Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma csináltam terhessegi...

Ma csináltam terhessegi tesztet es pozitiv. A munkahelyemen így kirúghatnak?

Figyelt kérdés
Olyan boldog vagyok. Munkahelyemen 26.an jar le a 3honap probaido. Addig nem szabad h elmondjam mert kirugnanak. Ha utana elmondom nem rughatnak mar ki ugye? Es ha megis?
2018. jan. 18. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, olyan boldog vagy.

2. Ha meg akarnak fingatni, el fogják érni, hogy felmondj.

2018. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő letelte után nem rúghatnak ki, védve vagy.
2018. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Én 6 hónapja dolgoztam már a cégnél mikor megtudtam hogy babát várok. Féltem elmondani igy vártam szeptember közepéig azzal hogy szóljak. Először ugy tűnt hogy jól reagál de később mikor küldtek tappenzre már nem volt őszinte a mosolya. De ez van. Ha lejárt a 3honap próbaidő akkor is várj még 2hetet szerintem. Én úgy tudom hogy a 12hetig vagy köteles szólni de lehet rosszul tudom
2018. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Én mindeképpen várnék még a bejelentéssel. Nem akarok vészmadárkodni, de azt te is tudod, h 12. hétig még bármi történhet. Én azt megvárnám mindenképpen, mert ha most bejelented, h terhes vagy, aztán valami miatt mégsem marad meg, utána simán elküldhetnek. Sajnos volt rá példa már szép számmal.
2018. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon boldog vagyok csak kelett kerdojelet irjak valahova ;) tudom h varnom kene de pek sutit sutok es heti 3x nagyon sok aru jon. Es volt mar ket vetelesem es nm szeretnem h Ⓜ ost is az legyen :'(
2018. jan. 18. 14:28
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

Akkor pakolj úgy, hogy egyszerre kevesebbet emelsz.


Én pultosként dolgoztam, csak a söröshordót nem én emeltem. Végig nem volt semmi gond, 37. hétig dolgoztam.


Elvileg már most is védett vagy, tehát a terhesség miatt nem rúghatnak ki. Persze, a gyakorlatban nem ilyen egyszerű, de csak a terhesség miatt nem rúghat ki.

2018. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem kirúgtak a 3 hónap után, én is vártam aztán bejelentettem. Felhívtak az irodába és konkrétan nem az volt a válasz h a terhesség miatt, de azt mondta nem köteles megindokolni h miért, azzal védekezett h elégedetlen a munkámmal. Ha akarják megtalálják a módját. Ha vkinek a munkájával nincsenek megelégedve nem köteles tovább foglalkoztatni, sztem ez egy kiskapu nekik. Aztán a hátam mögött hallottam h azt mondták h táppénzcsaló vagyok.És nem tudtam mit tenni.Azt is meg kérdezik h mennyi idős terhes vagy és ha a 3 hónapba belelóg akkor sajnos megteheti.
2018. jan. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

próbaidő alatt indoklás nélkül elbocsáthatnak.


De: ha nem kaptál soha jelzést arról, hogy a munkád nem megfelelő, EBH, bíróság. Ugyanis az esélyegyenlőségre vonatkozó előírásokat ebben az esetben is be kell tartani, várandósság miatt elküldeni nem lehet. Ilyen esetben a munkáltatón van a bizonyítás kötelezettsége, hogy volt ok az elbocsátásra.

2018. jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos már nem vagy védve, ezt már megszüntették. Nyilván más lenne az indok, hogy kirúgnak, mert ez nem lehet. De ne gondolj rosszra, szerintem kevés olyan ember van, aki kirúg egy terhes nőt, bár olvasom itt, hogy előfordult, de reméljük ritka.
2018. jan. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!