Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Így mennyi esélyem van teherbe...

Így mennyi esélyem van teherbe esni? (PCOS)

Figyelt kérdés
Kb 1 éve diagnosztizáltak PCOS-sel. Tüneteim a fokozott szorosodes és rendszertelen menstruáció volt. Igazából minden hónapban menstrualtam,csak bő egy hetes késésekkel. Az UH-n az orvosom nem nagyon látott jól kivehetően cisztákat,ezert kérdőjelesen írta fel a PCOS-t diagnozisnak. A vervetelbol kiderült,hogy inzulinrezisztenciam van,ami az orvos szerint nem számít vészesnek, vagyis nem egetverően magas értékeim vannak. Tesztoszteronom rendben van. Egyedül a progeszteronom volt kicsivel alacsonyabb a normál értéktől. 3 hónapig szedtem diane 35 fogamzásgátlót, ám abbahagytam,mivel az orvosom lebeszélt róla, amivel egyet is értettem. 4 hónapja (fél évvel a foggatlo abbahagyása után) viszont rendszeres a menstruaciom,teljesen magától állt be. Ez jó jelnek számít? Olvashatom,hogy PCOS-sel nagyon nehéz spontán teherbeesni. Akikre ez igaz,azoknak durvább értékeik vannak? Ha most elkezdenék diétázni,akkor 3-4 év múlva lenne esélyem teljesen spontán, mindenféle gyógyszeres kezelés nélkül teherbe esni?
2018. febr. 13. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek volt egy csomó inszeminálciója és lombikja sikertelenül, 6 évig próbálkoztak. Aztán a sok orvos közül akik kezelték azt mondták, hogy azért azzal az enyhe inzulinrezisztenciával foglalkozni kéne. Diétába és sportolni kezdett Ő is és a Férje is. 3 hónap után spontán terhes lett:).
2018. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inzulinresztenciaval, PCOS-sal diganosztizaltak kb. 5 eve, 1 evig nem volt menteszem a fogamzasgatlo abbahagyasa utan. Dietaval es Mercforminnal (3 honapig szedtem) megjott, majd hormontornaval (aviva torna) rendszeresse valt, es a diagnosztizalast koveto 5 honappal kesobbi uh-n mar nem voltak ott a cisztak. Kesobb kiderult a pajzsmirigy-alulmukodes, amit a gyogyszer mellekhatasai miatt etrendkiegeszitokkel es meg szigorubb dietaval (endometriozis dieta a ne e, de nekem nem volt emdometriozisom, csak ugyanezt ajanlotta a hormondokim) vegul az elso akciozos honapban megfogant a gyermekunk.
2018. febr. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is enyhe PCO-m és IR-em van, kis mértékű pajzsmirigy alulműködéssel. 1,5 hónapja csinálom az előírtakat. Bizakodom, de nagyon jó olvasni, hogy nektek sikerült.
2018. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!