Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Elegem van már.

Mit tegyek? Elegem van már.

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok de most eléggé kivagyok :(

Az van, hogy a párommal márciusban álltunk rá a babatervezésre. Szeptember volt a hetedik hónapunk, mondanom sem kell, hogy sikertelenül. Most indul a nyolcadik hónap de annyira el vagyok már keseredve. Valahogy éreztem, hogy nem fog egyről a kettőre menni... mégis unom már, hogy csak a reménykedés jut semmi más. Na meg mosolyogni és jó képet vágni ahhoz amikor az ismerőseink sorra jelentik be a terhességüket. Az elmúlt egy hónapban az ismerőseim körében 4 kisbaba született. Októberre is lesz még 2. És ezek csak a közvetlenebb ismerőseim. Nincs ezzel gond csak lelkileg nehezen viselem egy kicsit. Az elején minden gondolatom a kisbaba körül forgott, majd olyan július körül elkezdtem lejjebb adni. Úgy voltam vele, hogy na majd jön valamikor. Az elején minden apróságot terhesség jelének gondoltam de most már ezt abbahagytam a sok csalódás miatt. Utóbbi menstruációm késett de nem is teszteltem már. Tudtam, hogy úgyis sikertelen volt a hónap és igazam lett. Valahogy nem tudok sírni emiatt de nagyon dühös vagyok. Nem tudok most úgy hozzáállni, hogy igenis sikerült mert nem akarom saját magamat hitegetni, hogy aztán megint csak a hófehér tesztet lássam. Természetesen attól még reménykedem és igyekszem pozitív lenni de nem sok sikerrel. Nagyon szomorú vagyok amiért nem sikerül és az is rátesz egy lapáttal, hogy a párom is iszonyatosan szeretné azt a kisbabát. Ő hálistennek mindig úgy van vele, hogy most biztos sikerült de elszomorít, hogy neki is csalódnia kell minden egyes alkalommal, mégha nem is mondja.


Ti hogyan viselitek? Tudom, nem sok idő ez... de ha nagyon szeretné az ember akkor már az első sikertelen hónap is soknak tűnik. Első babánk lenne.


2017. okt. 3. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
4 éve próbálkozunk. Több vetélés és egy méhen kívüli terhességet és egy petefészek elvesztést próbálok kiheverni. Lefoglalom magam. Olvasók kertészkedtek idegen nyelvet tanulok. Baromi nehéz de muszáj...
2017. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megértem. Ugyanilyen volt várni a babára. Akkor detrült ki, hogy jön, mikor a legelesettebb voltam, legjobban rágörcsöltem.

Ha babát szeretnétek, ajánlott kétnaponta együtt lenni, bár nálunk nem így volt, de az okosok szerint így a legnagyobb az esély.

A síkosítók használata nem ajánlott, de vannak megtermékenyülést segítő gélek, amiket helyette jó alkalmazni.

Van aki szex után tarkónálló pózban marad, erről sem túl jó a tapasztalatom, de valakinek talán bevált.

Ezek csak apróságok, sok türelem és kitartás kell, amíg megérkezik. Illetve ha elmúlt egy év, mindenképp forduljatok rovoshoz, én nem várnék éveket, minél előbb, annál jobb.

2017. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek.


Egy vetélésen vagyok túl. Cisztával műtöttek, laparotómia lett belőle. Kiderült, hogy endometriózisom van. Kivették a bal petefészkem.


Fél év próbálkozást kaptunk.


Ez 1,5 év eredménye. A műtét miatt elvesztettem a munkám. Depressziós lettem.


Most próbálok újra munkába állni és kilábalni a depresszióból.


Reménykedem, hogy talán sikerül.


De nálam is folyton a teherbeeséses hírek jönnek.


Nagyon nehezen viselem én is. Kitartást!

2017. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Endometriózis diagnózisával, két petefészekciszta műtéttel a hátam mögött, magas prolaktin szinttel, majdnem 35 évesen szültem.


Kb. fél évvel a teherbeesésem előtt voltam családállításon, és szedtem Premens kapszulát majdnem 3 hónapig és a dokim írt fel homeós, termékenyítést elősegítő szereket.


Termékeny időszakomban sűrűn együtt voltunk és - fura, nem fura - én bizony falra pakoltam a lábaimat az aktusok után. Párom nevetett is a fejjel lefelé pózokon. Aztán csak bejött. Hogy minek a hatására, máig nem tudom, lehet ezek kombinációja révén.


Barátnőm teljesen rendszertelenül menstruált, már régóta babát terveztek a férjével, aki csak nem jött. Javasoltam neki a cickafark - palástfű tea kombót (endometriózisra tilos cickafark teát inni, erre endósok figyeljenek!!), és tudtommal mást nem is szedett rá. Helyrerakta a menzeszét, meg is fogant.


Tesómnak petefészek átjárhatóságit csináltak, el volt tömődve, megműtötték laparoszkópiával. Ő pl. Infolic porból csinált magának italt, azt szedte sokáig (vagy 2 évig próbálkozott előtte teherbe esni), meg is fogant.


Ezzel csak azt szeretném mondani: nem szabad feladni.DE! ahány nő, annyiféle probléma, ezért mindenképp kivizsgálást javasolok minden nőnek, akinek nem sikerül a teherbeesés. Ha van peteérés (mert bizony olyan is akad, hogy nincs, csak azt hisszük!)és amúgy egészséges a hölgy, akkor mehetnek ilyen rásegítések, mint pl. a fentebb felsoroltak.

