Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire fájt a szülés?...

Mennyire fájt a szülés? Mennyire volt nehezen elviselhető a terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szzeretnék kisbabát,de annyi félelem van bennem. Ti nem éreztétek ezt? Félek,hogy milyen lesz a terheség, a rosszullétektől. Attól,hogy mennyire fog fájni a szülés..és természetesen félek attól is,hogy rendben lesz-e minden a babával.



28/l


2017. okt. 24. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

A szülésig még van egy hónapom, de a terhesség számomra egy csoda, az elejétől idáig (majdnem a vége). Soha, egy percre sem voltam rosszul, mindent tudok csinálni, amit előtte, ugyanúgy el tudom látni a házimunkát, stb. A férjem a tenyerén hordoz, soha ilyen erős nem volt a kapcsolatunk, mint most. Fantasztikus esténként feküdni az ágyban, nézni a kislányunk mocorgását, tervezgetni, mi, hogy lesz majd, ha itt lesz végre. :)

A legkellemetlenebb tünetem az eddigi 8 hónap alatt a gyakori pisilés volt, az elején, hormonálisan is, illetve az utóbbi másfél hónapban már a baba súlya miatt.


A szüléstől én spec. nem félek, mert tisztában vagyok vele, hogy fájni fog. Úgy, ahogy el sem tudom még képzelni. De megéri, így egyszerűen nem foglalkozom a fájdalommal. :)

2017. okt. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Engem derült égből villámcsapásként ért a terhesség, úgyhogy nem voltak előre ilyen félelmeim, mondjuk utána sem, nem vagyok az az aggódós fajta. 2 gyerekem van, egyikkel sem voltam rosszul szerencsére, a szülés meg természetesen fáj, hiszen egy ember jön ki belőled...

Szerintem teljesen felesleges ilyenek miatt aggódni, rengeteg minden benne van a pakliban, ezzel jár

Lehet, hogy semmi bajod nem lesz végig és 'álom' szülésed lesz, lehet, hogy végig feküdnöd kell, vagy végig naponta x-szer hánysz, lehet szülès közben meghal a baba, vagy éppen te... De minek előre ezeken aggódni? Azzal úgysem védhetsz ki semmit

2017. okt. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

26 évesen szültem egy kisfiút.

Nem volt hányingerem nem volt tünetem. Végig csodás nyugodt volt a várandósság.

A szülés fájt, de azonnal elmúlt minden ahogy kijött.

Utána két héttel már minden olyan volt mint előtte. Odalent is.

2017. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az elejétől a feléig végig hánytam minden reggelt, van kaja amit azóta sem tudok megenni :D Hízni nem híztam, én például ettől féltem. A hányáson és szédülésen kívül más bajom nem volt "csak" ez. De akkor sem éltem meg tragédiaként, csak nagyon kellemetlen volt, és folyton arra gondoltam, hogy majdcsak vége lesz és lesz egy kisbabám. Ez a tudat mindenen átsegített a születése előtt és azóta is.
2017. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem szerettem terhes lenni, 6-tőle 14-ig hétig napi 24 órában voltam rosszul. Vérzés miatt kórház, 12. hétig veszélyeztetett terhesség, 28 után szintén görcsök és keményedés miatt. A kiírt dátumom másnapján született meg a kisfiam, természetes úton. Részleges fájásgyengeség miatt jó adag oxitocin pótlással 5 és fél óra alatt. Rohadtul fáj... és most jön a de: egyetlen pillanatig se bánom vagy gondoltam azt, hogy nem érte meg, sőt ennél sokkal sokkal többet is megérne. Tucatnyiszor is végigcsinálnám újra érte és azt kívánom bár tudtam volna előre, mert akkor nevetve csináltam volna végig az egészet a sok idegeskedés helyett.
2017. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Imadtam terhes lenni!Az elején nagyon rosszul voltam,de 12-ik hétig elmúlt.A világ egyik legcsodatosabb dolga volt számomra!Imádtam minden pillanatát.A szüléssel ugyan így vagyok!Kiír előtt 3 nappal születt meg,eszméletlen gyorsasággal.Vajúsással együtt 4óra 54 perc alatt.Ebből a szülőszobában töltött idő 54 perc volt.Fájdalomra már ahogy kibújt nem is emlèkeztem.Barmikor végigcsinálnám megint!!Imádtam az egészet,ne félj tőle! :)
2017. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem,hogy terhességi cukrom lett,de ezzel együtt is csodálatos volt az egész! :) Utolsó voltam
2017. okt. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezek az aggódások,félelmek tök normálisak. Ezért ,,húzni,, a gyerekvállalást felesleges,mert tökmindegy mikor esel teherbe az ismeretlentől mindig fél az ember :)

Én ia féltem kicsit,de inkább élveztem mint aggódtam. 2 gyermekem van de egyikkel sem hánytam egyszer sem és semmi extra tünetem nem volt,minden ment simán ahogy kellett. A szüléstől a terhesség végén hol féltem hol mentem volna már a szülőszobára. Amikor pedig a szülésre került a sor és bekerültem a sz.szobára érdekes módon engem valami nyugodtsàg kerített hatalmába és ott már nem volt bennem félelem hanem átadtam magam a vajúdásnak és sodródtam az eseményekkel. Tudtam hogy ott nem pánikolhatok be mert a gyermekemnek szüksége van rám hogy meg tudjam szülni ☺

Meg persze tudtam hogy már nem sok van hátra és megláthatom ki is bújkált odabent 😊

Hidd el tudom tele van a terhesség és szülés gondolata sok bizonytalansággal és félelemmel,de az anyaság a legcsodálatosabb dolog a világon!! ❤

Mellesleg szülés után a gyermeked 1000x meg 1000x kárpótol a szülőszobán átélt fájdalmakért 😉

2017. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt a baba dolog, hogy megbeszéltük a férjemmel, hogy jöhet a baba, úgyhogy rajta voltunk a témán. De hónapról hónapra egyre jobban féltem attól, hogy nem jön meg, a végén már ott tartottam, hogy amikor megjött, megkönnyebbültem. Úgyhogy úgy döntöttem, megbeszélem a férjemmel, hogy egyelőre hagyjuk a babaprojektet. Abban a hónapban derült ki, hogy terhes vagyok. Nagyon rosszul érintett, hiszen pont akkor jött, amikor megérett bennem, hogy nagyon nem szeretnék bébit,de közben azért örültem is, és féltettem...de inkább rettegtem. Nem voltam különösebben rosszul, annyi, hogy a hasam sokat fájt, főleg a végefelé. Betegen mentem szülni, szülés közben meg voltam róla győződve, hogy minden nő vmi agymosáson eshet át, vagy megőrült,aki ezt még egyszer bevállalja. A szülés utáni két hét borzalmas volt, főleg a megfázásom miatt. És hasfájós, rosszalvó babám van. De tudod mit? Soha nem gondoltam volna, de bármikor újra végigcsinálnám a kis szerelmemért!!! Az a kapcsolat ami lesz köztetek,az vmi elmondhatatlanul mély és csodálatos. Érte bármit elviselnél, hidd el! 7 hónapos a fiam, és szeretnék neki kistesót. 28L
2017. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elég jól telt a terhességem, szinte problémamentes volt, a végén befigyelt némi légszomj meg gyomorégés, ami kellemetlen volt, de bőven viselhető.

A szülés meg... inkább hosszú volt, mint fájdalmas. Persze fájt, nem mondhatom, hogy nem, de pl. a fogfájáshoz képest ez a kanyarban sem volt.

2017. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!