Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » S. O. S! 1 hónapja szedem a...

S. O. S! 1 hónapja szedem a Nacrez nevű fogamzas gatló tablettat, de tegnap elfelejtettem bevenni, és valószínű, hogy a férjem nem vigyazott! Nagyon ketsegbe vagyok esve! Nagy az esely h teherbe estem?

Figyelt kérdés

Nagyon kétségbe vagyok esve, első honap, hogy szedek fogamzas gatlót, Es pont az utolso tablettat nem vettem be tegnap, emellett, van még szoptatok is, bar kis mennyisegu tejem van. de az ejszaka nem biztos, hogy vigyazott a ferjem, es tegnap sajnos nagyon zuros napom volt ma reggel vettem eszre, hogy nem vettem be tegnap.

mennyi az eselye, hogy teherbe estem?



2018. jan. 13. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyi
2018. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

"de az ejszaka nem biztos, hogy vigyazott a ferjem"

Ezt nem értem.Most beléd élvezett vagy nem?

kevés az esély a terhességre,egyébként.Viszont innentől 2 hétig kiegészítő védekezés kell.

2018. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a megnyugtato valaszod kedves elso!

Kedves masodik!Mi igazabol gyogyszer mellett is megszakítasos módón szeretkezunk,de tegnap valószinű, hogy nem sikerűlt pontosan időben megszakítania az aktust.mert valojaban, mind ket gyermekünk nem tervezett volt.(bar mara halat adunk, h vannak nekunk :) )

2018. jan. 13. 11:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Viszont azert felek mert semmilyen korulmenyek kozott soha nem szeretnek meg egy gyermeket,mert mai vilagban szerintem eleg ket gyermek. de abortusz ellenes is vagyok, ezert vagyok ketsegbe esve, mert nem szeretnek terhes lenni, viszont vetetni sem. Remelem igazatok lesz, es keves esely van arra h terhrs vagyok. Sot remelem semennyi
2018. jan. 13. 11:17
 5/8 anonim ***** válasza:

ha eddig rendesen szedted a tablettát, akkor tegnap még védve voltál, ahhoz, hogy ne is ess teherbe, a következő alkalmakkor használjatok kiegészítő védekezést, és nem lesz gond.

Egyébként nagyon helyes, hogy megszakítással is védekeztek, hisz egyik fogamzásgátló sem 100%-os, de ha több módszert kombináltok, tuti a biztonság. ezt nevezem én felelősségteljes szexnek :) ha mindenki így tenne, aki tutira nem akar gyereket, nem lenne ennyi abortusz! Minden elismerésem.

2018. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el, mit ír a betegtájékoztató. Gondolom vagy miharabb vedd be a kihagyott adagot, vagy hogy folytasd a szokott időben.
2018. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a legutolsó tabi maradt ki, akkor nincs gond. Utólag ne szedd be semmiképp, hanem kezdd meg az egy hét szünetet (vagy a placebó tabikat, ha olyan fajta, nem ismerem a márkát). A lényeg, hogy a következő levelet egy nappal korábban fogod elkezdeni.

Ha már bevetted volna a kimaradt bogyót, akkor sincs gond, akkor ne tarts szünetet egyáltalán (vagy hagyd ki a 7 placebó tabit), és szünet nélkül szedd tovább a következő levelet, így védett maradsz (tehát ma két bogyót szedsz be ilyen formán).


De mindkét módszer le van írva a betegtájékoztatóban elvileg. :)

2018. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! :)
2018. jan. 14. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!