Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valószínű terhes vagyok,...

Valószínű terhes vagyok, senki nem kényszeríthet, hogy elvetessem, ugye? 17/L

Figyelt kérdés
A barátommal 2 éve vagyunk együtt, mindketten egymásnak voltunk az elsők. Védekeztünk gumival, viszont kilyukadt. A 72 órás tabletta ezekszerint nem hatott. Már 1 hete rosszul voltam, és ez nekem furcsa volt, mert nem éreztem magam olyan jól a bőrömben. Előző hónapban megjött a menstruációm, csak 6 nap helyett 3 napig tartott. Ma csináltam egy tesztet ami halványan pozitív lett, alig lehet látni, de rózsaszín. Elmondtam a barátomnak, és azt mondta, hogy vetessem el.... meg azt is mondta, hogy ez csak az én hibám. Szüleimnek holnap szeretném elmondani, de félek, hogy kényszeríteni akarnak az abortuszra, én viszont arra képtelen lennék. Kérlek segítsetek.

2017. szept. 7. 19:14
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
74%
Gyereknek gyerek? Miből fogod eltartani, felnevelni?
2017. szept. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Örökbeadáson gondolkodom, mivel tudom, hogy még gyerek vagyok. De mi van ha meggondolom magam, miután megszületik? És annyira ragaszkodni fogok hozzá, hogy nem fog érdekelni semmi, csak ő?..
2017. szept. 7. 19:22
 3/40 anonim ***** válasza:
86%

Nem kényszeríthetnek, DE te se őket, hogy segítsenek felnevelni.


Gondold végig, hogy hogy, miből neveled fel.

Gyerektartásra se nagyon számíthatsz egy másik 17 évestől. A szüleit elméletben lehet kötelezni, de az a kb. 20 ezer nem fog kihúzni a kakiból.

2017. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
78%
Ha azóra megjött a mensid az nem mostanában lehetett már nagyon erősnek kéne lenni a tesztnek. Nem vagy terhes.
2017. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%
Csinálj még egy tesztet, és csak akkor mondd el a szüleidnek, ha tuti hogy terhes!
2017. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
De kevés ideig volt meg és nagyon fura volt. Rózsaszín volt inkabb mint piros, a tünetek is meg vannak.. de elmondom anyunak, és akkor mondom neki, hogy menjünk orvoshoz, mert ő biztosat mond.
2017. szept. 7. 19:48
 7/40 anonim ***** válasza:
91%

Először is csinálj még egy tesztet. Aztán doki.

Aztán ha valóban terhes vagy szólj anyudnak.

De elég valószínű h nem vagy az, ha azóta megjött. A bogyótól is lehetett másmilyen.


Ja és a pasit dobd ki. Mert ez a Te hibád maszlag egy baromság. Ő meg egy tuskó

2017. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
84%

Valószínűleg nem vagy terhes de csinálj új tesztet és ha az sem negatív akkor irány az orvos.

Viszont gondolj bele, hogy mégis miből szeretnéd felnevelni? Gondolom otthon laksz. A pasid ezután a megnyilvánulás után biztos, hogy nem fog támogatni így max gyerektartást kapnál amiből egy albérletet sem lehet fenntartani. Arról nem is beszélve, hogy kb érettségid sincs vagy épp most érettségizel. Majd szülés után visszamész estire és megcsinálod akkor és közben dolgozol két műszakot, hogy eltartsd a gyereked?

Egyetlen pozitívuma van a fiatalkori terhességnek, hogy kapsz +50 pontot felvételinél.

2017. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Az esemény utáni tabletta nagyon durván beleavatkozik a hormonális működésbe, az sem ritka, hogy kimarad miatta a következő menstruáció. Az egyéb tüneteid az idegességtől is lehetnek. Szerintem is kicsi az esélye hogy teherbe estél. Persze egy nőgyógyász nem árt.
2017. szept. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
36%

Csatlakozom az egyik előttem szólóhoz: Szabadulj meg attól az egoista kis pö.cstől. Remélhetőleg legközelebb kiszúrod az ilyen selejtes pasikat, és jobban választasz.


Na de hogy a kérdésedre válaszoljak: Nem, nem kényszeríthetnek. De gondolj bele mi lesz, mi lehet azzal a gyerekkel. És mit kell elviselned amíg kihordod- már ha egyáltalán terhes vagy. Szép meg jó hogy örökbe akarod adni: de vagy örökbe fogadják, vagy nem. Ha örökbe fogadják, akkor sem garantálja semmi hogy jó helyre, jó emberekhez kerül, és nem fogják bántani. Ha terhes is vagy, az még csak egy sejtcsomó, nem ember, nem egy érző valami.

De tételezzük fel hogy megszülöd, és tényleg örökbe fogadják. l tudod képzelni milyen lesz látni az olyan korú gyerekeket amekkora a te gyereked lenne: El tudod képzelni milyen lesz majd ha újjal mutogatnak rád mert eldobtad a gyerekedet? El tudod képzelni milyen lesz ha egy napon majd megkeres az a gyerek, és megkérdezi miért hajítottad el?


Nem szoktam ítélkezni. de dühít az ilyen hozzáállás, hogy igy lehet játszani egy leendő élettel? Pottyantsuk ki, majd csak lesz valami. Hátha nem pedofil, alkoholista, erőszakos ember mellé kerül.... A te lelkiismereted "tiszta" lesz, hiszen esélyt adsz hogy éljen- csak éppen semmit sem fog érte tenni hogy az az élet jó legyen.

2017. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!