Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nehezebb teherbeesni 30...

Nehezebb teherbeesni 30 felett annak aki még nem szült, vagy ez nics összefüggésben azzal hogy van-e az adott nőnek már gyereke?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok és nincs még gyerekem,viszont szeretnék. Nem tudom hogy lehet-e,nem voltak még próbálkozásaink a férjemmel,de hallottam egy-két helyről hogy nehezebb ebben a helyzetben viszont én erről eddig nem tudtam.

Egészségesen élek,egészséges a szervezetem is (persze genetikai problémák lappanghatnak mint mindenki másnál).



2017. dec. 13. 10:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

En szultem mar es most 35evesen augusztus ota probalkozunk es meg sajnos nem sikerut. Anno 26 evesen meg a gondolattol is terhes lettem.


Szerintem valtozo mindenkinel.

2017. dec. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Nehezebb, de annak is, aki már szült. Ilyenkor már nem mindenkinél ugyanolyan aktív a női hormonális rendszer.

Sokaknál 40 körül már kezdődik a változókor.

De persze nem mindenkinél. Sokan ilyenkor is simán teherbe esnek.

Az egészség ilyen szempontból nem számít. Mert abból nem lehet tudni, hogy hogyan működik a petefészked, van-e peteérésed, hogy egészségesen élsz.

Ha gondolod, akkor menj el egy vizsgálatra. De egyébként egy év sikertelen próbálkozás után szokták javasolni a kivizsgálásokat.

2017. dec. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy megyünk előrébb, úgy változik a szervezet, hormonok, stb. Illetve a kockázat is nagyobb, nemhiaba vannak 35 felett extra vizsgálatok és szűrések.
2017. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Ezt nem lehet előre tudni. Kolléganőm 39 éves, 5 nap múlvára van kiírva. Egyből sikerült nekik és első gyerek.

Én most lettem 27 és fél éve próbálkozunk. Tudom az sem sok, de mégsem azonnal jön.


Szóval önmagában a kor nem számít, van akinek 35 felett is jók a petesejtjei és a hormonháztartása van akinek huszon évesen sem jó.


35 felett fél év sikertelenség után szokták javasolni a kivizsgálást. 35 alatt egy év után.

2017. dec. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33 évesen estem teherbe. Nem volt gond.
2017. dec. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Az életkorral van összefüggés (azt hiszem, 8 hónap az átlag 35 felett), de az előző terhességek max. azt mutatják, hogy egyszer már termékeny volt, tehát statisztikailag úgy növeli az esélyét, hogy pl. tuti nem született méhsövénnyel. De attól még borulhattak azóta a hormonjai. De a fordítottjára is ismerek példát, ahol az elsőre vártak több évet, a második meg becsúszott szülés után pár hónappal. És persze ez a 35 sem úgy működik, hogy ha elfújtad a gyertyát a tortán, már kevésbé vagy termékeny :)

Inkább arra szokták felhívni a figyelmet, hogy (egy Czeizel videóban is hallottam ezt, ha rá akarsz keresni) az első terhesség gyakran komplikáltabb, mint ugyanannál anyánál a második vagy harmadik (a negyediknél már fordulnak újra az esélyek), és ez "idősebben" hatványozott lehet, mivel addigra jó eséllyel több alapbetegsége van az anyának (akár olyan, amiről nem is tud vagy amit a terhesség hoz elő, jellemzően autoimmun örökségek). De mint mindenre, erre is van sok ellenpélda.

2017. dec. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

A párod mennyi idős?


Nekem is van huszonéves ismerősöm, aki a negyvenes férjével igyekszik babát összehozni, immáron lassan 2 éve sikertelenül..

2017. dec. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29 évesen 4 hónap alatt sikerült, 32 évesen 2. Viszont a kombinált tesztem bár jó lett de kicsit sziven ütött hogy mennyivel magasabb kockázat lett a korom miatt. Én nem várnék a helyedben, nem csak a nehezebb teherbeesés miatt hanem a betegségek kockázata is nő sajnos...
2017. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ATTÓL nem függ, hogy van - e már gyereked vagy nincs.


Viszont a kor ezer más dolgot befolyásolHAT. Sőt, igazából vannak egyértelmű kockázatok, csak sokan elbagatellizálják, pedig nem árt velük tisztában lenni és azért ha nem muszáj, nem 35-40 évesen szülni. Nehezebb lehet teherbe esni, nagyobb a betegségek kockázata és a szervezeted sem regenerálódik olyan gyorsan. Nem beszélve az egyéb, vitás dolgokról. Lehet hogy sokaknak ez a szívébe mar, mert manapság "öreg" szülőnek lenni természetes, de én mostanság is hallottam egy kisfiúról, aki azért nem akarja hogy apa menjen érte suliba, mert öreg. Szegény gyerek... Egy dolog az, ami a mi szívünk vágya és amiben mi HISZÜNK, meg megint más dolog a TÉNY. Szóval én mielőbb szülnék ennyi idősen.

2017. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Az apa öregről csak eszembe jutott hogy amikor gyerek voltam azt hittem anyukám engem baromi későn szült, 33 evesen. Akkor talán annak is számitott, de most én is közelebb leszek a 33-hoz mire megszületik a második gyerek, és nem érzem magam öregnek. Most is úgy érzem nem szülnék máskor, de magamon érzem hogy sokkal jobban aggódom mindenen mint az első terhességem alatt.
2017. dec. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!