Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek-e terhes? Okozhat-e...

Lehetek-e terhes? Okozhat-e problémát a petefészek cisztám? Műtessem meg magam?

Figyelt kérdés
Múlt hét szerda óta élesen szurkált az alhasam bal oldala (illetve haspuffadás is minden napos volt) és ezért elmentem a nőgyógyászomhoz, aki talált nálam egy bal oldali 5x8 centis petefészek cisztát. Eddig soha nem volt ilyen problémám...csak most. Véletlen egybeesés, hogy pont akkor, amikor először próbálkoztunk a babával? Múlt hét szerda ráadásul a legtermékenyebb napom is volt, tehát a ciklus közepe fele voltam. Lehetek emellett terhes? 2 hét múlva mennem kell ultrahangra és valószínűleg műteni kell, ha nem csökkent a ciszta mérete vagy ha továbbra is panaszaim vannak. Nem tudom, hogy merjek-e majd belemenni a műtétbe, így, hogy babás is lehetek? Járt már valaki hasonló cipőben? 3 napja a mellem is nagyon érzékeny, ami szokatlan, mert csak közvetlen a havi előtt szokott (ami nov. 2-án várható).

#petefészekciszta #terhes. menstruáció
2017. okt. 26. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz.

Nekem pco-m van

Tele van cisztával a petefészkeim.

Nehezen de sikerült a baba spontán

10 hónapos lesz

2017. okt. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj

A babának nem lesz baja

2017. okt. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az szuper! Gratulálok hozzá! :)
2017. okt. 26. 16:12
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha teherbe esel most, akkor nem valószínű, hogy műtenek.

Volt ilyen műtétem terhesség előtt, termékenységi gondot nem okozott.

2017. okt. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Szia milyen tartalma van a cisztadnak? Nekem is van 5 cm pont akkor derult ki mikor belekezdunk a baba projectba. En vissza utasitottam a mutetet. Most ezzel hajtunk a babara.
2017. okt. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szia! Huhhh nem tudom, hogy milyen tartalma van, azt nem mondták. Annyit mondtak, hogy 2 hét múlva vissza kell menni ultrahangra és ha még mindig meg van a ciszta, akkor esetleg lehet beszélgetni a műtétről is. Szerencsére viszont pár napja nem fáj már a hasam és együttlétkor sem érzek semmilyen kellemetlenséget, úgyhogy lehet, hogy csökkent a mérete vagy kezd felszívódni. Egy hete már lassan fáj a mellem viszont és picit görcsölgetnek néha a petefészkeim, úgyhogy (nem) várom, hogy jövőhéten megjöjjön. :) Szurkolok, hogy összejöjjön a babóca! Jó egészséget! :)
2017. okt. 29. 09:25
 7/13 anonim válasza:

Koszonom nektek is sok sikert kivanok.

A ciszta nekem is hol faj hol nem.

Mindig bizom benne mire megyek a dokihoz vagy kisebb lesz vagy eltunik de sajnos nem. Neked kivanom hogy igy legyen.

Most clostis honapba vagyok volt is 8. Ciklusnapon 2 erett tuszom. Hat nem tudom mi lesz a vege a mellem fajdogal neha...

Sajnos a mensim rendszertelen igy nem tudom mikorra nem varom. Ha 30 napot szamolok az majd nov. 03 lesz. Persze en tesztelgetek mert elmeletileg az ovu utan 14. Nap mar mutathat a teszt vmit. Hat nekem meg sajnos csak 1 csikos. Igaz mondta a doki probalkozhatunk igy ciszta mellett is. De sztem ez se mehet a vegtelensegik es a mutetet meg nem szeretnem. Csaszarkor kivenne ezt is meg a babat is. Az is lehet tul stresszelem magam....

2017. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

A ciszta műtét nekem nem is fájt. A petefészkem is megmaradt. Terhes is lettem nem sokkal utána.


Ne féljetek tőle.

2017. okt. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Ne görcsölj rá nagyon....habár könnyű mondani tudom... :/ Nézz utána az Aviva tornának...sok jót hallottam róla...én mindenképp kipróbálom mielőtt a műtét szóba jönne. ;) Szurkolok Nektek! Sok sikert! :) Utolsó válaszoló, köszi, h megosztottad a tapasztalatod!
2017. okt. 30. 17:17
 10/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Sajnos nekem megjött....görcsölök is rendesen a bal oldalt, ahol a cisztám van....remélem ezután felszívódik vagy kipukkan... :( az esélytelen, h emellett teherbe estem igaz? :( Szép napot nektek! :)
2017. nov. 2. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!