Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezés időszakában...

Babatervezés időszakában szedtetek külön folsavat?

Figyelt kérdés
Szedem a femibion 800-at. Kellene még külön folsavat is vagy elég ami a terhesvitaminban van? Ezenkívűl szükség van vmire?

2013. júl. 20. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Én Gravidát szedek, abban van 0,8 mg folsav, annak megfelelően külön is szedek 1,5 mg-os kiszerelésben egy-egy tablettát naponta, így (a Gravidával együtt) kb. 2 mg-nyi folsav kerül a szervezetembe. Ha jól tudom, babatervezéskor ennyi ajánlott, de lehet, hogy lesz itt nálam okosabb, aki megcáfol, vagy megerősít. Mindenesetre, ha szedsz terhesvitamint, azzal már olyan alapvető vitaminok kerülnek be a szervezetedbe, amelyek létfontosságúak a babát tekintve :)

Ezen kívül én szedek még E-vitamint is külön. Korábban 400 mg E-vitamint szedtem, de hogy elkezdtem a Gravidát, csökkentettem az E-vitamin adagomat 200 mg-osra, hogy abból sem legyen túl sok.

2013. júl. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szandy89 ***** válasza:
Én is a Gravidát+folsavat szedtem 1-1 szemet naponta!!!
2013. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, de nézd meg a videómegosztón, a 9 hónapot az sokat segít, hasonló kérdésekben. A Dr. Czeizel Endre magyaráz, én imádtam. Jobban elmondja mit itt bárki.
2013. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a doki, hogy a Femibion és a Matruelle mellé még terhesen sem kell folsavat szedni. A többi mellé igen. Viszont Magne B6-ot kaptam, napi 2-t.

Tervezési időszakban szerintem egyik mellé sem kell semmi.

2013. júl. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok folsav van benne, szerintem bőven elég. Én csak folsavat szedtem, kb 200 mg-ot naponta.
2013. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
200 mg folsav nem volt egy kicsit sok naponta??? :O
2013. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, bocsi, mikrogramm természetesen, csak már kába vagyok :)
2013. júl. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. júl. 21. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!