Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet baj belőle? Vagy elég...

Lehet baj belőle? Vagy elég volt a védekezés?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátló tablettát szedek már 4. hónapja. Múlt hét szombaton (02.24.-én) kaptam egy monural antibiotikumot amit aznap este ittam meg és egy doboz sumetrolim antibiotikumot aminek az utolsó szemjét szerdán (02.28-án) vettem be.

Tablettát rendszeresen, rendesen szedem!

Este és reggel (03.03.-03.04.) voltunk együtt (összesen 3x), megszakítással (párom nem szereti a gumit)

Mivel az antibiotikum gyengíti a tabletta hatását és mellette kiegészítő védekezés kell (a kúra alatt és utána egy héttel minimum), így a megszakítás mellett döntöttünk.

Jővőhét hétvégén (03.09-én) kell jelentkeznie a megvonása vérzésnek.

Reménykedni tudok, hogy annyi hatása van a tablettának még így is, hogy az előváladékban lévő spermiumokat nem engedi beágyazódni.


Vélemény, vagy valakivel hasonló eset?



2018. márc. 4. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
A megszakítás nem kiegészítő védekezés
2018. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Mivel nem védekeztetek, így csak imádkozhattok hogy megúszd. Felelőtlenek vagytok. Ha nem szereti a gumit ne szexeljen.
2018. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Andizsuzsi ***** válasza:
60%
Az előzőekkel tökéletesen egyetértek.
2018. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Én is egyet értek az előttem szólókkal. A megszakítás nem védekezés. És ha egyszer az antibiotikum alatt és még utána 1 hétig ajánlott a kiegészítő védekezés, ti pedig ezt nem tartottátok be, akkor lehetsz terhes.

Amúgy a kedves párod gyereket jobban szeretne, mint óvszert húzni?

2018. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Ráadásul a spermiumok nem ágyazódnak be sehová, a jelek szerint minimális biológiai alapismeretekkel sem rendelkeztek. Felelőtlenség így szexelni.

2018. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tabletta mellett is mindig megszakítjuk. Vannak olyanok akik csak megszakítással védekeznek és mégse esnek teherbe. Ezért mertem most reménykedni, hogy nem lesz baj.

Ez csak ma délben jutott eszembe, hogy én antibiotikumot szedtem.

És tudom, hogy felelőtlen voltam.😞

Már bejelentkeztem egy nőgyógyászhoz esemény utáni tablettát feliratni.

2018. márc. 4. 17:02
 7/17 A kérdező kommentje:
A spermium beágyazodik a petesejtbe.
2018. márc. 4. 17:03
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Az esemény utániért nem bejelentkezni kell, hanem hagyatt homlok rohanni azonnal

(Bár szerintem én a te esetedben nem venném be)

2018. márc. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
*hanyatt
2018. márc. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a spermium nem ágyazódik be. A megtermékenyített petesejt ágyazódik be a méhnyálkahártyába...

A tabletta általában a peteérést akadályozza meg, nem a megtermékenyítést. Kérdés, hogy neked milyen típusú tablettád van. Ha meg az antibiotikum miatt hatástalan marad és megtörténik a peteérés, akkor simán teherbe lehet esni.

Tényleg érdekelne, hány évesek vagytok, mert nagyon alapvető ismeretekkel nem vagy tisztában.

2018. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!