Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezzel a progeszteronnal...

Ezzel a progeszteronnal lehetetlen teherbe esni?

Figyelt kérdés
15,14 nmol/l 21. Ciklusnap. Referencia: 10-81 nmol/l totálisan esélytelen vagy csak nehéz?

2018. jan. 9. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez még kevésnek számít.. :/ De semmi sem lehetetlen. :)
2018. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Feltehetőleg nincs rendes peteérésed, így igen.
2018. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Eloszor azt kellene tisztszni, hogy a 21. ciklusnap egyezett-e azzal, hogy peteeres utan egy hettel voltal a vervetelen.

Mert a 21. ciklusnap kiindulasnak jo, valojaban a peteerestol fugg a vizsgalat idealis idopontja. Ha pl nem kovetkezik be az ovulacio a 14. napon, hanem kesobb van, akkor a 21. napon alacsony lesz a progeszteron meg.

Nekem pl 28 napos ciklusom van, kozepidoben szokott lenni a peteeresem altalaban, de volt mar olyan ciklus, hogy csuszott a 18. napra. Nekem szerencsem van, mert erzem az ovulaciot, de az orvos igy is direkt megkert, hogy abban a honapban, amikor a 21. napi hormonsort megnezzuk, figyeljem az ovulaciot es ra egy hetre legyen leveve a ver.


Ha nalad ez rendben volt es igy is ennyi a progi, akkor az orvossal egyutt ki kell deriteni, hogy miert ilyen alacsony. Ha azert, mert nincs eleve rendesen peteeresed, akkor ugy nem igazan fogsz tudni teherbe esni, kezelni kell, ha van peteeresed, de progihiany van, akkor viszont progeszteronpotlasra van. Ilyen alacsony progi mellett altalaban minden ciklusban peteerestol potolni kell a progit, ha nem jon ossze a baba, akkor a ciklus vegen abbahagyni, ha osszejon, akkor hasznalni tovabb.

De ezt majd az orvosod elmondja.

2018. jan. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 momoka 2002 ***** válasza:
3-as valaszolo.Mit jelent az ha valakinek nincs rendes peteerese? Milyen a rendes es a rendetlen.Hasonlo cipoben jarok azert erdekel. Eddig ugy tudtam,hogy vagy van vagy nincs,kijuk a petesejt vagy nem. Ha kijutott akkor a tuszo atalakul sargateste es vagy keves vagy sok progeszteront termel es az potolhato. De ha nincs rendes peteeres akkor azt mivel lehet "javitani"?
2018. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, csak most lattam, hogy irtal.

A “nem rendes” peteeres alatt azt ertem, ami pl nalam is van. Nekem minden honapban van ovulaciom, tehat ez is “rendes” tulajdonkeppen, viszont rossz minosegu a petesejtem. Emiatt nem csak a petevel van gond, hanem a sargatesttel is, azaz termelodik progeszteron, csak epp keves. Pedig van ovum, csak nem “jo”.

A fo problema az, hogy ebben az esetben nekem nem segit a progeszteronpotlas, mert az csak masodlagos problema. A petesejt eleve kisebb esellyel termekenyul meg, de ha sikerul is, akkor sem lesz rendben a terhesseg, kromoszoma rendellenesseg miatt az elso trimeszterben elobb-utobb elhal, mert eljut egy olyan pontra, hogy nem fejlodik tovabb. Az elmult evekben tobbszor veteltem emiatt, valtozo ideig maradtak meg a babak, volt, hogy 6-7 hetesen mar nem ugy fejlodtek, ahogy kellett volna, volt, hogy 11 hetesig jutott el.

Eleinte meg konnyen teherbeestem 1-2 honapon belul, csak veteltem, most viszont mar tovabb romlott a helyzet, mert teherbe sem esek.


Nekem tapanyagfelszivodasi zavarom van, ez a fo ok, plusz bar nem vagyok meg idos (35), de a helyzet rosszabb, ahogy oregszem. A legtobb nonel csak a klimax elotti evekben kezdodik ez a jelenseg, nalam a felszivodasi zavar miatt korabban. Pl huszas eveim elejen ket gyermekunk szuletett, voltak gondok a terhesseg alatt, de akkor nem veteltem, de eltelt 10 ev es oregedtem en is, a petesejtjeim meg annal is jobban.

A donorsejtes beultetes lenne a megoldas, de azt nem szeretnenk igy, hogy mar vannak gyermekeink.


Nyilvan nem ez az altalanos, de elofordul, csak altalaban nem ennyi idosen, hanem kesobb.

2018. jan. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 momoka 2002 ***** válasza:
Ertem. Es koszonom a felvilagositast. Meg szeretnem megkerdezni ez a rendellenesseg hogy derult ki nalad?
2018. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!