Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 éves vagyok, és védekezés...

18 éves vagyok, és védekezés mellett lettem terhes. Mindenképpen abortuszra kell mennem, és a kérdésem az hogy ezt inkább klinikán vagy "sima" kórházban végeztessem el? Tanácsok?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki megszólna,és elkedeni oltogatni,gumit használtunk,és nem egyéjszakás kaland,hanem már 3 éve együtt vagyunk. minden vágyam lenne megtartani,de se neki,sem nekem nincs olyan anyagi hátterem,amivel el tudnánk tartani :( ráadásul most érettségizünk,szeretnék tovább tanulni egyből..félek h meddő leszek,vagy esetleg koraszülött lenne a következő..
2010. ápr. 27. 15:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/125 eszo ***** válasza:
35%

Szia!


Ezt biztos jól meggondoltad??

Szüleitek sem tudnak segíteni?


Tanulni a baba mellett is lehetne..


Igaz manapság már kicsi az esélye, hogy komplikáció lép fel az abortusz során/után..de..én biztos nem tudnám elvetetni..


Párod mit szól hozzá?


Nekem volt olyan barátnőm, aki 19 évesen szült..nem bánta meg.. ő fogamzásgátló szedése mellett esett teherbe és csak akkor vette észre mikor már mozgott a baba.. komoly!!


Gyönyörű kislánya lett!


Szerintem érdemes lenne mégegyszer átbeszélnetek a dolgot!!!

2010. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/125 A kérdező kommentje:
az a helyzet,hogy ő sokkal jobban be van ijedve mint én,és nem akarja megtartani,ugyanúgy az anyagi helyzet miatt.az ő szülei nem is tudnak a dologról,valószínűleg kiraknák otthonról..engem anyukám egyedül nevel,úgyhogy..az sem lehetséges..:S abba meg belehalnék,hogyha ki hordanám,hogy örökbe adhassam..és megszületne,és elvennék tőlem :S
2010. ápr. 27. 15:47
 3/125 anonim ***** válasza:
56%

én örökbe fogadom...és még vagyunk itt páran.

egyébként,ha nincs más megoldás,nyugodtan menj sima kórházba,de olyan orvost keress,akit valaki ajánl,hogy normális,mert néha nagyon utálatosak az abortuszra menő fiatal nőkkel. az ára 30ezer forint,és egy éjszakát bent kell töltened. nem kellemes élmény fizikailag,és minél tovább vársz,annál jobban fáj majd lelkileg.

gondold át mégegyszer,talán nem kell elvenned az életét.

2010. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/125 anonim ***** válasza:
77%

Én tiszteletben tartom teljesen a döntésed, biztos nem volt könnyű. Egy szülészeti klinikán úgy gondolod, hogy jobb és szakszerűbb ellátást kapsz, mint egy sima kórházban, ezért kérdezed? Emiatt nem kéne aggódnod, nőgyógyász végzi a műtétet mindenhol. Most le lehet hurrogni, de ilyen beavatkozás ma már rutinnak számít. Pár percig tart az egész. Az esetek nagy többségében nincs utána semmi gond, sem meddőség, sem koraszülés.

Fel a fejjel!

2010. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/125 anonim ***** válasza:
69%

A tanulás manapság valóban abszolút megoldható, számtalan nő tanul a gyermeke mellett, többek között én is ezt fogom tenni :)

Van egy félévem még hátra a fősuliból, most vagyok 27 hetes terhes és passzívon vagyok ebben a félévben, majd amikor megszületik, az következő féléveb folytatom a sulit :)


Anyagiak: hát igen, ez nem könnyű. De érdemes kicsit átrágni a döntést, szülőkkel megbeszélni, hátha örülnek és támogatnának abban hogy tartsátok meg. Nagyon sokminden múlhat az ő hozzáállásukon, de dönts amíg nem beszéltetek együtt :)


Remélem minden rendben lesz veletek.

2010. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/125 A kérdező kommentje:
köszönöm:)! nem támogatják sajnos..nyáron még tudnék dolgozni,igazából fogalmam sincs,h mennyi költsége van egy babának..:S ruhákat,bútorokat kapnék,dehát a többi..:S
2010. ápr. 27. 15:52
 7/125 anonim ***** válasza:
32%
sajnálom a gyereket.a sors így akarja
2010. ápr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/125 eszo ***** válasza:
59%

1. vagyok


Szerintem a fiú szüleinek is mindenképpen mondjátok el..hiszen ők is emberek..nem tudhatod előre, hogy egy ilyen hír milyen reakciót vált ki belőlük..a legtöbben megenyhülnek!!

az anyagiak (most lehet hogy könnyelműnek tűnök..de )úgyis megoldódnak..csak!!emiatt nem vetetném el!!


De neked/nektek kell dönteni!

2010. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/125 anonim ***** válasza:
32%

az még nem gyerek,csak egy embrio...


ha eldöntötted,akkor mielőbb csináltasd meg,minél hamarabb csinálják,annál veszélytelenebb

sima korházban is ugyanazt csinálják,mint magánklinikán..

2010. ápr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/125 anonim ***** válasza:
25%
amit talán még nem tudsz a felnőttekről: azt mondják,kitapossák a beledet,ha hazaállítasz egy kölökkel,de amikor meglátják az unokájukat,a normális nagyszülők többé nem tudnak haragudni,még le is tagadják,hogy nem akarták a babát,és erőn felül segítenek. ha szeretnéd,lesz segítséged,ne félj.
2010. ápr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!