Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet terhes lettem 40 felett?...

Lehet terhes lettem 40 felett? Többi lent?

Figyelt kérdés

Már 1 éve nem menstruálok, nincs klimaxra utaló jeleim mint pl hőhullám és társai.Én lehet a szerencsésebbek közé tartozom és ezek elkerűlnek majd:)Voltam 3-4 hónapja orvosnál ő azt mondta nem lehetetlen h a klimax korba léptem / elfogadtam, hát ez van :/ Viszont azt vettem észre h kb 1 hete úgy puffad a hasam h érzem h teli van levegővel a melleim is mintha érzékenyebbek lennének de nem mindig érzem annak, néha nyilalgat,szúr,ég.

Vettem ma tesztet, reggel megcsinálom.

A kérdésem az lenne h lehetséges, tud valaki olyan történetet h 1 év menszesz nélkül,klimax korban lett valaki terhes?Hát ha pozit tesztelek lesz döbbenet, csak azért is mert már van 2 nagyobb lányom:)


2017. nov. 13. 18:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

Simán lehet valaki úgy is terhes, hogy már évek óta nem menstruál... nem tudom, mennyivel múltál 40, de nem biztos, hogy klimax miatt nem jön meg.

Én is 40 éves vagyok és 23 hetes kismama!

Majd írd meg, mit mutat a teszt.

2017. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Megírom mindenképp:)

Nem mertem senkivel erről beszélni,azért gondoltam h itt érdeklődöm:)

45 éves vagyok.

2017. nov. 13. 18:18
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem is mentruálsz, szerintem ez valami más lesz.
2017. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A haspuffadás ezer dolog miatt lehet, simán lehet emésztési, vagy bélprobléma, vagy akár allergia miatt.

Az meg, hogy érzékenyebb a melled, annak meg lehet hormonális oka. Tehát nem feltétlenül kell babára gondolni.

Viszont nyilván lehetsz terhes. 45 évesen még simán lehet gyereked. Akkor is, ha nem menstruálsz már 1 éve. Amúgy a menstruáció hiányának is lehet hormonális oka, nem feltétlenül csak az, hogy klimaxolsz. Mert lehet, hogy erről szó sincs.

Viszont ha nem vagy terhes és nem is akartok több babát, akkor nem árt, ha védekeztek megfelelően.

2017. nov. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ha negatív lesz a teszt mindenképp felkeresem a háziorvosom, mert nekem szokatlan ez a puffadás és felkeresem a nőgyógyászt is h készítsenek hormonsort.
2017. nov. 13. 18:33
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyámnak is elkezdett elmaradozni a menzesze. 45 éves volt. El is ment orvoshoz, aki azt mondta neki hogy csak a klimax kezdődik. Aztàn csak nem hagyta anyumat nyugodni a dolog, és elment másik orvoshoz is. Na a kezdődő klimax most lesz 14 éves! 
2017. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Teszteljél sok minden okozhat puffadás. Majd írd meg mi lett az eredmény.
2017. nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%
Van ilyen ismerősöm. Pár hét különbséggel szült a lányával 😊
2017. nov. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Na megcsináltad a tesztet? Eredmény?
2017. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Megcsináltam + lett

A páromnak délután mondom el,sztem hosszas és megfontolt beszélgetés elé nézhetünk.

Holnap fogad a nőgyógyász ,mert így még azt sem tudom mennyi idős terhesség lehet.Hát most lesek mint a kiszántott egér, valahol örülök is neki és meg is rémít...nem kicsit:/

2017. nov. 14. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!