2017. okt. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Sok oka lehet, de ha nem voltatok kivizsgáláson, menjetek, ne várjatok egy évet, mert lehet, hogy vmi teljesen banális dolog áll a háttérben, ami rövid úton kezelhető (de persze lehet, h semmi). Amit ajánlott kivizsgáltatni:

1. Nőgyógyásszal ultrahangvizsgálat, hogy szervi eltérés nincs.

2. Hormonpanel vérből

3. Pajzsmirigy panel (összes pm hormon, plusz antitestek)

4. Inzulinrezisztencia (három pontos terheléses cukor +inzulingörbe vérből)

5. Párodnál spermavizsgálat


Ezeket azért javaslom, mert a közeli barátainknál több eset is volt, h ezekből kiderült a gond és mindenki 3 hónapon belül terhes lett. Persze nem feltétlenül vam baj, lehet, hogy csak több idő kell, de ezeket a dolgokat jó tisztázni, mert maguktól nem javulnak, viszont, ha tudsz róluk, sok esetben viszonylag hamar orvosolhatóak.

2017. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Hasonloan vagyok en is, bar mi a tesora gyurunk. Elso gyerkoc is 10 honap alatt sikerult. Most lesz a 10. honapunk. Kozben elkezdtuk a kivizsgalasokat. Anno is ez volt, de felbe szakadt, terhes lettem. 30 felettiek vagyunk. Raadasul en tesztelo vagyok progi miatt, mondanom se kell, halvany, de lathato facelle, x-epil es presictor mellett jott meg pl. a mult honapban. Hat nem konnyu. Kitartast, es remelem mindenkinek hamar osszejon! :)
2017. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem varnek a csodara. Tudom, hogy 6 honap az atlag es 1 ev is meg normalis, de nezettetnek hormonsort, mernem a homet, figyelnem a nyakot, dietaznek, hormontornaznek (artani az amugysemart), es a lelki reszre is raneznek csaladallitassal a helyedben.
2017. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzetünk. Éveket vártunk a megfelelő körülményre, és most, hogy minden adott, februárban tudtuk elkezdeni a próbálkozást. Nem akartam húzni az időt, így a harmadik hónaptól mértem a hőmet, csináltam ovu teszteket, gyertya állást is próbáltam. Megvolt a kétnapi/háromnapi/mindennapos szex. Eddig egyik se jött be. Még nyaralni is elmentünk, hogy hátha majd a nyugalom meg a tengervíz segít. Hát nem...Utána le is tettem a dologról, a lelkesedésem is alábbhagyott. Nem vettem már teszteket, nem mértem hőt, semmi. Az sem jött be, hogy csak lazán szexeltünk, amikor volt kedvünk. Múlt hónapban elkezdtem szedni barátcserjét (terhesvitamint szedtem fél évig, de már abbahagytam azt is), és most kezdtük el a kivizsgálásokat. Ez most egy kicsit megnyugtat, legalább most mindig lesz mit várni: a vérvételek időpontját, eredményét stb.nem csak a menzeszt mint eddig. Meg segít a tudat, hogy nem sokára kiderül, mi a gond és tudunk tenni ellene. 31N
2017. okt. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem könnyű.. mi lassan 2 éve próbálkozunk ,én 26 a férjem pedig 30éves. Amikor elkezdtük akkor az első pár hónapban nem is voltam csalódott, majd úgy fél év után kezdett elszomorítani a dolog.( persze a legjobb barátnőm terhes lett és csak erről tudott beszélni.Azt hiszem irígy voltam rá) 1 év után elmentem nőgyógyászhoz , aki minden kivizsgálás nélkül clostit írt fel- de nem jössz össze. Akkor nagyon csalódott voltam. Aztán úgy 3hónapra rá úgy voltam vele hogy ismét megpróbálnám a clostit, de az is sikertelen lett.. Csak bámultam a negatív tesztet, kerestem a 2.csíkot,semmi. Egyszer csak időn túl kezdett megjelenni, majd azon a napon meg is jött.. zokogtam. Kellett egy kis lelki nyugalom, önismereti tréning, elmentem egy aviva tanfolyamra és kerestem egy jó endokrinológust. Bár az elején is hozzá mentem volna. Kiderült hogy a hormonok el voltak csúszva , túlműködik a petefészek, pajzsmirigy, inzulin, nincs peteérés stb..így gyógyszert szedek és inofolicot. És hihetetlen de végre lett peteérésem A doki szerint bármikor esélyes már a baba, szóval nagyon bizakodunk mind a ketten.

Ajánánlom neked is , hogy keress egy jó orvost és vizsgáltasd ki magad, mert lehet csak ennyi az egész!! :)

Szurkolok mindenkinek, sikerülni fog !!!

2017. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Barátnőm történetét tudom leírni, 2 éve próbálkoztak. Közben nekik is sorra minden barátnő terhes lett. Egy szilveszteri bulin egy "kedves" srác megkérdeze tőle, milyen érzés, hogy itt is ketten jelentették be, hogy terhesek, mikor ő régóta vár...no komment. Végül az első sikertelen inszem után spontán terhes lett, most 2 hónapos a baba.
2017. okt. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!