Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO-s lombikosok, van itt...

PCO-s lombikosok, van itt olyan, akinek sikeres volt a beültetés anélkül, hogy metformint vagy pajzsmirigyre gyógyszert szedett volna?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túlsúlyos, a hormonjaim nagyjából jók. A TSH-m magasabb picit, illetve egy ún. AMH hormon magas, ami PCOS-re utal.

2016. dec. 27. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez így nekem nem tiszta. Vizsgáltassátok ki normálisan az IR-t egy terheléssel. Ha igazolódik a PCOS akkor én met nélkül nem vágnék bele a lombikba. Sikerülhet, de sok szomorú végkifejlete volt már a lombiknak kezeletlen IR-el. A pajzsmirigy alulműködést sem értem hogy miért nem kezelik, szerintem nem jó dokinál vagy. Nekem 1,5 körüli TSH értékem volt, de a T3, T4 egyértelműen rossz volt. Kaptam gyógyszert.
2016. dec. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak akkor sikerült, amikor kezelték, 3. nekifutásra.
2016. dec. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Voltam IR vizsgálaton másfél évvel ezelőtt, nem volt a legjobb, de belefértem még a normába. Ezután az akkori nőgyógyász-endokrin. clostyval próbálkozott, de tudjuk, hogy policisztás petefészeknél ez nem a legjobb megoldás. Menetközben szedetett velem fél szem L-thyroxint+metformint is irattam saját felelősségre de úgy vettem észre hogy csak hízni kezdtem+hányingerem volt. Elegem lett az állandó gyógyteázásból,vitaminozásból meg a többi bogyóból. Abbahagytam mindent, plusz menetközben kiderült, hogy a férjem katonái sem gyorsak (ő is vitaminozott hónapokig de nem segített). Ezután mentünk el a lombikprogramra, ahol 9 embriót sikerült összehoznunk. Hiperstimus lettem ezert nem ültették be. Vártunk 3 hónapot de azóta újabb 3 hónap eltelt. A gond az, hogy a méhnyálkahártyám ösztrogénnel sem sikerül megfelelő vastagságúra felépíteni (max 6 mm),tehát mindig meghiúsul a beültetes. A PCO-ra csak a policisztás pezefeszek es a rendszertelen ciklus utal. 3 endokrinologusnal voltam+3 nőgyógyász de idáig senki sem tartotta indikáltnak, hogy piszkáljuk a pajzsmirigyet. A metet végképp nem. Most kezdtem járni ujra endokrin.hoz, ő fel akarja írni a metet+l-thyroxot (jan. 3-an megyek hozzá)de mar nem tudom mit higgyek ezekről a gyógyszerekről. Jan. 7-én elvileg a másik doki megcsinálja a beültetést(ő nem emlegeti a hormoneltéréseket soha,és azt sem, hogy kéne rá valami),de már nem bízom ebben sem. Csalódtam már párszor. Bocs ha hosszú lett.
2016. dec. 29. 22:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, engem egy klinikán kezeltek félre 10 évig. Annyi orvos keze alatt átmentem hogy már pontos számot nem is tudok. Egyedül magánban tudta egy olyan ember kezelni a problémát, aki országosan elismert. Azóta sokkal jobban vagyok. A diétát csináltad a met mellett? Mert ha csak szedted de nem tartottad a ch diétát, attól simán szarul leszel.
2016. dec. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Éppen ez az: DIÉTA. Tehát tartósan lehetetlen követni, max időszakosan csinálni. Alapból odafigyelek az étkezésre, és minőségi szenhidratokat eszem, a cukrot kerülöm stb. Mondom, nem is vagyok elhízva de valószinüleg 20 kg-mal több lennék ha nem vigyáznek+futni is járok. Szerintem pont ez téveszti meg az orvosokat, hogy nem vagyok kövér és az eredményeim is elfogadhatóak. 158 cm vagyok és 58 kg.A magánorvos sem ajánlotta a gyogyszeres kezelést ès a sokat tapasztalt lombikos doki sem. Mindegy. Megpróbálom anélkül, utána ha nem sikerül, fél évig nem próbálkozunk a beültetéssel, marad addig a gyógyszer.

Köszönöm a válaszokat!

2016. dec. 30. 21:49
 6/7 anonim ***** válasza:

"Éppen ez az: DIÉTA. Tehát tartósan lehetetlen követni, max időszakosan csinálni."


A szénhidrát diéta egy életre szól. Több ezren vagyunk csak Magyarországon, akiknek működik.

2016. dec. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Manka68 ***** válasza:
Amíg nem derült az IR és a pm alulműködés, több sikertelen inszeminációm és lombikom volt. Aztán kiderült a dolog és szedtem a pajzsmirigy gyógyszert, és tartottam a hármas kezelést. Az endodoki javaslatára nem is próbálkoztunk két hónapig, hogy a pajzsmirigy hormonjaim rendeződjenek (kezeletlen vagy rosszul beállított pm hormonok nem csak a teherbe esést gátolják, de vetélést, fejlődési rendellenességet is okozhatnak, nem érdemes játszani vele). A harmadik hónap végén a kontroll vizsgálatra pozitív teszttel mentem. Szóval nem sikerült ezek nélkül a gyógyszerek nélkül a lombik sem, viszont csak ezekkel lombik nélkül sikerült a babásodás. Sajnos nem maradt meg, de ez már egy másik történet.
2017. jan. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!