Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 éves kor környékén a...

20 éves kor környékén a hormonok okozzák a terhesség iránti vágyat?

Figyelt kérdés

Egy eve folyamatosan azt erzem hogy terhes szeretnek lenni, de leginkabb a menatruacio kornyeken jon elo ez az erzes mindig. A hormonok okozhatják ezt?

A párom nem szeretne gyereket meg en ia tudom hogy most nem lenne a legmegfelelobb alkalom, de olyan nagy vagyat erzek.


2018. márc. 18. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hormonok játéka az egész. Belék van kódolva ez az ösztön, akár a túlélési. Változó korban jöhet elő. Valakinek 18 éves korában, valakinek 40 évesen. Nagy többségünkben beindul, de vannak, akikben nem.

Jelenleg még csak a terhességet akarod, a babát még nem? Olyan ez, mikor tinivé válik az ember. Elárasztják a hormonok, és hirtelen nem tud mit kezdeni velük. Ilyen a szülőségre való vágy is. Aztán jön a terhesség, és még kapsz egy adag hormont, majd a szülésnél és a szülés után, ami egész azutáni életeden át elkísér.

2018. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Inkabb arrol van azo szerintem h a kornyezetedben eloknek lassacskan gyerekuk lesz. Latod milyen egy baba. Plusz bekerulsz a nagybetus eletbe. Egyetem sajat lakas...elso stabil kapcsolat stb. De valoban nem ez alegjobb alkalom.
2018. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, sőt 16 évesen is megjelent ezaz érzés, talán 1 évig éreztem ezt, utána 19-20 éves korom között jött rám újra, ez kicsit több ideig tartott, ekkor még párom sem volt szóval nem is azért jött rám, mert szerelem, rózsaszín köd, stb. Biztosan a hormonok miatt van, arra nem emlékszem, hogy menstruáció körül jött volna rám, de nem folyamatosan éreztem ezt, hanem minden hónapban x ideig, szóval nem mindennapos volt az érzés.
2018. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!