Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan zajlik a peteérés...

Hogyan zajlik a peteérés követés? Nektek hogy volt? Hány naponta kellett mennetek? Mit írt fel a doki nektek? Így sikerült rögtön a baba?

Figyelt kérdés
Igazából mi fél éve próbálkozunk. Sajnos ma jött meg.:(( A doki azt mondta, hogy menjek vissza októberben és lesz peteérés követés. Hormonsort már néztünk, hogy tudjuk mi újság. Minden jó lett, kivéve a progeszteronra mondta, hogy az picit alacsony, de azt mondta júniusban, hogy várjunk és próbálkozzunk, de mivel megjött, így októberre rendelt vissza.
2017. szept. 27. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmi extra. Középidő előtt játam mindig. 28 napos ciklusnál kb 11-12 nap havi 1x. Sosem volt normális érett pete egy hónapot szedtem a clostyt. Cisztám lett tőle. Aztán abba is hagytam. Utána kis szünet megint mentem uhra. Megállapítottuk a ciklus 11 napján hogy még mindig nincs peteérésem.. megint írt clostyt. De nem kellett már szednem mert alig 10napra rá pozit teszteltem. Úgyhogy bármi megtörténhet. Nekem átjárhatósági is volt. Prolaktinom is magas volt arra bromot szedtem. Fél év az nagyon kevés. Mi indokolja hogy már ilyen hamar bepánikolj és vizsgáltasd magad? Nekünk másfél évbe telt a baba. 1 év után kezdtük a kivizsgálást addig nem is foglalkoztak a problémával nagyon. Meg valahogy pont úgy jött ki. Ahogy letettünk a babáról úgy egyből sikerült! Úgy voltunk vele hogy pár hónap pihi.. tenni nem teszünk ellene ,de érte se többet mint hogy együtt vagyunk mikor jó. Így lettem terhes kövi hónapban :)

Sok sikert!

39+3 hkm

2017. szept. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Mert azt nem fejtettem ki, hogy igazából már elég régóta szeretnék babát, de csak fél éve kezdtünk bele és egy vizsgálat alkalmával egy doki mondta, hogy jó lenne megnézni a TSH-mat , mert szerinte nem biztos, hogy jó, és így is lett, mert magas lett az értékem, valami 5,valamennyi. Szóba került, hogy babaát szeretnék és így azt tanácsolta keressek fel egy endokrinológust ezzel kapcsolatban. Azóta is nézetve volt többször is... Legutóbb mondta az endokrinológus akihez majd októberben megyek vissza, hogy ha 2 alatt lesz akkor nem ír fel rá gyógyszert, várjunk és legutóbb 2 alatt volt. Viszont összetett ételintoleranciám van ami állítólag összefügg a TSH-val. :/ Viszont a diétát tartom már 100%-ban.

Nekem ebben a dokiban pont az a szimpatikus, hogy nem mondja azt, hogy 1 évig próbálkozzunk, hanem mondta, hogy menjek el hormonsort nézetni, elmondta miket, hogy lássuk hogy állunk. :)

2017. szept. 27. 11:26
 3/8 A kérdező kommentje:
Prolaktinom nekem is volt magas és nekem is Bromot írt fel rá.
2017. szept. 27. 11:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Így már értem. Az jó ha tartod a diétát. Én is mozogtam és diétáztam előtte. Azaz egészségesen táplálkoztam. Szerintem az is nagyon sokat segített :)
2017. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy fontos az egészséges táplálkozás is. :) Igyekszem sok zöldséget, gyümölcsöt fogysztani, cukrot is keveset fogyasztok, de amúgy nincs IR-em és nem vagyok cukorbeteg sem, csak nem egészséges az sem. Van egyébkénzt a családban cukorbeteg. Búzát, tejterméket és tojást nem eszem, ezek a leginkább allergizálók nekem és van még 1-2 élelmiszer pl. borsó, mogyoró.

Egyébként igazad van, nem szabad ráparázni. Sajnos én rá szoktam, főleg mikor mensi előtt vagyok és mindig reménykedek, hogy ne jöjjön meg. :( Amióta abbahagytam a gyógyszert általában 33 naprta jött meg, de volt olyan, hogy 29-re. Ebben a hónapban meg késett és 35 napra jött meg, azaz ma. :( Kicsit reménykedtem hátha, de asszem következő hónapban ennyire se fogok reménykedni, csak ha már 1 hetet késik akkor fogok tesztelni.

Neked már nincs sok hátra..:)) Kisfiú vagy kislány lesz? Milyen a terhességed? Kitartást és jó egészséget kívánok a babához! :) remélem hamarosan mi is itt tartunk majd. :)

2017. szept. 27. 12:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne ,hogy hamarosan neked is ott lesz a pocakodban a baba! Szerintem amit leírtál azok alapján jó kezekben vagy és jól csinálod.

Nálunk kisfiú lesz :)

Nagyon nehéz az utolsó hónap az utolsó napok! A várakozás is nehéz. Meg vannak különböző problémák így a végére. Magas vérnyomás vizesedés ilyenek. Gyógyszert is kell rá szednem :/ annyira vizesedek ,hogy má az izületeim is be vannak gyulladva. Már menni is kényelmetlen. Feküdni , ülni.. Na de mindegy. Már nincs sok hátra.

Ezt nem panaszkodásnak szántam :) elviselek én bármit ezért a kis csöppségért! :)

2017. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, én is bízom benne, hogy így lesz ahogy írtad. :) Gondolom, hogy nagy boldogság egy ilyen csöppség. :) Meg elhiszem, hogy nem könnyű, főleg a vége nem, szerencsés akinek könnyű a terhessége végig, de az biztos ritka. Kitartást nektek, hamarosan a kezedben tarthatod a picikét. :) Könnyű szülést kívánok neked!
2017. szept. 27. 13:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! :)
2017. szept. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!