Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fájdalomcsillapítás-mentes,...

Fájdalomcsillapítás-mentes, vágásmentes, könnyű, gyors, pozitív szüléstörténetekről hol olvashatok?

Figyelt kérdés
Ha van saját történetetek, azt is szívesen olvasnám.

2015. szept. 9. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló van.


Elsö lányomat 4 óra alatt szültem meg. 3 perces fájásokkal indult a szülés a 42-ik héten spontán. Akartam epidurálisat, de a szülésznö szerinte elöször fájdalom csillapítot kapjak, hát ha elég. Mire megjött az altató orvos az epidurálishoz, már elviselhetö volt a fájdalom a sima csillapítótol is. Vágni kellett, mert vákummal kellett kihúzni a nagyfejü gyerekemet, de kb 3 öltés volt.


Második lányom pont a kiírt napon született. A magzatvíz elfolyása után közvetlen 3 perces fájások jöttek, és 3 óra után meg volt. Nála nem vágtak, és mire a fájdalomcsillapítot beadták volna, már majdnem kint volt, így az sem kellett. Viszont szakadtam egy kicsit, de össze öltöttek, és alig fájt.

2015. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kórházi szülések között nemigen, csak elvétve. Ritka mázli kell hozzá, hogy ne avatkozzanak közbe.

Otthonszüléses történetek ilyenek.

Illetve vannak szépek a "szép szülésélmény dúlával" oldalon is.

2015. szept. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi az ajánlást!
2015. szept. 9. 13:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon pozitív élmény maradt a szülés, nem voltak fölösleges beavatkozások, hagyták hogy minden a maga ütemében történjen. Elfolyt magzatvízzel mentünk be, éjfél körül kerültem a szülőszobára. A fájások csak 1 óra körül kezdődtek, de akkor már pár percenként. Fokozatosan erősödtek, nem háborgattak minket (férjem volt velem), nem kaptam fájdalomcsillapítót sem. A férjem masszirozta a derekamat, az jól esett. Kétszer vizsgáltak meg, másodiknál már a kitolásnál tartottunk. 6 óra előtt meglett a kislányom. Gátmetszés történt, de nem éreztem és a felépülésnél sem okozott gondot.
2015. szept. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Második babámmal volt ilyen. Jobb orvoshoz, jobb kórházba kerültem. Az egyetlen beavatkozás a burokrepesztés volt. Nem kaptam tágítót, nem kaptam fájdalomcsillapítót. gátvédelemmel született meg, nem repedtem, nem vágtak. Gyors volt és egyszerű. Nagyon gondold meg, hogy hol szülsz és milyen csapatnál, minden ezen múlik.
2015. szept. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyors és könnyű volt az egész, bàr nem àllìtom, hogy nem fàjt. Az utolsó 40 perc volt durva, a többi simàn kibìrható. Fàjdalomcsillapìtàst nem szerettem volna igénybevenni, ugyanis a gerinc melletti szurkàlàstól finoman szólva is be vagyok tojva. És nem is kellett, bàr az utolsó 40 percben azért majdnem meggondoltam magam. A vàgàst nem úsztam meg sajnos, a baba úgy jött, mint a gyorsvonat, 2 tolófàjàsból 1-1 nyomàsra meglett. A vàgàsból nem éreztem semmit, a varràsnàl voltam kicsit nyafi.


Az egész mutatvàny első fàjàstól a legvégéig kb. 3 óra sem volt. Spontàn indult, nem kaptam fàjàserősìtőt, össz-vissz egy méhszàjlazìtót, hogy a perem még a kitolàs előtt eltűnjön. Azt hiszem, ennél jobbat kìvànni sem nagyon lehetett volna.

2015. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is csodás szülésem volt két hete. A vajúdást szépen végig tudtam sóhajtozni, eszembe sem jutott a fájdalomcsillapítás. Annyira nem éreztem erősnek, hogy meg is lepődtem, mikor közölte az orvosom, hogy megyünk át a szülőszobára, mert lehet tolni. :) A kitolás nehezebb volt, de nem kibírhatatlan. Sajnos vágni kellett a végén, mert nagyon elfáradtam, és jobb volt így, hogy hamarabb kijött a baba. Ezen kívül semmi kellemetlenségem nem volt, nem borotváltak, nem kaptam beöntést. Ha a vágás utáni sebbel nem lenne kicsit kellemetlen mozogni, már holnap mennék szülni újra. :)
2015. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont így vagyok mint az utolsó, pont két hete szültem én is.Délutántól rendszertelen, de erős fájások.Este 10 után kis vérzés, kórház éjfélre bent voltam, feltettek nst-re.Hajnal 1 ig szintén rendszertelen fájások, majd hirtelen beindult a folyamat, sűrűsödtek, hajnal fél 2-re mire vizsgáltak, már jöttek a toló fájások, beöntésre sem volt idő, hajnal 2 -re meglett a babám:-)Igaz vágtak, és azzal én is bajlódom, de ezt leszámítva, holnap végig csinálnám újra.
2015. szept. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!