Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek derült ki babatervezés...

Kinek derült ki babatervezés alatt és főleg hogyan, hogy endometriózisa van? Milyen tünetei voltak, ha voltak és milyen kezelést kapott?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk nem tiltották meg a szexet de én kihagytam a kezelés alatt. Illetve az utolsó két hétben már nem voltunk együtt.

Tulajdonképpen itt arról van szó, hogy berepedhetnek a tüszők még a leszívás előtt, ezt én nem tartottam jónak reszkírozni.

A két injekciót egy időben este adtam be, a tüszőrepesztőt (ez lesz az utolsó injekciód majd) pedig 'percre' pontosan kell beadnod, de azt majd a kezelőorvosod mondja meg, hogy mikor.

2010. jún. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, ezt nem neked akartam írni!!!
2010. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem semmiféle tünetem nem volt, hüvelyi ultrahangon sem látszott semmi. Laparoszkópiás műtét alatt derült csak ki, hogy van a hashártyámon, húgyhólyagon és még pár helyen. De úgy tudom, az a ritkább, hogy nincs tünet, mert elég nagy görcsökkel jár, főleg mensikor.
2010. jún. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Remélem Neked nincs ilyen problémád és csak érdeklődsz.:) Bár igaz egyre többen vagyunk sajnos. Nekem 1,5 éve derült ki, akkor egy éve próbáltuk a babát. Egy erősebb mensi után nem múlt a petefészek fájdalmam. Azt hittem vesegörcs. Már gyógyszer nélkül dolgozni sem tudtam menni. A párom nem nézte sokáig bevitt az ügyeletre ott derült ki, hogy egy jó nagy vérömleny van a petefészkemben. Amit az endo okozott. Persze ott ezt még nem tudták. Pesten operáltak, szerencsére nagyon jó orvos. Nem laparral.:( Vágott,de nem bánom. A szövettanon derült ki hogy ez a betegség van nekem is.Mivel babát szeretnénk nem vállaltam be a gyógyszeres kezelést. És ezt mindenkinek határozottan javasolni tudom csak. Én igaz akkor költöztem fel Pestre kaptam munkát nem akartam, hogy a gyógyszeres kezeléssel(amivel klimaxot idéznek elő nálam) veszélybe sodorjam mindezt. A dokim azt mondta így soha nem lehet babám, kell a kezelés. Egy "véletlen" folytán nem mentem bele, hogy az aktuális első injekciómra várva egy förmedvény nővérke jött ki és mint akit a fenekéből húzott ki úgy beszélt mindenkivel. Ekkor eljöttem, mondtam ilyen helyre be sem megyek. Jól tettem. A kezelés nem gyógyít, csak odázza a dolgot. A kezelés alatt nem lehet gyereked mert mensi sincs. És a kezelés ami minimum fél év sem biztosítja hogy utána nem jön vissza az endo akár pár hónapon belül. Ha babát szeretnél izgulhatsz hogy a ciklusodat hogyan tette tönkre az a nagydózisú hormon. Ha egyáltalán lesz újra ciklusod.:( Az endo így is valószínűleg a sok hormon miatt alakult ki(bár már hallottam olyat is hogy azért a mi generációnk, ez a 27-35, mert mi pont fejlődésben voltunk az ominózus csernobil idején). De mi még szedtünk erős fogigátlót, régen nem ilyen gyengék voltak. Nekem pl. már 13 évesen azt írt fel a doki és szedtem is. Pedig épp hogy megjött a mensim, de nagyon rendszertelenül. Véreztem hetekig, majd hónapokig nem. Nem várta meg hogy beálljon felírta a gyógyszert. Szűzen évekig már gyógyszert szedtem. Lehet ez is baj volt. Dehát az orvos szava szent.:(

A lényeg, hogy lassan két éve műtöttek. Azóta abszolút tünetmentes vagyok. Szedek folsavat, meg aloe berry nektárt és persze pozitívan állok hozzá hogy semmi bajom. Baba egyszer volt,de sajnos spontán elment. Azonban lehet.:) Már nagyon várjuk, minden percben hogy pozi legyek.:)Engem igazolt, hogy a műtét után elmentem egy meddőségibe, hogy akkor jöhet a baba. Minden vizsgálaton átmentem és minden leletem tökéletes volt. Ez kb. fél évvel a műtétem után. Így maradt a természetes út.:) Úgyhogy fel a fejjel. Pozitív hozzáállás. Ha van endod akkor sem szabad engedni a gyógyszeres hormonkezelést, főleg ha még nincs babád.


Ja a tüneteim egyébként még: erős mensi görcs, úgy hogy a térdemig sajgott, erős vérzés. Ennyi ha ez tünet lehet. Mert a ciklusom szabályos volt, minden a könyv szerint ment az endo előtt is és most is eléggé jó.:)


Egyébként az endo: Az orvosok sem tudják miért,de a méhnyálkahártya megjelenik máshol a szervezetben, hasüreg, hólyag, belek, akár még az agyban is. Azért veszélyes, mert mensi idején itt is a megtörténik a leválás a vérzéssel, tehát úgy müködik, mint a megszokott helyén. Ez okozhat belső vérzést stb. Tehát a gyógyszeres kezeléssel ezt küszöbölöd ki, hogy nem vérzel, de amint vége.:) Ezért ajánlják az orvosok a terhességet, mert addig sincs mensi és jön a várva várt baba.(Legalább is sok orvos ezt ajánlja).


Sok sikert ha babát szeretnél és ha nincs endod ne beszéld be magadnak, mert nem minden erős mensi utal erre.:) De ha ezen agyalsz hogy tuti az van akkor tényleg ott is lesz.:)


Szép Napot

2010. jún. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó két kedves hozzászólónak!
2010. jún. 15. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!