Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 hetesen hogyan vizsgál a...

18 hetesen hogyan vizsgál a nőgyógyász? Mindig "úgy" vagy hasi ultrahang?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:

"Úgy" már csak azért vizsgál meg kézzel, hogy nézze a méhszájadat.

Az UH hasi ultrahanggal lesz, ilyenkor már nem használják a hüvelyit.


28 hetes km

2010. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem sokáig használtak hüvelyit a 12 hetesen még azzal néztek, de a 19-iken már hasival.

Persze megtrukálta a méhszájamat, és megnyomkodta a hasamat, a méhem méretét megnézte, meg mig a keze bent volt az alhasamat nyomkodta, hogy érzek-e fájdalamt. föleg hogy sokat görcsöltem elötte.


Az utolsón is méhnyakat nézett, és a méh nagyságát is.

2010. jún. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hivatalosan az első UH a hüvelyi, a többi már nem. Nyilván, ha valami miatt szükségét érzi a doki, hogy "odakukkantson", akkor megteszi.

Egyébként az én dokim azon a párton van, hogy jobb nem bolygatni a dolgokat, ezért "úgy" a terhesség alatt nem vizsgált, csak a végén, hogy megnézze, mennyire nyíltam már ki.

De lesz még kenetvétel, meg ha adódik valami fertőzésed, azt szintén meg kell nézni.

Próbálj ellazulni, szülésig "meg kell edződnöd". Válassz olyan orvost, akiben bízol, aki szimpatikus, akkor könnyebb (SZTK-ban is lehet mindig ugyanahhoz menni).

Szép babavárást!

2010. jún. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem már a 12. heti is hasi UH volt. A "nyúlkálást" pedig meg kell szokni, mert úgy vizsgálja a méhszájat.
2010. jún. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!