Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hülyeség csak azért nem...

Hülyeség csak azért nem szülni mert az anyóssal nem is beszélünk?

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk együtt a párommal. 2,5 évvel ezelőttig jó volt a viszony a párom családjával, de azóta kimutatta a foga fehérjét. Minden áron azon van hogy minket szétszedjen. Én már nagyon szeretnék kisbabát és annak is nagyon örülnék ha végre a párom elvenne feleségül, de félek attól hogy a végén egyedül maradok a babával mert az anyjának sikerül elérnie a célját. Ti vállalnátok így gyereket?
2017. dec. 19. 09:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Fel kellene nőni.
2017. dec. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem anyósnak kell szülni (nem is a nyakára), de ha ennyire nem bízol a párodban, fel se kéne merülnie a gyerektémának
2017. dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Miért akarsz gyereket?
2017. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Anyósommal az esküvőnkig volt jó a kapcsolatom, onnantól bekattant. Kb fél évre rá elmondtam neki, hogy ne haragudjon, én nagyon kedveltem őt, de sokkal fontosabb a férjemmel való kapcsolatom, mint hogy vele jópofizzak, aztán minden alkalommal mi veszekedjünk miatta, úgyhogy innentől rám ne számítson se karácsonykor, se szülinapkor, se semmikor. A férjem okos, értelmes, felnőtt férfi, mérlegelt, fontosabbnak tart engem, ráadásul egyet is ért velem, az anyjának pedig nem tűri el, hogy szidjon engem. Lassan 7 év telt el azóta, hogy nem találkoztunk, a kislányunk 2 hete született meg. Természetesen tőle nem tilthatom el anyóst, hiszen a nagymama jó dolog, de pontosan tisztában van vele mindenki, hogy mit tehet meg és mit nem. Karácsonykor fog átjönni először megnézni a picit, hát kíváncsi leszek...


Sosem mondanék le sem a gondolatról, hogy gyermekem legyen, sem a gyerkőcről csak azért, mert valaki a párom családjából nem a szívem csücske. Mérlegelni kell és felnőni a feladathoz. Sok sikert! :)

2017. dec. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem az anyósnak szülsz. Egy rossz viszony az anyóssal nem akadálya a gyereknek, hiszen akkor a világ lakosságának a 80%-a (vagy 90%-a) nem vállalna gyereket.


Akadálya az lehet, ha a párod nem áll ki melletted vagy rátok hagyja, hogy játszátok le egymás között. Ebben az esetben el is hagynám, hiszen ha nem számíthatok a párom védelmére, amikor kiszolgáltatott helyzetben vagyok, akkor kire?


A párod hogy áll hozzá, mit szól az anyja viselkedéséhez? Hány évesek vagytok? Van külön ház/lakásotok, ami közös a pároddal és vita esetén nem tud kitenni?

2017. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Meg ne szulj, borzaszto gyerekes a viselkedesed. Fel kell noni a gyerekhez.
2017. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Pont ilyen családban nőttem fel.


1 éves voltam mire a szüleim összeházasodtak, anyám egyáltalán nem jött ki apám szüleivel, ráadásul apám szülei házára húzott fel egy emeletet. Szóval naponta találkoztak.


A gyerekkorom pokol volt, sokszor voltam tanúja hogy a mama le patkányozza anyámat. Sokszor megbánta hogy egyáltalán összejött apámmal. Nagyobb sokat veszekedtek.


Aztán elmúlt felette az idő és betegségben meghalt, eljött a béke.


Szóval. .... Nehéz út az ha gyűlölet van családon belül

2017. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinted szét fogtok menni, akkor ne szülj. Írod, hogy szeretnél házasságot és gyereket, de a párod álláspontja nem derül ki, pedig ezekhez is ketten kellenek.

(És mi történt 2,5 évvel ezelőtt? :) )

2017. dec. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem emiatt nem szülnék, hanem azért, mert ennyire nem bízok a páromban. Ennek így nincs értelme.
2017. dec. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

25 évesek vagyunk, saját házunk sajnos még nincs, jelenleg albérletben élünk. A probléma ott kezdődött, hogy anyóst kirúgták a munkahelyéről a saját hülyesége miatt. Nekem sajnos történt egy tragédia a családban ami engem lelkileg nagyon megviselt. Akkor úgy éreztem hogy a párom elhanyagol,fontosabb neki mindenki más apró pici problémája mint az enyém. Ezt szóvá is tettem a páromnak ami anyósnak nem tetszett és konkrétan mindennek elhordott engem (azóta is). A legdurvább az volt amikor én az anyós egyik rokonával beszélgettem (akivel nekem semmi bajom nem volt meg azóta sincs) és anyós ezt meglátta. Na akkor ő odajött és konkrétan meg akart verni, amit persze nem hagytam. Akkor közölte hogy én egy rohadt féreg vagyok aki mindig a sz..t kavarja és hogy úgyis szétszed minket a párommal.

A párom amikor ezt megtudta még nekemállt hogy miért kellett a rokonnal szóba állni miközben az anyját meg a sírba kívánta. (Nem értem miért nem beszélgethetek valakivel akivel nekem semmi bajom nincs, pláne ha nem is erről a témáról volt szó). Szóval ha azt nézzük nem állt ki sem mellettem, sem az anyja mellett. Azóta mostanában viszont megint úgy érzem, hogy az anyját a viselkedésétől függetlenül többe nézi mint engem. Többször előfordult már hogy amikor az anyja hívta hogy ezt és ezt meg kéne csinálni náluk a párom rögtön kocsiba ült és sietett hozzá miközben nekem is jól jött volna a már rég beígért segítség. Szóval azért vannak kétségeim mert úgy érzem, hogy az anyja akármit tesz mindig előrébb lesz mint én. És ezért félek a gyerekvállalástól is. Félek hogy ha megszülöm azt a gyereket akkor csak én fogom nevelni, nem lesz ott az apja akire ugyanúgy szüksége lenne mint rám. Nap mint nap attól rettegek, hogy már megint mit fog kitalálni hogy a párommal egymásnak ugrasszon minket. Bizonytalan vagyok. Nem szeretném elveszíteni a párom de úgy érzem hogy akármit teszek ebből csak én jöhetek ki vesztesen. A legjobb az lenne ha sokkal messzebb költöznénk de erről a párom hallani sem akar.

2017. dec. 19. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!