezik az első menstruációjukat, mint "figyelmeztető" ciklust. Tudják, ha nem kívánnak ismét teherbe esni, figyelniük kell a peteérés jeleit, vagy el kell kezdeniük a születésszabályozás valamilyen formáját az első menses után."

Forrás: [link]


2017. szept. 15. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
,,Sok asszonynal", ahogy a cikk irja, nem mindnel:) szoval a valasz igen, nekem tobb anyuka ist beszamolt ilyenrol az egyik szoptatos facebookcsoportban. Nekem meg szules ota nem jott meg, mar szeretnenk meg egy gyereket, egyelore meg nem volt peteeresem.
2017. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amugy lehet menzesz peteeres nelkul, es az ilyen ciklusban altalaban a kovetkezoben hamarabb tortenik meg az ovulacio.
2017. szept. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A magas prolaktin szint miatt szerintem addig nem lesz ovulációm, amíg szoptatok. :( A peteérést meg nem tudom figyelni, legfeljebb az ébredési hőmérsékletre lehetne támaszkodni, de össze-vissza alszom, mivel éjjel is szoptatok. Az ovulációs teszt meg nem megbízható.
2017. szept. 15. 13:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló a helyzet, szeretnénk már kistesót. Nekem 8 hónappal szülés után megjött, 4 hónapig rendszeres volt, és már 5 hónapja nincs ciklusom. Én már a szoptatás abbahagyását fontolgatom.
2017. szept. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam ez biztosan nem igaz.

Még szoptatom a babám, kizárólag anyatejes volt, amikor észrevettem, hogy valószínűleg peteérésem van. Úgyhogy betáraztam betéttel, két héttel később meg is jött.

2017. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A peteerest lehet a nyak alapjan figyelni, ajanlom a Gyenged fogamzasgatlas / Termekenysegtudat fb csoportot, es/vagy ovulacios mikroszkopot. Ha megjelenik a tojasfeherje-szeru nyak, es legalabb 1,5 centis szalat ki tudsz vele huzni a ket ujjad kozott, az mar jo esellyel a peteeres jele.
2017. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, a nyák valóban a peteérést jelzi (egészen pontosan, hogy elindult a folyamat), de azt egyáltalán nem garantálja, hogy a domináns tüsző végül meg is reped, sokszor ciszta lesz belőle. Ha nem termelődik elég progeszteron, akkor hiába nyúlós a nyák.
2017. szept. 18. 09:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült :)

8 hós volt a fiam akit szoptattam többször is egy nap, születése után nem jött meg egyszer sem, ovulációt megéreztem és teherbe estem tehát akkor meg a terhesség miatt nem jött meg.

2017. szept. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!