Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe esés esélye 40 fölött?

Kamilla77 kérdése:

Teherbe esés esélye 40 fölött?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kamasznak érzem magam, holott negyven múltam. Túl vagyok váláson, és van 3 csodálatos fiam. Mégis mintha tinilány lennék. A párommal nem védekeztünk középidőben. Mennyire vagyunk ilyen korban termékenyek? Mind a három gyerekem elsőre összejött anno, sosem voltak problémásak a terhességeim. Ma egy hete történt a "baleset", nagyon lassan mennek a napok.
2017. nov. 5. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Hol éltél eddig, ha annyit nem tudsz, hogy amíg menstruálsz, addig termékeny vagy?


Szerintem a nőgyógyászoddal beszélgess a 40 feletti terhességről -- ebben a korban már egyre több kockázat van az anyára és a gyerekre nézve is, így javasolt a védekezés. De ezt az orvos jobban el tudja mondani.

2017. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is új párom van. Én már 45 vágyok. Az elmúlt 4 évben 1 vételéét és egy méhen kívüli terhességet tudunk a hátunk mögött....sajnos egyre nehezebb. Nekem nagyon jó orvosom van. Segít. De úgy néz ki nem jön össze. El kell fogadni idősödünk. Én is fitt fiatalos vagyok. Napi 1 óra edzés. Pörgök egész nap. Úgy nézek ki mint egy 30 éves. De belül mégis ketyeg az óra.....Szval nehéz
2017. nov. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha már nem védekeztél, és nem akarsz gyereket ("baleset" történt), miért nem mentél el 72 órás tablettáért????) Még kivársz min. 7 nagyon lassan telő napot, és akkor tesztelhetsz!
2017. nov. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Meg van az esélye.Elvileg ilyenkor már nehezen jön össze,aztán akárcsak a celebvilágban ha szétnézel egyre több 40 felüli kismama van.

Örülnél neki???

2017. nov. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Természetesen megtartanánk, úgy gondolom ez nem tabu nálunk. Itt csak az lett volna a kérdés van-e az olvasók közt, aki esetleg túl van rajta, vagy próbálkozik... Minden más okoskodás mellőzhető, vannak arra vita fórumok.

Tehát akkor nincs más hátra, mint 7-10 nap várakozás. Ha meg nem jön addig. Köszi a válaszokat!

2017. nov. 5. 15:26
 6/12 anonim ***** válasza:

43 éves voltam, amikor szültem a negyediket. Igaz, nem elsőre jött össze, majdnem 2 év védekezés nélküli aktív szexből. A másik három nekem is mind első hónapban összejött.

Mi szerettünk volna közös gyereket.

Nem lehetetlen, hogy egy aktusból teherbe estél, de azért ritkább, mint huszonévesen.

2017. nov. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát az én helyzetem az, hogy 40 alatt, nekem is elsőre megfogant a két gyerkőcöm, és meg is maradtak. 40 felett már túl vagyok két vetélésen, és azt gyanítom, most is az történik, nem részletezem... Mondjuk a teherbeeséssel szintén nem volt gondom, elsőre sikerültek. Szóval nálam a második vetélésnél megmondta a doki hogy nagy valószínűséggel progi-hiány alakult ki a korom miatt, azért nem maradnak meg az embriók, írt fel Duphastont, én önfejűen nem kezdtem el ovuláció után, csak gondoltam, elég ha majd pozi teszt esetén pótlom a hormonokat, de asszem most az már késő lesz :-( Legközelebb inkább rá hallgatok. Amúgy szerintem mindenkinél más, ugye elvileg a teherbeesés esélye is rohamosan csökken..
2017. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Barátnőméknél 2 gyerek 2 védekezés nélküli szex...3. Gyerek pedig 5 éve várat magára..most 42 éves...


Én 30 vagyok..nekünk is kellett pár hónap (már épp aggódni kezdtem.) mire összejött...

De minden lehet.. Kitartást az elkövetkezendő 1,5 hétre...

2017. nov. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szêpen, hogy válaszoltatok! :)
2017. nov. 5. 17:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Kórházi szobatársam 39 éves volt, egyszer történt "baleset":). Utolsó heteit taposta a kórházban, várta a programcsászárt az IKREIVEL:).
2017. nov. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!