Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddig mennetek el 2. gyermeke...

Meddig mennetek el 2. gyermekert, ha az elso termeszetes uton sikerult?

Figyelt kérdés
Mennetek inszeminaciora, lombik programra ilyen esetben?
2018. ápr. 19. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Egy általános kivizsgálás a max, mert az az más miatt is fontos, de ennyi. Még egy petevezeték átjárhatóságit se csináltatnék, nemhogy lombikot.


Hozzáteszem, nem vágyunk mindenképp a második. Szeretnénk (most fogjuk kezdeni), de nem tragédia ha nem jön össze. 1 gyerekkel is elégedettek vagyunk.

2018. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem védekezésig.
2018. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Mi ebben a hónapban kezdtünk el próbálkozni, van egy 1 évesünk.

Elsô válaszolóval egyetértek. Nem bombáznám magam hormonokkal, sajnos hosszú távon súlyos következményei lehetnek (rák). Bármi áron nem akarok második gyereket. Max egy kivizsgálás, labor, UH, odafigyelnék a sportra, táplálkozásra. De se inszem, se lombik.

2018. ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Hormonális eredetű daganatos beteg több is van a családomban, így a lombik, inszemináció nekem már vállalhatatlan lenne.
2018. ápr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
En nem is tudtam, hogy ilyen mellekhatasa is lehet. Kivizsgalas nalam is a max szerintem. Tobb, mint 1 eve varjuk, de ciklusom csak 3 honapja allt vissza. Az elso gyermekemnel komoly felkeszules elozte meg pcos, ir, pm-alulmukodes miatt (szigoru dieta, hormontorna, lelki felkeszules). Mar volt, amit a hormonok kozul megnezettem, illetve voltam ultrahangon, de teljes kivizsgalasra csak mostanaban gondoltam. Eleg csalodott vagyok, hogy megint nem sikerult, de lehet koze hozza annak, hogy most nem tettem teljes erobedobassal eddig meg mindent a sikerert.
2018. ápr. 19. 15:01
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Átjárhatósági, stimuláció belefér. Olyanok, amit helyben, meddőségi központ nélkül meg lehet csinálni.

Sem időben, sem pénzben nem szeretném, ha a már meglévő gyerek látná kárát a nagy tesó-akarásnak.


Nagyon szeretnék még egyet, de az orvosom szerint örüljek, hogy van egy és ő egészséges.

2018. ápr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%

Én már 3 stimuláción túl vagyok,nem lettem rákos és nem volt semmilyen mellék hatása.

Mi az első gyerekért küzdünk egyenlőre,ha szeretnénk majd másodikat is akkor megfogom tenni érte is azt amit most.

Jövőhéten derül ki h sikerült e a lombik :)

Szóval ne pár vizsgálat és pár injekció és bogyó miatt ne legyen másik :)

2018. ápr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem is az volt a kérdés, hogy bevállalnád-e az inszemet, lombikot az elsôért. Nagy különbség, hogy az elsôért vagy a másodikért küzd valaki.


És a hormonbombák sem azonnal okozHAT nak kárt. Majd 10-15 év múlva.

2018. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
PCOs miatt nekem amugyis meg kell gondolnom, mit vallalok be. A Clostytol pl. csak meg tobb cisztam lett anno. Nem hiszem, hogy egy hormonos kezelest bevallalnek. Es valoban hatalmas a kulonbseg (szamomra legalabbis) hogy az elso megvan-e mar, szeretnem kerni a valaszolokat, hogy a kerdesemre valaszoljanak (ami meg egyszer: termeszetes uton sikerult 1. gyermek utan mit tennetek meg, hogy legyen masodik?). Ha elso gyermekrol lenne szo, elmennek, ameddig csak lehet.
2018. ápr. 19. 17:07
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen jött össze a baba nálunk.Erős két év kellett.Voltunk kivizsgáláson, tudtuk, hogy nem találtak semelyikünknél semmi gondot.Mivel mindketten ülő munkát végeztünk elkezdtünk többet mozogni, odafigyelni mit eszünk.Ennyit tettünk meg az elsőért.A másodikért is megtenném.

Ha a válaszaid figyelem akkor azt gondolom tedd meg azt amit az elsőért megtettél.Ha inszeminació nem játszik adj a másodiknak annyi esélyt mint az elsőnek és ennyi.

2018. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!