Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Trimeszter 1 vitamin mellé...

Trimeszter 1 vitamin mellé folsav?

Figyelt kérdés

Babatervezés közben vagyunk, decemberben volt egy spontán vetélésem.

Trimeszter 1 vitamint kezdtem el szedni, de az orvos javasolta a folsavat.

Sajnos azt elfelejtettem megkérdezni, h az 1000mikrogrammos folsavval együtt az már nem lenne sok?


Köszönöm ha válaszoltok :)



2018. jan. 10. 13:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Kuszára sikeredett a vége: szóval: a trimeszter 1 mellé nem sok az 1000mikrogrammos folsav? :)
2018. jan. 10. 13:38
 2/4 anonim ***** válasza:

Orvos es vedono is tanacsolta h szedjem a 3mgos folsavat tervezés alatt 2 naponta

(En terhesvitamint nem szedtem csak e vitamint)

Onnantol h terhes lettem terhesv.-t plusz 3mg folsav minden nap. Orvos ajanlotta (genetikus) szval úgy is tettem.:)

Folsavat kb 12 het vegeig szedtem

Terhesvitamint azóta is

31hkm

2018. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
76%

Folsavat azért kell szedni már a fogantatás előtt, mert az embrió fejlődésének korai szakaszában meg tud akadályozni egy csúnya gerincfejlődési rendellenességet.


Az erre a célra ajánlott folsav adag egyre emelkedik, 1-2 évtizede még 1-1,5 mg folsavat ajánlottak, ma már 3-4,5 mg-ot. Nyilván közben voltak további kutatások és arra jutottak, hogy több folsavval biztosabb a hatás.


Azért kell már a fogantatás előtt szedni, mert ez a kockázatos fejlődési szakasz annyira korai, hogy talán még nem is tudod hogy babát vársz!


Tehát vond ki a multivitamin folsavtartalmát a (min.) 3 mg-os minimum ajánlott napi mennyiségből és megkapod, hogy mennyit kellene még hozzápótolni, hogy kivédd a babánál ezt a rendellenességet. Aztán a 6-8. héttől ezt a plusz folsavat el is hagyhatod.

2018. jan. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
2018. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!