Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknél kicsit a korkülönbség...

Akiknél kicsit a korkülönbség (nagyjából 2 év) könnyen sikerült a kistesóval teherbeesni? Milyen volt a terhesség?

Figyelt kérdés

Tudtátok élvezni vagy nehéz volt a "nagy" miatt? Szülés után volt időtök az első szülöttel eleget foglalkozni? Nem volt féltékeny? Nem volt "bűntudatotok", hogy a nagy miatt, hogy máris másik babát vártok?


Kis korkülömbséget tervezünk, de a fent említett okok foglalkoztatnak. Várom a tapasztalatokat:).



2017. dec. 4. 01:36
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Én csak a kérdés egyik felére tudok válaszolni, mert még csak most várjuk a másodikat. A kisfiam 14 hónapos most, én 9 hetes vagyok, és mivel sajnos egésznap hányingerem van, egy kicsit megerőltető az egész egyelőre. Viszont arra szoktam gondolni, hogy a kiskorkülönbség talán az elején nehezebb, de utána meghozza gyümölcsét, együtt tudnak játszani, ugyanarra a programokra lehet őket majd vinni, nem kell ezer felé szakadni. Szerintem amúgy mindenképpen valamennyire megviseli a nagyobbat, hogy szülés után kevesebb idő jut rá, akár kettő, akár tíz éves.
2017. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Elsovel ertek egyet,eleje nem egyszeru de hosszutavon szerintem nekik is jobb, van tarsasaguk, egyutt jatszanak stb. 23 honap van a gyerekeim kozt, most 4 es 2 evesek, lassan osszenonek:)
2017. dec. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

28 hónap van a gyerekeim között,a kicsi 2 hónapos,úgyhogy még csak rövid tapasztalatom van.A kicsire 7 hónapot vártunk.A terhességet nem tudtam ugyanúgy élvezni,mint az elsőt,a nagy mellett pihenni sem tudtam eleget.Terhesen nekem a legnehezebb az volt,hogy nem emelhettem,és így elég nehéz kezelni a "földhöz vágom magam" típusú hisztiket.

Bűntudatom akkor volt,mikor esélyes volt egy 10 napos kórházi kezelés a terhesség alatt,hogy a nagyot otthon kell hagynom.

Egyébként a babázást sem lehet ugyanúgy élvezni,mint az elsővel,hisz sok időt igényel a nagy is.Bűntudat mostmár azért van,mert egyikkel sem tudok annyit foglalkozni,amennyit szeretnék...Ettől függetlenül hiszem,hogy a kis korkülömbség a javukra válik majd,csak nekünk nehéz.Féltékenység abban nyilvánul meg,hogy a nagy többet rosszalkodik.De meg is simogatja,megpuszilja a kicsit.

2017. dec. 6. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bűntudat? Akkor sose vállalj egynél többet, még 20-30 év korkülönbséggel se, mert akkor is ott lesz, hogy a saját pici babával foglalkozol, ahelyett hogy unokáznál. :D

Nálunk is kb úgy lesz, mint #1-nek, csak még nem tartunk ott. Konkrétan biológiailag ennél kisebb korkülönbség szinte nem is lehetne nálunk. :)

2017. dec. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Féltékenység az mindig van. Akik a nagyobb korkülönbséget választják, folyton ezt hangoztatják, hogy dehogy náluk már nincs. Ez baromi nagy tévedés. Az tény, h a nagy már ésszel felfogja, h anya most szoptat, pelenkáz, az éjszakai felkelések miatt nyügős stb., de attól még nem hülye, tudja, h a megváltozott helyzet a kicsi miatt van és az életkorából kifolyólag ezt jobban tudja elviselni és tolerálni. Pl. egy 10 évesen máshogy reagálja le mint egy 2 éves. Tapasztalatból írom, 3 gyerekem van nagy és kis korkülönbséges is. Nagyjából egyetértek az előttem szólokkal. Nagyban függ a neveléstől is, mindnek van előnye és hátránya, de abban én is hiszek, h a kis korkülönbség meghozza a későbbiekben a gyümölcsét. A nagyom a 2 kicsit imádja, de az igazi testvéri együttjátszás a 2 kicsi között zajlik.
2017. dec. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A bűntudat az létező dolog, ahogyan az egyik válaszoló le is írta. 2 évente szeretnénk gyereket vállalni, 3-4-et, még csak 1 van és ezeken a dolgokon agyalok:). Köszönöm az eddigi válaszokat és szívesen olvasok még több tapasztalatot:).
2017. dec. 6. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!