Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csajok a Metformint mindegy...

Csajok a Metformint mindegy milyen napszakban veszem be?

Figyelt kérdés
Tegnap ebéd után vettem egy Siofor(metformin tartalmu tablettát 500mg és két három órával utána nagyon ment a hasam.Most gondolkozom hogy ha hazaerek munkabol 17.00kor vennem be.este is lehet szedni???dokim nem mondta a tájékoztatón pedig nincs semmi.kellemetlen lenne munkában ha ott jönne rám folyton a hasmenés.napi egyet kell szednem.köszi.és amugy esetleg ha tudjátok még egy kérdés tényleg nem lehet terhesseg alatt szedni??mert ha besikerülne a baba akkor hagyjam abba?dokim azt mondta lehet de sok forumon mást olvastam.köszi a válaszokat
2018. ápr. 11. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad teljes dózisban elkezdeni szedni. Fel kell építeni. Kezdheted esti adaggal.
2018. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan ezt a tablettát nem ismerem, de a legtöbb metformin hatóanyagú gyógyszert fel kell építeni, ahogy az első írta. Ha el tudod törni 4-be, akár ilyen kis adagokkal is kezdheted.

Az is fontos, hogy étkezés közben, kb. az utolsó falat előtt vedd be. Nagyon fontos, hogy tartsd mellette a 160 gr-os ch diétát (vagy amit neked a doki ajánlott több/kevesebb ch), mert diéta nélkül is rosszabbak a mellékhatások.

Ha csak 1x 500 mg-ot kell szedned, akkor döntsd el, hogy mikor veszed be (ha már felépítetted), nekem a dokim azt mondta mindegy, hogy reggel vagy este.

Az este a rosszullét miatt jobb, alvás közben kevésbé érezheted, de akkor is vacsora közben vedd be.


Ha mindezek ellenére elviselhetetlenek a mellékhatások, jelezd a dokinak, mert vannak hasonló gyógyszerek és van akinek az egyik jó, a másik nem.

2018. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,megpróbálom akkor így :)
2018. ápr. 11. 12:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Hetekig tart hozzászokni, ez egy elég kellemetlen időszak lehet. Én sem úsztam meg a hasmenést, pedig nem teljes adaggal kezdtem. Sok év szedés után a mai napig hasmenést okoz, ha keveset eszem mellette.


Mindkét terhességemben végig szedtem, csak a szoptatás miatt hagytam abba szülés előtt néhány héttel.

2018. ápr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kell felepiteni az adagot, és este vedd be!
2018. ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És kb hány naponta növeljem az adagot??most negyedet szedek...elés 3-4 nap aztán mehet a fél??
2018. ápr. 12. 11:56
 7/7 anonim ***** válasza:

próbáld meg, ha nem jó, még állj vissza a kevesebbre

szerintem, ha 2 hét után is még rosszul vagy a kis adagtól, akkor már tovább ne várj, próbáld meg emelni vagy szólj a dokinak, hogy adjon mást, mert ezt nem bírod

2018. ápr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!