Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van még valaki aki egy év...

Van még valaki aki egy év múlva szeretne próbálkozni? Vagy jövőre már szeretne babát?

Figyelt kérdés
Ti hogy készültök?

2018. márc. 22. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a másodikat szeretnénk hamarosan.

Milyen készülésre gondolsz?


Én szedem a vitamint, vettem ovulációs tesztet.

2018. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En mar iden szeretnek masodikat. Aviva tornaval keszulok ra, hogy a hormonjaim rendben legyenek.
2018. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Illetve szedek vitaminokat
2018. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Esetleg gyógyszert abbahagyjátok, vagy vitamint kezdetek szedni? Ha túlsúlyosak vagytok próbáltok -e pár kilót leadni? Ha első baba akkor baba szoba kialakítása/baba sarok? Esetleg nagyobb lakáson töritek -e a fejeteket? Vagy a baba kelengyére gyűjtetek -e, vagy spóroltok e pénzt addig? Köszönöm eddigi válaszaitokat!
2018. márc. 22. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én igaz már várandós vagyok, de még “csak” 12 hetes. Én úgy készültem a várandósságra, hogy 3 hónappal a tervezett teherbeesés előtt elkezdtem folsavat szedni. Túlsúlyom nincsen, de imádom a hasam, arra nem figyeltem. A fogamzásgátlót akkor hagytam abba, amikor elkezdtük a próbálkozást, mert a kislányomnál is bejött:). A lakást teljesen szét fogjuk verni, mert kell pár év a saját házhoz, nem szeretnénk nagy hitelt felvenni. Szerencsére van félretett pénzünk, így nem kell külön spórolni. Ha lány lesz, akkor egy darab ruhát se kell venni, ha pedig fiú, akkor szinte mindent. Rózsaszín őrült vagyok, nem igazán van semleges ruhánk:).


31/N, 16 hónapos anyukája és 12 hetes kismama :)

2018. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elso baba elott mar jo ideje nem szedtem a tablettat (ami jol osszekuszalta a ciklusom, 1 ev volt, mire ujra lett menzeszem utana). Mi babasarkot csinaltunk, egyelore nincs kulon szobaja. Tervben van a koltozes 2 szobasbol 3 szobasba autan, ha osszejott es megszuletett a masodik, akkor a fiam kap majd kulon szobat, a kicsi meg egy ideig a haloszobaban lesz, es velem alszik a terveink szerint, vagy a nagy is marad. Nem vagyok tul optimista az alvassal kapcsolatban a fiam ota, nala nem jott be a kisagyban altatas, igy ugy erzem, nincs szukseg meg egy darabig kulon szobara.


Penzt kulon a babakelengyere nem tettunk felre, a legdragabb dolgokat a nagyszulok ajandekba megvettek, a tobbit a sporolt penzunkbol. Igy utolag mas dolgokat vettem volna, es kevesebb mindent. Volt egy megerzesem, hogy nem fog megmaradni az ujszulott babakocsiban vizszintben, ezert csak hat honapos koratol akartam egy konnyu sportkocsit, de rabeszelt a csalad egy travel systemesre. A megerzesem bejott, nem maradt meg benne, a kisaggyal egyutt adtuk el szinte uj allapotban a mozest meg a sportreszt. A kovetkezo babanak egy egesz hordozasi keszlet all keszen, tobbfele kendo, majd csatos hordozok, ha esetleg babakocsizos tipus lesz, ahhoz van egy majdnem vizszibtig dobtheto sportkocsink most.


A keszules nekem az volt, hogy elolvastam Jean Liedloff Az elveszett boldogsag nyomaban c. konyvet, ami nagyon nagy hatassal van ram a mai napig, es alapvetoen meghatarozza azota is a gondolkodasom a gyerekkel kapcsolatban, illetve a Lelki kolfokzsinor c. konyvet Raffai Jenotol, utobbit mar varandosan olvastam.


Ezen kivul elmentem vervetelre 4 honappal az elso akciozos honap elott, ahol kiderult par dolog, annak a helyrerakasaval foglalkoztam, meg szedni kezdtem kismamavitamint (Hipp natalt). Most folsav helyett folatot szedek, pontosabban egy B komplexet, mellette szelent es jodot, illetve mar el kene kezdenem a tornat meg a dietat a pajzsmirigyem miatt. A sulyom rendben van.

2018. márc. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!!
2018. márc. 24. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!