Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet baj belőle? Vagy elég...

Lehet baj belőle? Vagy elég volt a védekezés?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátló tablettát szedek már 4. hónapja. Múlt hét szombaton (02.24.-én) kaptam egy monural antibiotikumot amit aznap este ittam meg és egy doboz sumetrolim antibiotikumot aminek az utolsó szemjét szerdán (02.28-án) vettem be.

Tablettát rendszeresen, rendesen szedem!

Este és reggel (03.03.-03.04.) voltunk együtt (összesen 3x), megszakítással (párom nem szereti a gumit)

Mivel az antibiotikum gyengíti a tabletta hatását és mellette kiegészítő védekezés kell (a kúra alatt és utána egy héttel minimum), így a megszakítás mellett döntöttünk.

Jővőhét hétvégén (03.09-én) kell jelentkeznie a megvonása vérzésnek.

Reménykedni tudok, hogy annyi hatása van a tablettának még így is, hogy az előváladékban lévő spermiumokat nem engedi beágyazódni.


Vélemény, vagy valakivel hasonló eset?



2018. márc. 4. 14:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, tisztában vagyok, hogy kezdődik az élet, csak jelenleg olyan ideges vagyok, hogy már nem tudom mit írok.

Jangee fogamzásgátló tablettát szedek

2018. márc. 4. 17:41
 12/17 A kérdező kommentje:

Faluhelyen sajnos nem olyan egyszerű rohanni nőgyógyászhoz, aki hétvégén rendel. Tudtommal ő írhatja fel.

Köszönöm a válaszokat.

2018. márc. 4. 17:45
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha fogamzásgátlót szedsz, akkor nem írnak fel esemény utáni tablettát. Kivéve, ha felelőtlen az orvos. Ugyanis hormonra még nagyon hormonadaggal nem szoktak ráfejelni.

És én is falun élek, viszont a városban van kórház, ott pedig van hétvégén is nőgyógyász, tehát megoldható lenne.

És persze, sokan nem esnek teherbe megszakítás mellett, mások meg igen. Te honnan tudod, hogy melyik táborba tartozol?

2018. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom, csak reménykedem.

Beszéltem egy nőgyógyásszal, leírtam neki mindent pontosan úgy ahogy itt is, hogy mi a helyzet. És mondta, hogy szerinte kicsi a veszély. Viszont ha szeretnék akkor van Escapelle tabletta.

Szóval nem tudom mi tévő legyek...

2018. márc. 4. 19:15
 15/17 A kérdező kommentje:

Mikor elkezdtem szedni az antibiotikumot úgy mondván az ovulációs időszakon túl voltam egy nappal. Úgy döntöttem reménykedem.

Nem akarom a szervezetem fogamzásgátló tabletta mellett mégjobban felborítani magasabb hormontartalmú tablettával.

Lehet emiatt oltani, felelőtlennek mondani (ez az akció az volt) de az törjön a fejem felett pálcát, aki tökéletes.

2018. márc. 5. 05:25
 16/17 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló mellett elvileg nincs peteérésed, tehát nem voltál te semmilyen időszakon túl. Viszont az antibiotikum gyengíthette vagy akár hatástalaníthatta is a fogamzásgátlót, emiatt utána viszont lehetett peteérésed, amiből meg lehet terhesség.

És szó se róla, senki nem tört pálcát a fejed felett, viszont csak és kizárólag a ti hibátok lenne, ha ebből netán terhesség lenne. Ugyanis ez egy olyan dolog, amit megfelelő védekezéssel el lehet kerülni.

2018. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Beszéltem orvossal aki azt mondta, hogy kicsi a veszély, ha nem volt áttöréses vérzésem vagy hasmenésem. Szombaton napközben volt hasmenésem de addigra az előtte napi felszivodott az aznapi után pedig nem volt hasmenésem. Áttöréses vérzés pedig nem volt.

Így reménykedem.

De két hét múlva minden kiderül. Addigra ha baj van akkor a beágyazódás megtörténik. Így 3. héten tesztelem.

2018. márc. 5. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!