Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő alatt tisztul ki a...

Mennyi idő alatt tisztul ki a szervezet a dohányzás abba hagyása után teherbeesés szempontjából?

Figyelt kérdés
Babát tervezünk lassan. Mennyi idő kell a szervezetnek kb? Mindketten most hagytuk abba a dohányzást.
2018. febr. 6. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Semennyi. Amit már elrontottál azt nem lehet visszacsinálni.
2018. febr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Én januárban tettem le, és júliusban estem teherbe (az első hónapban, ahogy terveztük).

Férjem csak a gyerek 1 éves korában hagyta abba teljesen. Gyerek mellett és mellettem terhesség alatt sosem gyújtott rá.


Soha semmi panaszom nem volt terhesség alatt, és a gyereknek sem. (előtte úgy 10 évet dohányoztam).

Most már 5 éves a gyerek,azóta sem dohányzunk.

2018. febr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
szerintem amint leteszed a cigit, próbálkozhattok. Legalábbis a te szempontodból nézve. A férfinak érdemes pár hónapot várni, mert a dohányzás károsíthatja a spermiumok mozgékonyságát, ha eltelik pár hónap, könnyebben összejöhet a baba
2018. febr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Én most le leszek pontozva, mert őszinte leszek. Mindkét alkalommal a pozitív teszt napján szívtam el az utolsó cigit. Teljesen problémamentes 41.hétre született lánykáim vannak. Igaz, napi 8-9 szálat szívtam “csak”.
2018. febr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jah, a Férjem még mindig dohányzik. Mindkét gyerek 1.hónapban sikerült.
2018. febr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A nikotin elég hamar kiürül viszont ahhoz sok idő kell, mire visszaalakul a szervezet. Az se mindegy mennyit cigizek és milyen régóta. Én más miatt hagytam még abba, kb 2 hét múlva éreztem, hogy a vérkeringésem javul és 3-4 hónap is eltelt, mire azt mondtam, hogy könnyen veszek levegőt és nem fulladok ki egy tempós séta miatt.. leszokáskor pár nap után egyre könnyebb lett aztán meg egyre nehezebb. Nagyon hiányzott a cigi, a szagától nem undorodtam, sőt, annyiszor gondoltam rá, hogy mindjárt kérek valakitől.. kb 1-1,5 hónap után lett könnyebb. Én azt javaslom legalább ezt az időt várjátok ki, mire már könnyebb, mert a terhesség is okozHAT kellemetlen meglepetéseket, én pl nagyon ingerlékeny voltam. Egyébként fél év nem dohányzás után terveztünk babát és rögtön össze is jött.

3,5 éve nem gyújtottam rá de néha még most is gondolok rá. Szóval kemény. Kitartást!!

2018. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én hétfőn raktam le, párom 1 héttel hamarabb. Most még elég jó, elvagyok, remélem így is marad. Nincs tervbe rögtön a baba, csak érdekelt, hogy van e erre valami jó tanács :)

2018. febr. 7. 07:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

én a pozitív teszt utáni nap tettem le. Nem mondom, hogy ez az ideális, de ígyis megtettem, amit tudtam. Így is több, mint amennyire sokan hajlandóak lennének.

Minél előbb hagyod abba, annál jobb, hiszen TE minél egészségeaebb vagy, annál nagyobb az esély egy problémamentes terhességre.

2018. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!