Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nőgyógyász látja egy sima...

Nőgyógyász látja egy sima vizsgálattal, ha terhes valaki?

Figyelt kérdés
Pl.vasatagabb ilyenkor a méhnyálkahártya,nem?

2017. szept. 29. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Ha nagyon korai terhességről van szó, láthatja, de nem feltétlenül. Pl. ha a hüvelyen keresztül nézi a méhszájat, onnan következtethet, h elkezdődött vmi, mert a méhszáj más terhesen. Illetve az uh-n láthat bizonyos olyan dolgokat, amelyek terhességre utalhatnak (ahogyan írtad: pl méhnykahártya állapota). Ezek a 4 hetes (azaz extrém friss) terhességnél. De kb az 5-6. héttől már látja a petezsákot is, az már biztosabb, illetve 6-9. hét között már a szívhang is észlelhető.
2017. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sztk-ban 5,5 hetes terhességet nem vett észre. Hüvelyöblítést és gyógyszert kaptam gomba ellen, evvel a tünettel mentem hozzá.
2017. szept. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem szólsz, hogy terhességre gyanakszol, akkor nem is fog erre utaló jeleket keresni. Célirányosan vizsgál, nem igazán érnek rá matatni fél órákat minden betegen.

A vastag nyálkahártya a ciklus végén teljesen normális, például.

Hüvelyi uh-t se csinál, ha úgy mész oda, hogy lehet, hogy van egy fertőzésed.


9-10 hetes terhesen már valószínűleg a méh mérete alapján, tapintás után is gyanakodni fog.

Egy 5-6 hetes terhesség még nem észrevehető sok esetben. Nekem akkor se merte biztosra mondani, mikor pozitív volt a teszt, kért inkább egy vérvételz hcg-re.

2017. szept. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!