Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is lehetséges, h...

Szerintetek is lehetséges, h épp egy baba készül megfoganni? A neten már mindenféle előjeleket elolvastam, de így talán, jobb, ha valakik helyzetpontosan tudnak tanácsot adni.

Figyelt kérdés

Előző menzesz: júli 25től; ciklusom 28-35 nap közt váltakozik; Kb 7-9 nap mire teljesen elmúlik a vérzésem-kb 5nap barna csak, és elég enyhe is. Illetve 23 éves és férjes vagyok.


Most augusztus 14-18ig, 1-1 pici vérpötty és rózsaszín-barnás "vizes" folyásom volt. Időnként enyhe szédülés, a folyás ideje alatt a petefészkeimnél elhordozható szúró fájdalom, leginkább este. Volt szörnyű derékfájás 2 napig, még a pöttyözés előtt. Tegnap szívdobogás, szájban 36,9es testhő(hónaljban nem igen szoktam láznál sem mérni, mert ott valahogy nem igen mér valósat) Este iszonyúan fájt a fejem, de most is olyan nyomott vagyok-állítólag nincs front.

Per pillanat jól vagyok csak "nyom a fejem" egy kicsit.

Ma teszteltem, de még semmi.


Voltam a hónapba a csisztapusztai gyógyfürdőben, esetleg az rakja épp rendbe a ciklusom, és ezért érezhettem a peteérést, vagy szerintetek lehetséges fogamzás/beágyazódás is lehet? Köszönöm a válaszaitokat!



2014. aug. 19. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hormonok rendben vannak? Sokallom azt a 7-9 napot, barnázás utalhat hormongondokra is. Tesztet nem csináltál?
2014. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De, írtam is, de negatív. Gyakorlatilag évek óta így vagyok a menzesszel. A kérdés azért merült fel bennem, mert korábban még ilyesmit nem tapasztaltam. Anyának is elég 40 napos ciklusai vannak olykor, és most 44 évesen is 5 napokat menstruál-a dokit kiakasztotta vele XD. Szerintem akár családi vonás is lehet.
2014. aug. 19. 15:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is 7-10 napig menstruálok,nem találják okát ez van.

A csisztapusztai gyógyfürdőben 2x voltam.Mind2x összeszedtem valami hüvelyfertőzést :( Be is lázasodtam...Oda nem megyek többet.

Ha sikerült is teherbe esni még korai volt a teszt.A helyedben megvárnàm a leghosszabb ciklus kimaradását mert nem tudod mikor volt ovud.

2014. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
remélem tudok érdemben válaszolni.A 7-9 nap az elég sok,de még ez a kisebb gond,ami aggályos az hogy 5 nap barnázás van,ez a barnázás álltalában progeszteron hiány jele.Illetve az sem igen jó hogy a ciklusodban többször vérezgetsz,barnázgatsz,az sem jó ha fájdalmaid is vannak.Rengeteg nő esett teherbe már,és egyáltalán nem általános az hogy előtte vérezgetett.Készítess az orvosoddal egy hormonsort.Az szinte mindenre választ ad és nem kell itt találgatnunk hogy mi a gond.
2014. aug. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A hormonsorról még nem hallottam. Minden esetre kivárom még szerintem a jövőhetet(ciklus vége) és csak utána, megyek nőgyogyihoz. Nagyon nehezemre esik elmenni...


Nem teljesen értem, mire írod, h barnázgat is vérezget is. Ha a menzeszre, akkor annak menete kb ez: 3-4 nap vérzés a többi folyamatosan csökkenő, barna folyás.

Ez a mostani pedig, eddig még nem volt korábban, egyáltalán nem általános jelenség. 2 éve vagyok házas és még nem találkoztam ilyennel. Vetélésem már volt, 1x biztosan, de van még 2 gyanús eset. Tehát azt már sejtem hozzávetőlegesen, h milyen lehet. Csak ez a mostani elég újszerű.

2014. aug. 21. 11:12
 6/13 anonim ***** válasza:
A hormonvizsgálatot a ciklus 3. napján illetve a 21. napon csinálnak.A 3. napon LH,FSH,TSH,prolaktin,tesztoszteronstb szintet néznek,ekkor derül ki hogy van-e peteérésed.A 21. napi a progeszteron szint meghatározás itt derül ki hogy elég-e a progeszteronod ahhoz hogy megtarts egy babát,vagy egyáltalán be tud-e ágyazódni.Ezért mondtam hogy a barnázás progeszteron hiányára utalhat.
2014. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Több helyen írták, h 5 napos beágyazódás is lehetséges. Azért én remélem, h inkább ez mint a tortúra. Illetve öröklődési alapon sem gondolom, h volna ilyen problémám. Anyának is elég hosszúak a ciklusai, meg a vérzése is, mint írtam. Neki azt mondta anno a doki, h elég ha ránéznek, és már megfogan.


Valójában én sem tudom mit szeretnék. Örülnénk 1 babának, de azt se bánnám, ha nem volna mégsem semmi. Ez kicsit megnehezíti a spekulációs gondjaim. Dokihoz meg még nincsen értelme elmenni emiatt. Szerettem volna a héten menni megint Csisztára, ezért lett volna kérdés, h szerintetek, mi lehet, de férjem azt mondta, h szerinte most ne menjünk, inkább sehova. Nem örülne, ha van valami és elmenne a felelőtlenségünk miatt.


Engem inkább érdekelne a többi tüneteggyütesről a véleményetek. Volt e valakinek hasonló a fogantatás körül? Azóta is volt a fejfájás ami többször előjött, de most már többedik napja vettem be kalciummagnéziumot, meg c vitamint is, és már nem olyan kiállhatatlan. Illetve a derekam nem korrekt, meg nagyon enyhe menzesz érzést is tapasztaltam, meg elég aluszékony vagyok. Enni eddig se kívántam nagyon, most se vagyok falánkabb.

2014. aug. 21. 12:23
 8/13 anonim ***** válasza:

A terhességi tüneteket a (hányinger, hányás, fáradtság...stb) a hcg nevű hormon okozza. Ez az a hormon amit már a beágyazódott baba termel. Ugyan ezt a hormont mutatja ki a vizeletből a terhességi teszt. Szóval ha ezeket a tüneteket baba okozná, akkor már a terhességi tesztnek rég pozitívnak kell lennie. A teszt általában a 4. hét végén (a kimaradt menstruáció napján) pozitívat mutat, még a terhestünetek általában csak a 6. héten jelentkeznek, mert akkorra lesz a véredben annyira koncentrált a hcg, hogy arra a tested különböző tünetekkel reagál.

Szóval az a normális, ha menstruációd elmaradásáig semmiféle tünetet nem tapasztalsz, sem fájdalmat, sem vérzést, sem hányingert... A barnázgatás egyébként nem jó jel, főleg ha már volt vetélésed is, progeszteron hiányra utal, így a baba nem tud megtapadni.

2014. aug. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na mind egy :) majd leírom, ha a 28adikai teszt elvégeztetik XD h az pozitív vagy negatív. Illetve, h esetleg a doki mit mondott-ha elkászálódom hozzá.
2014. aug. 21. 14:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Na és szerintetek mit jelent ha megjött de víz szerű folyás társul hozzá, olyankor kicsit úgy érzem mint ha bepisilnék menzesz közben.

Alapjába véve rózsaszínű a vérzésem.

Mint ha csak vérzés lenne és a méh fal nem válna le , mert nincsenek darabok.

2014. aug. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!