Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 37 éves vagyok és szeretnék...

37 éves vagyok és szeretnék teherbe esni de félek, hogy most már nem olyan könnyű, van ezzel kapcsolatban pozitív tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Orvoshoz már mentem, azt mondta, hogy menjek vissza 3 hónap múlva terhesen. Van pár miómám is...

Eddig már 2x megjött és kezdek tartani attól, hogy nem lesz könnyű menet.


2018. jan. 29. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 38 évesen jött el az idő, hogy gyereket akartam. Nekem is volt egy miómám. Második próbálkozás után lettem terhes. Most 4 éves a kislányom.
2018. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Pajzsmirigyed rendben?

Hormonok?

Párod rendben?


Ebből így honnan tudjuk?

2018. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik kollégám kb ennyi idősen esett teherbe a 2. gyerekével. Másrészt egyre több a 35-40 közti első szülős anyuka. Úgyhogy a korod miatt ne aggódj. A termékenység nem egészen úgy van, hogy 20 évesen a széltől is teherbe esel, 35-40 közt meg 5 év alatt sikerül. Pl az egyik ismerősömnek 2 év alatt jött össze, a másik meg még próbálkozós időszakban van, pedig ott is eltelt 2 év és mindegyik fiatalabb tőled(30 körüliek).


A miómáról meg annyit, hogy egyik rokonom most volt terhes az 5. gyerekkel, de állítólag neki a mióma miatt halt el középidőben a magzata.


Kezdj el szedni olyan vitamint ami a tervezős időszakra van, csináltassátok meg mindkét félről az ilyenkor szokásos kivizsgálásokat és előbb-utóbb biztos fog sikerülni.

2018. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz fél évet, ha nem jön össze mehet a komplex vizsgálat.
2018. jan. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kollégám felesége most szült decemberben első gyereket 39 évesen. Elsőre összejött nekik.

Ha fél év után sem sikerül akkor vizsgáltassátok ki magatokat.

2018. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ên 38 évesen és most 42 évesen is terhes lettem.
2018. jan. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

35 voltam, mikor szerettünk volna 3. gyereket. Előző két terhesség gyorsan sikerült, nem volt gond, a szülés is könnyen ment.

A teherbeeséssel most se volt gond, 2-3 hónap alatt sikerült. Csakhogy a 9. hét környékén elhalt, kétszer is. A harmadiknak úgy vágtunk neki, hogy első perctől kaptam az Utrogestant. Szerencsére megmaradt, egészséges, ügyes kisfiú. De a terhesség is nehezebb volt, mint 29 évesen.

2018. jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

36 és 38 évesen estem teherbe, először az 5., másodszor a 3. próbálkozós hónapban. A kor nem feltétlenül akadály, de én csináltattam vizsgálatokat, nem vártam hónapokat:

1. Elsőként 3. és 21. napi hormonsor

2. Teljes pajzsmirigy vérkép (antitestek is)

3. Vérkép

4. Nőgyógyászati uh

5. Rákszűrés

6. Hárompontos inzulin- és cukirgörbe vérből


Ezeket érdemes megcsináltatni sztem.

2018. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
39 évesen, és most 41 évesen lettem várandós. Pár hónap próbálkozás után jött össze mindkettő. Sok sikert nektek!
2018. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Természetesen azóta harmadszorra is megjött de így, hogy olvasták titeket már nem szontyolodtam el annyira és nagyon sok használható tanácsot kaptam a vizsgálatokra vonatkozóan is. Nagyon köszönöm :)
2018. jan. 31. 03:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!