Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Duphastont a "nem próbálkozós"...

Duphastont a "nem próbálkozós" hónapokban miért szedjem vajon?

Figyelt kérdés
Progeszteron hiányra kaptam, hogy majd ha terhes leszek ne vetéljek el ismét. De amúgy is várnunk kell 1-2 hónapot vetélés után, addig minek szedjem, nem csak az adott hónapban van jelentősége? Meg amúgy is, hát nem minden hónapban tudunk együtt lenni majd.. Erről részletesebben tud valaki valamit mondani? Dokinál még nem merült fel bennem, azért nem őt kérdeztem...
2017. szept. 19. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Azert szoktak javasolni magzatvedot mar a teherbeeses elott, mert bizonyos asvanyianyagok, vitaminok hianya (is) okozhat gondot a mar megfogant embrional. Pl folsav hiany nem csak a mar megfogant babanal okoz problemat, hanem eredmenyhet rossz minosegu petesejtet, ami ugye hiaba termekenyul meg, egeszseges terhesseg nem belole, altalaban mar a terhesseg elso heteiben elhal.

Raadasul ha hiany ban belole, akkor akar honapokbanis beletelhet, mig a szervezben elegseges szintre feltoltodik.

Epp emiatt (ha tenyleg hoany van), akkor mar keso elkezdeni szedni akkor, amikor pozitiv a teszt.

Epp emiatt szoktak javasolna (meg veteleses elozmeny nelkul is), hogy szedjen vitamint az, aki tudatosan tervezi a babat.

2017. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ok, ne haragudj, valamiert nem a progira gondoltam, hanem magzatvedore...

Ne kerdezd miert, csak a valasz elkuldese utan tudatosult, hogy nem arra valaszoltam, amit kerdeztel.

2017. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem baj :-) Legalább erre is gondolok, jó hogy eszembe juttattad a vitamint is ;-) , mert őszintén szólva azt csak terhesen szoktam szedni, de ki tudja lehet hogy az is volt a baj ...
2017. szept. 19. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!