Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kihagytam egy tablettát az...

Kihagytam egy tablettát az első héten, lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Két éve szedem a fogamzásgátlót, tegnap kihagytam egy tablettát. Az első héten tartok. Csak 24 óra elteltével jutott eszembe, bevettem a mai adaggal együtt. (Előtte már három napon keresztül időben bevettem.) A tájékoztató szerint ha a kihagyás előtti héten éltem neki életet, fennáll a terhesség veszélye. Előtte hat nappal szeretkeztünk barátommal, de akkor még meg volt a vérzésem is. Van esélyem terhességre?

2018. febr. 3. 00:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

2 ev alatt az az 1 szem

Semmi bajod nem lesz tőle

2018. febr. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Azért az 1-2 hétben használjatok mást is

De nálam is volt már ilyen,bevettem kedden a hétfőikeddit is este és szerdán folytattam rendesen

Szóltam a pasimnak hogy tudjon róla mondta hogy jól van oké a 2 ev alatt egyszer előfordult semmi gond az 1-2 hétben más védekező módszert használtunk

2018. febr. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Ravan írva, hogy ne vegyel be egyszerre két adagot...miért nem lehet elolvasni a betegtajekoztatot???
2018. febr. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó ez pl az én betegtàjékoztatóm, Yadine.

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti.


Mielőtt bàrkit lebaszol kérdezd meg milyet szed, mert lehet valamelyikből nem lehet bevenni, de valamelyikből belehet....


Kérdező nincs sok esélye, 6 napig ritkàn életképesek a spermiumok benned, de most védekezzetek egy hétig!

2018. febr. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A legtobb fogamzasgatlonal ugy mukodik, hogyha az elso heten marad ki egy szem, akkor egy heten keresztul kiegeszito vedekezest kell hasznalni.


Jobban jarsz, ha megnezed a tablettad tajekoztatojat, mert abban le van irva pontosan, hogy meddig lehet potolni (pl 12 oran belul barmikor, azon tul eltero lehet fajtankent). Azt is leirjak, hogy meddig kell ovszerezni.

2018. febr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Es igen, van olyan tabletta, aminel a kihagyott szemet a kovetkezovel egyutt is be kell venni. Kb 13 eve nem szedhetek fogamzasgatlot, de ez mar akkor is igy volt.

Ezert irtam, hogy jobban jarsz, ha nem az itteni valaszokra tamaszkodsz elsosorban, hanem a betegtajekoztatora, amit kifejezetten a te tablettadhoz irtak.

2018. febr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"ha a kihagyás előtti héten éltem neki életet, fennáll a terhesség veszélye."


+a kihagyás utáni héten, ha nem használtok kiegészítőt.

Ez van. Ezen nincs mit ragozni.

Majd a következő megvonásos idején tesztelj és kiderül.

2018. febr. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha a korabbi szex miatti teherbeesestol felsz, akkor keress fel orvost (nogyogyaszati ugyeletet igy hetvegen esetleg) es kerdezd ott meg, hogy mi a teendo. Elvileg 72 oras tabit is adhatnak ilyenkor, de mivel az aktustol szamit a 72 ora es nem a kihagyott naptol, igy nem biztos, hogy nalad ez lehetseges.
2018. febr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8, felesleges. Nincs teendő. Nem lehet tenni ilyen esetben semmit. Ezért rosszabb a tabletta az óvszernél, mert hiba esetén nem lehet minden esetben korrigálni.
2018. febr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Az egyetlen gyűlölködőnek üzenem, hogy ő meg a posztomat olvassa el előbb, oda írtam, hogy "a tájékoztató szerint". Volt a kezemben, köszönöm, és azt írta, a kettőt együtt vegyem be.

A többi válaszadónak: Távkapcsolatban élünk, legközelebb egy hónap múlva lesz alkalmunk együtt lenni, tehát a következő hét miatt nem aggódok, csak az előző miatt. Hétfőn beszélni fogok az orvosommal. A tesztet egyébként mikor csináljam meg? a vérzés első napján, vagy később? Olyat is olvastam, hogy a megvonásos vérzés befolyásolhatja pozitívra a tesztet, még akkor is, ha nem vagyok terhes.

2018. febr. 3. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!