Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen módszerek vannak arra,...

Milyen módszerek vannak arra, hogy biztosan összejöjjön a baba? Vagy ha nem is biztosan, de az esély nagyobb legyen, hogy sikerül.

Figyelt kérdés
Az én problémám az, hogy a férjem külföldön dolgozik és már júniusban abbahagytam a tabit, volt itthon és én is voltam nála, voltunk is együtt, viszont babi még nem jött össze, mert mindig mensi után voltam közvetlenül, vagy épp közben. Egyelőre úgy tűnik, hogy decemberben több időt lesz itthon és a pé is beleesik. Bár nem annyira figyelem , pontosan nem tudom, hogy nekem mikor van, ciklusaim is rendszertelenek, mióta nem szedem a fogamzásgátlót, de úgy számoltam, hogy középidő bele fog esni abba az időbe, még itthon lesz. Melyik a jobb módszer, ha nem csinálok és nem tervezek előre meg semmit, csak mikor ithon lesz , együtt leszünk, amikor épp kedvünk lesz, vagy ha már most elkezdek hőt mérni, figylegetni kb mikor van a pé-m, ovu tesztet nézni? Nem akarok a dologra örcsösen készülni, mert tudom, hogy az nem épp a legjobb, de anyira félek, hogy nem jön össze és magamat fogom hibáztatni, hogy persze hisz semmit nem tettem érte! Annyira nehéz helyzetben vagyunk, mert utána majd csak a nyáron lesz több időnk egymásra és mennek a hónapok , évek, de babát nagyon szeretnénk. Viszont a párom legalább pozitívan áll hozzá, mert ő azt mondja, hogy jön , amikor jönnie kell. Tudtok nekem valami jó tanácsot?
2008. okt. 22. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nehéz egy helyzet! De én a te helyedben elmennek a dokihoz is, jobb ha ő is megfigyelésen tart, igy ha csinal UH-t, akkor jobban te is tudod követni a peteérés idejét, mert igy nehéz lesz hogy a menzid mostanában rendszertelen, igy nem is biztos hogy akkor van peteérés, amikor te gondolod, de UH biztos kimutatja, és ez egy biztos dolog! Nem kell hőmérőzni, meg ilyesmi, mert ez vezet ahhoz hogy valaki görcsösebben akarja a dolgot! Ha a párod megjön, szeresgesd mindennap akciózzatok, reggel este, és biztos hogy meglesz az eredmény! Hagyd a természetre a dolgokat! :)))
2008. okt. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát elég nehéz helyzet. Ugyanis, ha nem méred a hődet, nem figyeled a pé napját és nem sikerül, akkor esetleg magadat fogod hibáztatni. Ha meg mindent nézel, figyelsz - görcsösség válhatsz. Szerintem az a legbiztosabb, hogy amikor tehetitek felhőtlenül szeressétek egymást, nem gondolva a babára és talán sikerülni fog. Nekünk is akkor jött össze, amikor azt hittem, hogy már úgyis késő, pé után, és most 9 hetes múltam.

De ha most elkezded a hőmérőzést, decemberre világosabb képet fogsz kapni, ha gondolod.

Sok sikert!

2008. okt. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Te meg én teljesen hasonló cipőben járunk. Talán te voltál az egyik válaszolóm, ha emlékszel még. Én is egy hasonló kérdést tettem fel.

Szóval nálunk is az a helyzet, hogy a párom és én mérföldekre vagyunk most egymástól, mert külföldön dolgozik. Amikor egy pár hete meglátogattam eldöntöttük, hogy bébikét akarunk, de sajnos ez éppen a mesi előtti egy hétre tevődött. Lelkesen próbálkoztunk, de ugyebár a ciklus közepén érdemsebb. Bár nem tudom még mi lett az eredménye a próbálkozásunknak mert azóta 2 hét telt el, de nem élem bele magam, mert nem igazán veszek észre semmi tünetet.

És igen, mi is vagy decemberben vagy januárban lehetünk újra együtt,de a mesim nekem sem napra pontos, általába van pár napos csúszás (pár nappal hamarabb vagy később jön). És én sem akarok ezerrel rágörcsölni a dologra, mert a természetre jó az ilyet bízni, de hasonlóak lehetnek az érzéseim, mint a tied. Az a sok "de mi van, ha...." Nem tudom lehet, hogy orvossal lenne érdemes megkonzultálni? Te mitévő leszel? Csak tudod a repülőjegyet is ahoz igazítani meg miegyéb. Nem egyszerű.

2008. okt. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát nem könnyű a helyzet, de nem reménytelen. Nem tudjuk a repjegyet úgy igazítani, mert a férjemnek nem adnak mindig szabit. Bennem is sokasodnak a kérdések, a kételyek, nem tudom mit tegyek. Orvoshoz lehet, hogy el fogok menni, sőt több mint valószínű, talán ő majd ad valami ötletet. Végülis nem tudom mást tenni, ha itthon lesz együtt leszünk, amikor olyan kedvünk lesz, ha lesz pé, ha nem. Én nagyon félek a görcsöléstől, mármint attól, hogy azért nem jön össze, mert túl sokat foglalkozok vele, lehet, hogy a hőmérőzés ezért tényleg nem jó ötlet. Bár már most is egyfolytában ez jár az agyamban. Majd megpróbálom lefoglalni magam mással. :) Jó vicc! Úgyse tudom! Majd írj, hogy nálatok mizu, privit is írhatsz, ha tudsz, ha nem, akor majd én!
2008. okt. 22. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!