Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes, ha megvan?

Lehetek terhes, ha megvan?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy hova írjam be a kérdést, ezért ide tettem... ha nem megfelelő témához kötöttem, sajnálom!

17 éves vagyok, és a barátommal lefeküdtünk, és persze, használtunk gumit. Nem szokott belém élvezni még akkor sem, ha gumival csináljuk, mert mind a ketten tartunk tőle, viszont kiszakadt, amit utólag vettünk észre. Tudom, hogy az előváladéktól is lehetek terhes, ezért izgultam rá nagyon a témára... Azonban másnap (4 nappal korábban) megjött. Normális a vérzés, szokásos görcsök, nem szakadozik meg semmi.

Ugye akkor jól tudom, és nincs rá esély, hogy terhes legyek?

Tudom, elég hülyeség és gáznak is érzem, hogy 17 évesen nem tudok ennyit, de bevallom felvilágosítóórán nem mondtak el ennyire részletesen semmit, biológián nem vettünk ilyet (kihagytuk, mert minek ilyen?) és interneten pedig ugye mást írnak mindig mindenhol... Családomtól meg nem szívesen kérdezek ilyet...

Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. nov. 3. 20:09
 1/4 Daytoka válasza:
47%
Ha megvan akkor nem lehetsz terhes...
2017. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

a teherbeesésről annyit érdemes tudnod, hogy bárhogy és bármikor létrejöhet. illetve nem feltétlenül olyan könnyen. statisztikailag akik szeretnének gyereket nehezebben jön össze, akik meg nem azoknak meg elég egy alkalom is.

ebben a ciklusban már nem lehetsz terhes, viszont ha esetleg volt spontán peteérés akkor még az megtermékenyülhet. ha viszont a következő menstruációd is rendben megjön akkor tuti nem vagy terhes.


esetleg az eseménytől számítva 2 hét múlva csinálj egy tesztet biztos ami biztos alapon.

2017. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! A gumi megbízható védekezési módszer, nem kell félni, nyugodtan élvezzen el a párod, csak jól kell feltenni. De ha kiszakad és el is élvezett akkor érdemes esemény utáni tablettát feliratni.

Teherbe lehet esni előváladéktól is, de azért annak nagyon kicsi az esélye, hogy sperma nélkül, majd menzesz mellett terhes legyél.

Ha valaki terhes, akkor nagyon ritka, hogy egyáltalán vérzése legyen és az nem olyan szokott lenni, mint a normál menzesze, hanem sokkal gyengébb.

Nem kell aggódnod.

2017. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2017. nov. 3. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!