Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Voltatok bármiféle kivizsgálás...

Voltatok bármiféle kivizsgáláson babaproject megkezdése előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vőlegényemmel úgy érezzük, eljött az az idő amikor minden alkalmas a picikénk fogadására. Alapvetően mindkettőnknek rendben van az egészsége, én maximum annyit tudok mondani, hogy vashiánnyal küszködtem, de ezen kivul semmi problémám nem volt soha.

Szerintetek ezektől függetlenül érdemes egy célirányos vizsgálat alá vetni magunkat/magam, (egyáltalán van e erre lehetőség), hogy megbizonyosodjak arról, hogy a testem tulajdonképp alkalmas e egy baba kihordására.

Arra lennék kiváncsi, hogy ez szükséges e, ti részt vettetek-e ilyesmin, vagy csak indokolt esetben?

Köszönöm szépen előre is a segítő válaszokat! :)


2017. dec. 13. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Voltam rákszűrésen, Streptococcus, Clamídia meg még valamin.


De ha mondod, hogy terhesség előtt szeretnél egy komplex kenetvizsgálatot, akkor a doki tudni fogja, hogy mi az és el is mondja, hogy mit tartalmaz.

2017. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Én elmentem egy általános vizsgálatra, ill. a nő dokim kiírt egy hormonvizsgálatot, a haziorvosom meg egy nagylabort. A férjem elment egy spermiumvizsgálatra, azert h ő is kivegye a részet a dologban. Jól tette, mert még mielőtt el kezdtünk volna próbálkozni, kiderült, hogy annyira rossz az eredménye, hogy inszemek nélkül, azonnal lombik kell. Fél év múlva már kezdtük a lombikunkat, abból van 2 gyönyörü babánk.
2017. dec. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Rákszűrésre, teljes vérképre mentem. Nem volt minden rendben, ezért egy pajzsmirigy vizsgálatra is mennem kellett utána.
2017. dec. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem
2017. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Rákszűrésen, mert pont aktuália volt.
2017. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Én csak rákszűrésen, nekem is aktuális volt. Szerintem ha 3 havonta menstruálnék meg össze-vissza jönne meg, biztosan utánajárnék mitől, igaz sajnos a rendszeres ciklus se garancia semmire, de azért szerintem ha amúgy minden oké, felesleges előre vizsgálgatni mindenfélét.
2017. dec. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Aktuális rákszűrés, más nem volt.
2017. dec. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Nagylabor, nőgyógyászati vizsgálat, vitamin szedés 2hónappal előtte.
2017. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha egészségesek vagytok, akkor nincs szükség ilyesmire. Természetesen egy rákszűrést célszerű levetetni, esetleg egy rutin labor sem árt, hogy hogy áll a vérszegénységed, de ennyi.

Ha nem esel teherbe 1 éven belül, akkor kell vizsgálódni.

És ha "babaváró" vitamint nem is, azért folsavat kezdj el szedni már most. Ugyanis annak akkor van a legnagyobb szerepe az embrió fejlődésében, amikor még nem tudod, hogy terhes vagy.

2017. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem. Férjem sosem megy orvoshoz, én meg évente járok általában laborra meg rákszűrésre. Ezekre alapból járni kellene... Gyerektéma miatt külön minek menjek huszonévesen ha nincs gondom? Túlzás. Mindegyik terhességem simán ment. Sokan fejre is állhatnak, semmi bajuk nem lesz. Más meg tíz gyógyszert szed, mégis elvetél / beteg lesz a gyerek.
2017. dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!