Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Császár után nehezebb teherbee...

Császár után nehezebb teherbeesni? Mikor szabad?

Figyelt kérdés
Néhány helyen olvastam, hogy császár után kialakulhatnak összenövések és ez akár nehezítheti a teherbeesést. Illetve sok különböző vélemény van arról is, hogy császár után mikor lehet teherbeesni. 1 éves a Kisfiunk és mivel 37 leszek nem tudok tovább várni, így is sajnos későn sikerült már az első gyereke, de több év volt mire összejött.

2017. okt. 27. 13:23
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*gyerek, nem gyereke:)
2017. okt. 27. 13:24
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Barátnőm gyerekei 4-3 és 1 évesek. A nagyok között 11 hónap van. Mindhárom császárral született.


Szerintem kérdezd meg az orvosod, ő tudja, hogy téged hogy vágtak, hogy gyógyult a sebed.

2017. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosodat kérdezd meg, hogy szerinte mikor lehet leghamaréb újabb teheségre gondolni, mert ha túl korán leszel terhes, akkor adott esetben a saját életed is (meg a magzaté is) veszélybe kerül, és egy sürgösségi mütét után megint évekig mégcsak gondolni sem lehet terhességre, feltéve, hogy a mütétnél nem kell a méhedet is elávolítani.

Túl korán bevállani nem érdemes, mert nagy eséllyel gyerek nem lesz belöle, csak egy csomó komplikáció!

2017. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Császárral született a fiam, a dokim azt mondta, szülés után min. 1évnek kell eltelnie a köv. terhesség elôtt, h regenerálódjanak a méh és a szövetek. Nekem az elsô volt és 28 vagyok. Kérdezd meg a dokidat.
2017. okt. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta, hogy minden rendben és ha 1 éves lesz a Gyerekünk (már annyi) akkor elkezdhetünk próbálkozni. Csak kívámcsi voltam más véleményekre is.
2017. okt. 27. 14:01
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Császárnak több lehet a szövődménye ebből a szempontból, de ha nincs, akkor nem nehezebb teherbe esni. Min. 1, de inkább 2 év szünetet szoktak javasolni, de ez is egyéni, van aki hamarabb is terhes lesz és jól van, más végigfájlalja több év után is. Szóval ez mind olyasmi, hogy nem tudhatod előre.

(Egy rokonomnak, nem sokkal 40 éves kora előtt 5 év volt, mire az első gyerek összejött, utána hamar elkezdtek próbálkozni, erre a második már szoptatás alatt, az első menzesz előtt sikerült. Nincs egész két év a két gyerek között és ráadásul a második természetes úton született (mivel reménykedett abban, hogy így gyorsabban felépül, hogy egyedül elláthassa mindkettőt).)

2017. okt. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Elso gyerkocre 6 evet vartunk, csaszarral szuletett. 6 honap alatt jott ossze a teso, most 2 eves a lanyunk. Azt hittuk sose lesz mar tobb babank. 38 multam....
2017. okt. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hulyen fogalmaztam: akkor fogant meg a teso amikor a lanyom betoltotte a 2 evet!:)
2017. okt. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nekünk is ennyi idő után sikerült. 6 hónap próbálkozás után jött össze a Tesó? Ez bíztatóan hangzik:). Sajnos én is ettől félek, hogy nem lesz több tesó:(. De erőt adtál:).
2017. okt. 27. 14:27
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 6 honap alatt!;) magunk se hittuk el!1 hetig sokkos allapotban voltunk!😂

Drukkolok!!

2017. okt. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!