Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek van már gyermeke és...

Akinek van már gyermeke és szeretne tesó (ka) t, miért készül ki minden hónapban mikor megjön neki, mi játszódik le bennetek lelkiekben?

Figyelt kérdés
Van gyermekem, nem vagyok ugyan "mániákus" - csak nem értem, hogy miért borul ki sírásig az, akinek épp megjön? Hiszen egészségesek, van is már gyermek - idő kérdése csupán a következő. Vagy nem..?
2017. dec. 27. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem. Gyakori a szekunder meddőség is.
2017. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem. Ezek szerint keveset tudsz a témáról. Akárhány szülés után lehet nehéz a teherbeesés. Persze nyilván ha már van gyerek az megnyugtató hisz már anya vagy, de aki tesóra vágyik, az is elszomorodhat ha netán egészségügyi akadályba ütközik.
2017. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy idő kérdése, de abba azért bele lehet törődni, hogy ha valakinek "csak" egy gyereke van, nem úgy, mintha egy sincs. Ég és föld a kettő között a különbség, bár nekem volt olyan rokonom, aki azt mondta, hogy neki ugyanakkora probléma, hogy a 3. gyerek nem jön össze 2 éve, mint az, hogy mi 6 éve várunk az elsőre.
2017. dec. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nemhogy "keveset" tudok - hanem totál semmit. :)

Ezért is kérdeztem - mert több olyan ismerősöm van, aki ilyenkor totál összetörik. (Ezek szerint én szerencsés vagyok, mert minden gyermekem első próbálkozásra összejött.)

2017. dec. 27. 17:19
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Mert nagyon szeretne még egyet.

Egyébként egy gyerek nem garancia arra, hogy a következő is ugyanolyan gyorsan összejön. Én is bőgtem a második előtt, amikor fél éve próbálkoztunk (pedig az első a második hónapban jött, fél év pedig még semmi a statisztika szerint) és egy véletlenül bepottyant negyedik gyerek keresztelőjére mentünk. Végül még két hónap kellett. Ilyenkor az ember önmagát sajnálja meg az álmait, de közben bőszen hülyézi is magát érte, hogy ilyen hisztis és nem egy buddha :)

2017. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak idő kérdése. Tudod, senki se lesz fiatalabb.

Nekünk az első kettő könnyen összejött.

A harmadik sajnos nem. Két missed ab után hormonpótlást kaptam, hogy a következő baba meg is maradjon.

2017. dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Fájdalmas érzés, sajnos ez van. Persze, az más, ha már van egy gyerek, így kevésbé rossz.
2017. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is furcsa ez egy kicsit, én is mindig úgy éreztem, hogy többedik gyerekre vágyni már nem ugyanaz, mint az elsőre. Nekem elsőre összejött az első terhességem, de sajnos missed ab lett. Ebből származtak nőgyógyászati problémáim, ami miatt nem tudtam teherbe esni. Miután erre rájöttünk és megoldottuk, ismét elsőre sikerült a terhesség, ebből már meg is született a kislányom. Azok a hónapok, amikor hiába vértam, hogy két csík legyen a teszten, ehelyett menzesz volt... hát, elég szarul éltem meg, de főleg attól féltem mindig, hogy valami véglegesen elcsesződött, és sosem lehetek anya. Most a kislányom már 2,5 éves, később szeretnénk neki tesót (nagyobb korkülönbséggel, 5-6 évet gondoltunk köztük), de őszintén, úgy érzem, hogy ha nem jönne össze, akkor se történik semmi. Van már egy egészséges, okos, szép, csodálatos, számomra tökéletes kislányom, anya lehetek. Persze jó lenne, ha lehetne még egy, újra átélhetném a terhességet, kisbabás korszakot, két szép gyerekem lehetne, de ha nem, hát nem, egyel is boldog vagyok.
2017. dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Bennem olyasmi zajlik hogy lehet nem véletlen nem jön. Es ez szánalmas érzés, hogy nem lennék jo nagycsalados anyának? Meg ilyesmik. Nekem az önbecsülesemre hat negativan.
2017. dec. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekunk mind a ketto az elso honapban osszejott. Megis mikor a harmadikkal kezdtunk probalkozni ugyanugy raparaztam h jajj csak jojjon ossze meg mi van ha most pont ellentet lesz es egy-ket ev utan jon ossze (nem akartunk nagy korkult). Azert valamennyire karpotolt volna a kez gyerek is de raparaztam megis osszejott a harmadik is nagyon gyorsan.
2017. dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!