Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha 3,73 a TSH-m, akkor tuti,...

Ha 3,73 a TSH-m, akkor tuti, hogy nem vagyok terhes, ugye? 19/l

Figyelt kérdés
Most voltam vérvetelen,3,7 a TSH-m.Úgy tudom,így nem lehet teherbeesni.Én jelenleg fogamzásgátlót szedek,ma meg is jött.Néha parázom,hogy terhes vagyok,pedig rendesen szedem.Ha ennyi a TSH-m,akkor ugye nem vagyok várandós?

2017. dec. 5. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a TSH a lényeg. Ha megjött a menzeszed akkor 100%, hogy nem vagy terhes. Pláne ha fogamzásgátlót is szedsz.

Van aki nagyon alacsony, vagy épp nagyon magas TSH érték mellett is teherbe esik. Vannak kivételek. Tehát ebből ne indulj ki.

2017. dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet,rosszul tudom,de úgy tanultam,hogy magasabb (3 feletti) TSH mellett nem nagyon lehet teherbeesni.
2017. dec. 5. 14:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Van aki 10-es esik teherbe (ritka)

Ha szeded a bogyót, akkor miért félsz?

2017. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem nagyon lehet, DE MÉGIS van aki olyan érték mellett esett teherbe.

Ez olyan, mint a minap aki feltett egy kérdést, hogy "ha a menstruáció elmúlását követően egy nappal voltam együtt a barátommal, akkor lehetek-e terhes?". Igen, bizony. Nem kell épp peteéréskor együtt lenni ahhoz, hogy baba legyen. Ha nem szednél fogamtásgátlót (és nem védekeznétek semmivel), akkor lehet hogy épp te is olyan "szerencsés" lennél, hogy teherbe esel. Tehát védekezni kell! Mindegy mennyi a TSH értéked.

2017. dec. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Védekezünk rendesen!Azért aggódom,mert mostanában nagyobb a hasam.Szembetűnő,mert vékony vagyok,48 kg és 165 cm.
2017. dec. 5. 15:08
 6/8 Bogi1990 ***** válasza:

Szia!


Nekem 4 felett volt a TSH mégis sikeredett :D

Szóval ez nem mérvadó.

2017. dec. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ig gond nélkül teherbe lehet esni a tsh-val, ha egyébként minden rendben van. Nekem két endokrinológus is azt mondta, hogy az nagyon ritka, hogy önmagában csak a magasabb (de még az 5 alatti) tsh akadályozza a teherbeesést, ott általában más probléma is van. Pl nálunk családilag mindenkinek 2,5-3,5 között van a tsh-ja, mindkét húgom első próbálkozós hónapban teherbe esett mindkétszer (2-2 gyerek van), én is kétszer gond nélkül teherbe estem, 2. és 3. próbálkozós hónapokban. A mostani terhességem kezdete előtt voltam vérvételen, 3,3 volt a tsh-m, 3 hét múlva pozitív teszt. A tsh-ra önmagában nem lehet alapozni.
2017. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De amugy... Olvastam a masik kerdesedet is. Nem egyszerubb elmenni egy belgyogyaszhoz? Mert tehes az nem vagy.
2017. dec. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!