Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vazektomia utan terhesseg?

Vazektomia utan terhesseg?

Figyelt kérdés

Felig-meddig elmeleti a kerdesem. Van ket gyerekunk, es fel eve a ferjem megcsinaltatta a vazektomiat. Nem szeretnenk tobb gyereket mar, nagyon alaposan vegiggondoltuk, atbeszeltuk mielott dontottunk. Amellett, hogy ket gyerekkel teljesenek erezzuk a csaladunkat, indok meg hogy tul fiatalok sem vagyunk mar, es anyagilag sem biztos hogy kijonnenk megegy gyerekkel. A mutet ota volt mar kontrollon, a doki azt mondta, hogy nincs mar riziko, elhagyhatjuk a vedekezest. Viszont az utobbi idoben olvastam par helyen, hogy volt aki x ev utan terhes lett megis. Egy picit elbizonytalanodtam, hogy akkor most mennyire lehet ugymond "szabadon" szexelni. Legfokeppen olyanok valaszat varnam akik sajat tapasztalatot tudnanak mondani, de minden valaszt szivesen fogadok.

Elore is koszonom!



2018. márc. 15. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Az emberi szervezet egy csoda és törekszik a reprodukcióra. Tényleg van pár példa, hogy elkötes utan akár jó pár évvel teherbeesett, de azert ritka. Az elkötés sem ad teljes védettséget, ezt el szoktak mondani. Persze, ennek esélye elenyésző. Csak azt akartam hangsúlyozni, hogy teljesen biztos módszer nincs. Ez az egyik legjobb hatékonyságú védekezesi módszer, de ha valaki azt irja, hogy így is teherbe esett, azon sem lehet csodálkozni. (Nőgyógyász irta)
2018. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Én azt tudom nektek javasolni, ha a doki nem csinált, akkor magán úton menjetek el egy sperma vizsgálatra. Ha ott semmit nem találnak, akkor szabad a pálya.
2018. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Irtam, hogy volt mar kontroll, tehat spermavizsgalat, az alapjan minden ok. Viszont mint mondtam vannak esetek ahol akar 5-10 ev mulva lett terhesseg belole. A megbizhatosaga elvileg 99-99,5% kozott van statisztikailag. Kivancsi lettem volna hogy esetleg van-e valaki aki sajat tapasztalatot tud mondani. Kulfoldon elunk, itteni forumokon lattam eseteket, ahol visszaallt spontan modon a termekenyseg. Nyilvan elenyeszo ezeknek az eseteknek a szama a tobbihez kepest, de az emberben ilyenkor ott motoszkal a gondolat, hogy mi van ha...
2018. márc. 15. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:

100% az önmegtartóztatás csak.



Sokkal kisebb az esélye, mint spirál, fogamzásgátló tabletta/ gyűrű

Vagy akár az óvszer mellett..



Ha óvszerrel mertél szexelni, akkor így is nyugodtan merhetsz..


Ha még mindig akkora a félsz, akkor szakítsátok is meg...bár felesleges szerintem

2018. márc. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Most ha ennyire aggódsz, akkor szinte feleslegesen tettétek ki a műtétnek. Járjon el akkor évente egy kontrollra, és így sokkal nyugodtabbak lesztek.
2018. márc. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell félrekefélni akkor nem lesz gond
2018. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os: ne magadbol indulj ki!!!


A tobbieknek koszonom a valaszokat.

Ha esetleg valaki sajat tapasztalatot is tudna mondani, annak is orulnek.

2018. márc. 18. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!