Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátlót szedek lehetek...

Fogamzásgátlót szedek lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Jangee-t szedek masfél éve. Januàrban voltam dokinàl mert erős görcseim voltak azt mondta peteérésem van. (Minden héten többször is együtt vagyunk a pàrommal) Ugyanúgy megjön a menstruàcióm (kövinek màhoz egy hétre kell megjönnie), de sokat be be görcsöl a hasam és néha rosszullétek jönnek ràm. Hangulat ingadozàsaim vannak. Észrevettem a hasam megnőtt (nem eszek többet mint eddig), nem tudom puffadàstól e. Tegnap előtt csinàltam tesztet (bàr nem reggel hanem délutàn) ami negatív lett. Szerintetek ezeken felül lehetek terhes? Vagy mi baj lehet?

2018. febr. 25. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Újra el kellene menni orvoshoz, és nem ártana fogamzásgátlót váltani. Ha a doki azt mondta, hogy peteérésed van, akkor nem értem, miért nem adott már akkor másik fogamzásgátlót vagy miért nem hívta fel a figyelmed a védekezésre. Ez alapján lehetsz terhes, de ezek a tünetek számtalan más dologra utalhatnak. Azt, hogy terhes vagy-e egyelőre sem a teszt, sem az orvos nem fogja tudni megmondani. De az orvoshoz minél előbb el kéne menned, mert simán lehet valamilyen fertőzésed vagy petefészek-gyulladásod a tüneteid alapján.
2018. febr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt! Igen, ezt anno én sem értettem, hogy fogamzàsgàtló mellett hogy lehet peteérésem. Tettem is fel kérdést itt gyk-n ezzel kapcsolatban, és azt írtàk, hogy normàlis ha valakinél fog.gàtló mellett is van peteérés. Bàr mai napig nem értem hogy hogyan...
2018. febr. 25. 16:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, 1.voltam. Egyáltalán nem normális fogamzásgátló mellett a peteérés. A fogamzásgátló azért van, hogy megakadályozza azt! Nem ismerem, amit te szedsz, nekem a három fázisú vált be (triodena). Lehet, hogy nőgyógyászt kellene váltanod.
2018. febr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően nincs peteérés fogamzásgátló mellett, de megeshet. Pontosan ezért hat többféleképpen a fogamzásgátló. Nem csak meggátolja a peteérést, hanem olyan közeget hoz létre a hüvelyben, ami gátolja a spermiumok célba jutását, illetve nem engedi megvastagodni a méhnyálkahártyát, tehát ha netán mégis volt peteérés, megtörtént a megtermékenyítés, akkor ne tudjon hová beágyazódni a megtermékenyített petesejt, így nem jön létre a terhesség.

Viszont nem ártana, ha elmennél egy kivizsgálásra. Illetve talán el kéne gondolkozni azon, hogy letedd a fogamzásgátlót és inkább óvszerrel védekeznél. Legalább is, amíg nem derül ki, hogy mi okozza a tüneteidet. Mert ha a fogamzásgátló, akkor ezek abbamaradnak, ha meg nem, akkor meg más úton kell elindulni. Lehet gyomor- vagy valamilyen bélprobléma is.

2018. febr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen vàlaszaitokat! Minél előbb megyek orvoshoz!
2018. febr. 25. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!