Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ugye nem méhen kívüli terhesség?

Ugye nem méhen kívüli terhesség?

Figyelt kérdés
Nem várt előtt 3 napot barnáztam. Végül nem jött meg. Minden teszt erős pozitív. Tegnaptól nagyon -furcsán érzem magam. Szűr a petefészkem,derekam nagyon fáj és ha a popomra ülők akkor a vegbelem is fáj. Péntekre van időpontom orvoshoz . Addog megőrülök. Azonnal a méhen kívüli ugrott be . Lehetséges hogy az ??

2017. okt. 23. 11:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem. Ott általában gyenge a teszt és nem is erősödik. Tüneteket meg csak hetekkel később okoz.
2017. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Remélem csak felfázás vagy valami ilyesmi .
2017. okt. 23. 11:27
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Hogy méhen kívüli-e a terhességed, azt csak az orvos fogja tudni megmondani. Nekem egyik ismerősömet pont a héten vitték kórházba emiatt, ő spirál mellett esett mégis teherbe. Tünetei már régóta voltak, volt, hogy majdnem egy hónapig vérzett, de azt hitte, hogy a spirál miatt van, így nem is ment orvoshoz, nem szólt senkinek. Csak akkor derült ki, mikor rosszul lett. A méhen kívüli terhesség veszélyes is lehet, de erős tünetekkel is jár, rosszullét, vérzés, fájdalom, és általában későbbi terhességnél jelentkezik.

Ha nem szeretnél várni péntekig, akkor menj el hamarabb orvoshoz, de szerintem nem lesz baj, lehet csak puffadás, székrekedés, és egyéb terhességi tünetek okozzák, amik számodra újak, ezért ijesztőek lehetnek. De biztosat persze csak orvos tud mondani.

2017. okt. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Nekem volt méhen kívülim.Ha nem hiszek a megérzéseimben,akkor most nem vagyok itt.Semmi erős fájdalmam nem volt.Aznap megbetegedtem amikor kellett,viszont előtte pozit teszteltem,és egyre erősödőtt,még a mensi után is,és utána folyamat barnáztam.Voltam ügyeletem,elküldtek,voltam saját dokinál.Idézem a szavait:"Kevesebb,mint egy százalék az esélye, hogy méhenkívüli terhes..."

Majd miutan egy hónapig hol barnáztam,hol nem,egyik este bementem ügyeletre,mert nagyon rossz èrzésem volt és folyamat tompa fájdalom.Hát,láss csodát 7hetes méhenkívüli terhes voltam,megrepedt vezetékkel,amin keresztűl már 1,5-2 liter vér kerűlt a hasüregembe.Azonnal megműtöttek,kivették a vezetéket.Ha nem figyelek a saját megèrzèseimre,és épp eldurran a vezetèk miközben a kislanyommal vagyok itthon,már nem láthatnám felőni.Ezzel csak azt akarom mondani,ha rossz megèrzésed van,menj utána.Persze,nem azt jelenti ,hogy neked is az van!Remélem,hogy csak nálad így jelentkeznek a terhességi tünetek és minden rendben van! :) De sajnos megeshet,még fájdalom nélkűl is.

2017. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jaj utolsó ez rémes!! Bemegyünk ma úgy döntöttem. Inkább legyen egy vaklárma
2017. okt. 23. 11:43
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Szia. Nem reg volt mehen kivuli terhessegem. Semmi vajom nem volt a tesztek egyre erosebbek lettek. 16.dpon mar ucoltott a csik rajta. Elkezdtem barnazni aztan semmi. Megint egy ket csepp aztan semmi. Elmentem orvoshoz azt mondta semmi gond kismama vagyok. Aztan csak nem nyugodtam kertem hcg t szuper ertekek voltak. Csak nem hagytam annyiban mert fajt a febekem szekelesnel. De meg mindig azt mkndtak semmi bajom. Aztan 8 hetes voltam rosszul lettem. Bementunk a korhazba. Meg csinaltak az uh t. Nagyin sokaig nezegettek aztan vervetel es jott a hir...mehen kivuli terhesseg...azonnal maszk a fejemre altato a kezembe mar vittek is a mutobe mert begorcsoltem kozbe. Kb az mentett meg hogy az orvos azonnal megtalalta amit kellett es ezert elek meg. 4 oras mutetem volt. Es ugrott az egyik petefeszkem.....
2017. okt. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

A szurkálások,görcsök normálisak amíg nincs vérzés,barnázás!!

Nekem az első terh.nél volt ez hogy görcsöltem,szurkáltam sőt úgy fájt a petefészkem hogy a lábamra alig tudtam állni..azt hittem vetélés lesz vagy méhen kívüli..szerencsére a méhen belül volt és gondtalan terhességem volt.A doki azt mondta hogy az elején az ilyen érzések normálisak amíg nincs vér.

2017. okt. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Teszt után pár nappal hiába rohansz orvoshoz, teszt után 10-14 nap, mire igazolható, hogy méhen belül van. Addigra lesz látható petezsák.
2017. okt. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem más a teszt erosodese. A mehenkivuli eseten is erosodik mert termelodik a hcg csak nem rendes utemben.

Nekem is volt sajnos. De amit te irsz az nem olyan erzes hidd el. Nincs méhenkívülid.:)

2017. okt. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolso sztem ez nem teljesen igaz. Nekem pl 4+5 hetesen mar latszodott a 3mmes petezsak mehenbelul !:)

Persze egyéni. De nem lehetetlen h látszódjon. Azzal meg nem veszít ha megnézik. Maximum visszagivjak kesobbre vagy elkuldik Beta hcgre :)

2017. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!