Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idővel a tervezett...

Mennyi idővel a tervezett teherbeesés előtt kezdtetek folsavat szedni? Hány mg-ot?

Figyelt kérdés

2017. dec. 10. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:

12 évig szedtem, nem napi, de heti 4 szer

200 µg folsav ( felnőtt napi szükséglet nem terhesen)

8 mg vas (kb a gele)

Plusz C vitamin, magnézium..


18 éves korom óta visszatérő vashiány miatt..


A vérképem tökéletes azóta.. Most terhesn kicsit többet szedek... A vérképem tökéletes most is

2017. dec. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nemvart elott 3 nappal, ekkor lett pozitiv a teszt. Napi 1x a 3 mg-os folsavat szedem+ a kismAma vitamint.

Elotte semmit se szedtem.

2017. dec. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elevitet kezdtem szedni, amikor eldöntöttük, h próbálkozunk. 6 hónap múlva lettem terhes, végig szedtem, most pedig a complex 3-mat, ami a szoptatós idôszakra van.
2017. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dm A-Z Mama vitamint szedtem már két hónappal a próbálkozás előtt. Mondjuk én még szoptattam a kisfiam akkor igy rám fért. Ugyanazt tudja mint a drága terhesvitaminok csak töredéke az ára, szerintem próbalkozás alatt felesleges a babatervezős vitamin.
2017. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A gyógyszertárban mondták, hogy a femibion 0-nak és társainak semmi értelme, azért gondoltam a folsavat, kislányom előtt nem volt időm semmi szedni, mert amint kitaláltuk 2 hét múlva sikerült:).
2017. dec. 10. 12:44
 6/8 anonim ***** válasza:

“Mama vitamint szedtem már két hónappal a próbálkozás előtt. ”


“Szerintem a próbálkozás alatt felesleges a babatervezôs vitamin”


Elárulom, te is azt szedted, csak más volt a neve.


Kérdezô, szedhetsz sima folsavat, vagy van a Ferretab nevû, ami vas+folsav. De fontos már a tervezéskor, mert mire kiderül a terhesség, a velôcsô záródás már végbemegy, és pont ehhez kell a folsav.

2017. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os, én részben a szoptatás miatt szedtem mivel 2 év szoptatás után úgy éreztem babatervezés előtt rámfér.

A Femibion 0, Elevit babatervezés meg egyéb drága terhesvitamin marketinges vitaminjaira gondoltam babatervezős vitamin alatt amit mostanában lehet már kapni jó drágán és is feleslegesnek és inkább marketingnek gondolok ami hamisan sugallha hogy azzal hamarabb sikerül a teherbeesés. De kőszi a felvilágosítást ;)

2017. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Első baba előtt sima folsav tablettát szedtem, nem terhesvitamint. Most se szedtem volna ha nem szoptatok közben...

2017. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!