Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Eleg ha csak folsavat szedek...

Eleg ha csak folsavat szedek babatervezes elott? .

Figyelt kérdés
Melyik fajta folsavat ajanlanatok? Ill milyen adagolasban.

2018. márc. 5. 07:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


én ezt szedem. a doki aztmondta amig nincs baba elég minden másnap egyet. nem kell terhesvitamin, meg semmi ilyesmi.

2018. márc. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom szepen!:)
2018. márc. 5. 07:29
 3/7 anonim ***** válasza:
B-komplex vitamint érdemes szedni, amiben a folsav metafolin formában van. Jobban véd fejlődési rendellenességektől, mint a sima folsav.
2018. márc. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt szedtem, amit az első válaszoló. Igen, elég a folsav, ha egészségesen étkezel. Le lehet pontozni de szerintem nem árt megnézetni a vas szintet mert ez terhesen kényes, és akkor nagyon nehezen is akar helyrejönni. Sokan vashiányosak lesznek terhesen, legalább kezdéskor megfelelő legyen a vas. (Lehet az beszél belőlem, hogy én életemben nagyon sokszor voltam már vashiányos) egyébként nem a babának okoz gondot a hiány, hanem a kismamának.
2018. márc. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én folsavat, D-vitamint és E-vitamint is szedtem orvos javaslatára.
2018. márc. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a legelső linken látható készítményt szedem, napi egyet javasolt a doki. Mostanában sajna nem lehet kapni az Eurovit 3 mg-os folsavat, de az olcsóbb lenne. A doki szerint ez az egyetlen cucc, aminek igazolt hatása van: kivéd egy gerincfejlődési rendellenességet, ami nagyon korán lezajlik a magzat fejlődésében, lehet hogy még nem is tudod, hogy babát vársz, azért kell már előtte szedni.

Pár hét múlva érdemes egy teljes vérkép +vas +magnézium +folsav szintet nézetni a laborban, akkor arra is fény derül, hogy tudja-e a szervezeted hasznosítani a folsavat, vagy a drágább folát formát lenne érdemes szedned.

A fogantatástól aztán már más szelek fújnak, pl. vannak bizonyos tünetek, amik kezelhetők vitaminokkal, ásványi anyagokkal, illetve ha nincs elegendő tartalékod ezekből, akkor érdemes hozzászedni még, mert a tested először a babát szolgálja ki és ha nincs elég, akkor a Te saját szükségletedből vesz el, vagyis tulajdonképp magadat véded a vitaminokkal, ásványi anyagokkal később.

2018. márc. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg még egy fontos dolog: a D-vitamint alapból ajánlják mindenkinek szedni IX-IV. hó közt napi 2000 NE körüli mennyiségben. Tehát ezt is érdemes lenne, fogantatás után meg a babának lesz fontos 3 éves koráig legalább, mert komoly szerepe van a csontok fejlődésében is.
2018. márc. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!