Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek hogy alakult Dopegyt-tel...

Kinek hogy alakult Dopegyt-tel a terhessége?

Figyelt kérdés

Szép napot!

26 hetes ikres kis mami vagyok. Jelentkezett nálam a magas vérnyomás! :(

Védőnénim az orromra kötötte, hogy mihelyst tartósan 140 felett marad, menjek a kórházba. Így is történt, ott már akkor este kaptam Dopegyt-et. Be is állt egyelőrre a vérnyomásom.

Ma ahogy haza értünk a kórházból, első volt a vernyomás mérés. 157 :( de gondtam, hogy a járkálás miatt lehetett ilyen magas, mostanra 114-re beállt. Napi 2x1 Dopegyt-et kell szednem, nézelődtem interneten a témával kapcsolatban és sokan azt irták, hogy ez csak egy ideiglenes pozició... mert hogy majd emelni kell, ugyan iy a vérnyomás folyamatosan emelkedni fog.

Eleve be voltam parázva, hogy gyógyszert kell majd szednem a terhesseg alatt, de nem tiltakoztam, hisz tudom, hogy ha nem lenne kellően kezelve, akkor nagyon nagy problémák is lehetnek.

Szóval a kérdésem csupán annyi lenne, hogy mindenki másnak is emelni kellett a gyógyszer adagját? Illetve a babáknál nem lett semmi baj, ami esetleg a gyógyszernek tudható be?


2017. nov. 24. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eleve napi 3-szor 1-et kellett szednem, igaz a 30. hét felett. Viszont nálam 36 hetesen toxémia igazolódott, ami ellen sajnos a 38. héten már a vérnyomáscsökkentő és a szívritmus-szabályozó gyógyszer sem segített, mert felszökött nagyon a vérnyomásom, így beindult a szülés, végül sürgősségi császárom lett. De amúgy szerencsére mindketten rendben voltunk.

Mérni kell, nyilván nem amikor rohansz ide-oda, hanem napjában többször és ha azt tapasztalod, hogy így is lesznek kiugróan magas értékek, akkor vissza kell menni sürgősen az orvoshoz.

2017. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2*1/2-el.kezdtem. 2.*1-re emeltek a 36.hettol. Nekem mar a terhesség előtt is magas vérnyomásom volt. Végig kellet nezni a vizeletemben a fehérjét. (tesztcsikkal otthon, plusz havi egy labor)

40h3n-ra szultem inditott szulessel normalis hüvelyi úton, 3500gr babat. Nekem nem ment fel a vérnyomásom es toxemias sem lettem (ha szamit en meg gdm-es is vtam), szoval használt a dopegit.

2017. nov. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon jó olvasni ezeket a tapasztalatokat, és tudni hogy hatásos lehet a napi 2x1. Én nagyon gyógyszer ellenes vagyok, és félek is. De nyilván nem adnák, ha veszélyes lenne a babákra.

A vizeletemet nekem is néznem kell itthon,meg a lábam vizesedik, de ez inkább hajlam, anyukám is mindannyiónkkal vizesedett.

2017. nov. 24. 15:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
1*fél dopegyttel kezdtem. a 38. héttől nap 4-et kellett szednem. Minden rendben volt a szülésnél és utána is.
2017. nov. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A heten kezdtem en is szedni 2x1. De nem er semmit. Adagot kell emelni hetfotol. A Dopegyt olyan vernyomascsokkento, ami nem megy at a mehlepenyen, igy a baba nem kap belole. Szoval nyugi. Hidd el jobb ha jp a vernyomasod. 33hkm
2017. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Utolsó, te pedig meg nyugtattál a hozzászólásoddal. Igen, igazad van, hogy jobb kordában tartani ezt a vérnyomásos dolgot, amúgy nagyobb bajunk lehet belőle.

Esetleg van valami tapasztalatotok Movo BP-M2 vérnyomás mérővel? Itthon használatra csak ez van, de néha-hirtelen nagy vérnyomás mérési ingadozásba gabalyodok. Tehát egyszer 142-t mér majd rá 1-2 perce már csak 128-at. Én értem, hogy emberekből vagyunk és seperc alatt megváltohat minden, de így? Nem tudom higyjek e az itthoni vérnyomás mérőnek, vagy pedig szerezzek be egy jobbat...

2017. nov. 25. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!