Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Petefészek Ciszta miatt 6...

Petefészek Ciszta miatt 6 hónapig folyamatosan kell szednem fogamzásgátlót, szünet nélkül. Meg voltam fázva antibiotikumot szedtem. Napok óta megnőtt az étvágyam, és hatalmasra duzzadtak a melleim. Semmi mást nem vettem magamon észre. Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs csinàljak e tesztet van e értelme, mivel 3 hónapja egybe eszem a fogamzásgátlót, azt se tudom mikor kellene megjönne hogy vissza számolják. Hívtam telefonon az orvost azt mondta biztos nem vagyok terhes nyugodjak meg. Van valakinek hasonló tapasztalata?

2017. okt. 13. 20:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanigy voltam, csak nekem endometriozis miatt kellett folyamatosan szednem. Pont 3 honap mulva terhes lettem. Most 2 eves a pici.
2017. okt. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nekem doki inkabb kideritette honnan a ciszta

Az oka a gyenge peteeresem volt, ami altal minden honapban cisztám/im lettek. Ugyanis nott 1-2 pete de a max 10mm volt. Ahol ugye nem repednek de nekem el sem sorvadtak fel sem szivódtak, hanem betokozódtak és ciszta lett belőlük. Neha 20mmes néha 50mmes

Egy ciszta mentes honapot vártunk ki akkor kaptam clostit pici adagban es figyelt uh val (3× nezett meg)

Es onnantol nem volt cisztam de nem adta a clostit minden honapban. Hanem 2 havonta

2.kuraban jott a baba

2017. okt. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1. Vàlaszoló: ès előtte próbàlkoztatok babával? Engem műtöttek de újra cisztás lettem. 6 hónap utàn nem jött a baba, doki és jött a döbbenet újra cisztás lettem. Most gyógyszeres kezelés utàn vizsgàlatok aztán ha nem jók az eredmènyek inszeminációt javasolt az orvos. Teszt mutatta ki hogy terhes vagy? Vagy orvosi vizsgálaton?

2. Vàlaszoló: több ismerősöm mondta hogy ő is ezt a gyógyszert kapta. Fel sem merült ilyen lehetőség. Pedig Szegeden egy elismert orvoshoz mentem.

2017. okt. 13. 21:06
 4/18 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: Nem valószínű a terhesség. Folyamatos szedéssel is védelmet nyújt a tabletta, sőt, így még inkább, mintha szünetet hagysz a levelek között. A legtöbb antibiotikum pedig nem befolyásolja a hatását. Azért mindenesetre egy tesztet megér a dolog, nem egy drága dolog, és legalább biztosra tudod, hogy van-e terhesség vagy nincs. De jó eséllyel nincs.

A vérzésednek pedig csak a 3 levél beszedése után kellene megjönnie, de előfordulhat közben pecsételő vagy áttöréses vérzés.


Egyébként ha ilyen adagolásban írták fel a fogamzásgátlót, akkor sejtésem szerint neked is endometriózisod van, aminek ez egy lehetséges és megfelelő kezelési módja. Az endometriózis tud cisztákat okozni a petefészekben, ezeket evezik endometriomának vagy csokoládécisztának és az égvilágon semmi köze nincsen ahhoz, amiről a második beszél.


Szóval mielőtt olyanokra hallgatsz, és kezdesz kételkedni miattuk az orvosodban, akiknek jó eséllyel nem is az a problémája, mint neked, inkább nézd meg a leleteid, a zárójelentésed, vagy még jobb, ha megkérded az orvosod.

2017. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Még 3 hónapom van addig nem fog megjönni, mindenestre csinálok tesztet. Remélem nem vagyok terhes a gyógyszer miatt. Köszönöm a válaszodat.
2017. okt. 13. 21:26
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
2# vagyok. Pedig mar evek ota elavultnak vettek ezt a fogamzásgátlós módszert. Nem old meg semmit.. mintha a szr szagra parfumot fujnal. Rosszabb lesz.. bocsi h nyers vagyok de komolyan. Ezzel csak lekoptat a doki egy darabig mert nem tudja mi lehet vagy lusta vizsgálni
2017. okt. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Kerdezo, elso vagyok. En is szegedi vagyok, kihez jarsz ?


Teszt mutatta ki, azert csinaltam, mert furcsa tuneteim voltak: suru pisiles, defekfajas, faradekonysag. 5-6 hetes voltam, majd verzes is volt a teszt utan 2 nappal, akkor mentem el a dokihoz, es mar latszitt ultrahangon a petezsak.

Egyebkent nekem is mutet volt majusban, es a pozitiv teszt oktoberben.

2017. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Pedig mar evek ota elavultnak vettek ezt a fogamzásgátlós módszert. Nem old meg semmit.. mintha a szr szagra parfumot fujnal. Rosszabb lesz.. bocsi h nyers vagyok de komolyan."


Nagynéném Németországban végzett orvosin és kint praktizál nőgyógyászként. Ott is első lépésként fogamzásgátlóval kezelik ezt a problémát. Persze, nem 100%-os megoldás. 100%-os megoldás kivetetni, de azt meg nyilván nem fogod, hacsak nem okoz olyan nagy panaszokat.

2017. okt. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Elozohoz , Angliaban lakom , itt is dolgozom nogyogyaszaton( az elso valaszolo vagyok aki eredetileg szegedi ) es itt is az elso lepes a fogamzasgatlo folyamatos szedese mint ciszta, mint endometriozis eseten.
2017. okt. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ahhoz kepest mi azert vartunk 3 evet mert a fogamzásgátló majd segít.. csak szerencsére 8 hónap után meguntam szedni, 9hónapig kellett volna

Es fogtam magam elmentem másik dokihoz, aki megkereste mitől van a ciszta... sokkal logikusabbnak tunt mint várni a semmire.

2017. okt. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!