Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Császármetszés után mikor...

Császármetszés után mikor lehet teherbeesni?

Figyelt kérdés
Karácsonykor koraszülés miatt volt egy sürgős császárom...a babák sajnos csak 4 napot éltek...a férjemmel azóta teljesen össze vagyunk törve ..."gyógyulást" szerintem csak egy egészséges baba hozhat :( ...mikortól lehet próbálkozni? A kontrolon csak annyit mondott a doki hogy minden rendben és hogy teljes életet élhetek ...

2018. ápr. 24. 09:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
2 év múlva, a hegszétnyílás veszélye miatt.
2018. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Átlag két évet mondanak.De a méhed állapota alapján az orvos mondhat mást.
2018. ápr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az orvosodat és kérdezz rá. Ő tudja a pontos választ, hishen ő ismeri a pontos kórtörténetedet.
2018. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Nekem azt mondta a doki, hogy ha 1,5-2 éven belül szülnék akkor tuti császár lesz. Szóval lehet előbb is, csak akkor a természetes szülést (VBAC) nem fogják engedni.

Szülés nem teherbe esés!

2018. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Általában a teherbeesésre (nem szülés!) mondanak 2 évet. Felelőtlenség korábban teherbe esni, mert a heg nem biztos, hogy bírja.
2018. ápr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos egy évet mondott. Egy éves volt a kisfiam, amikor mennem hozzá, azt mondta, hogy most már bármikor. Szerintem beszélj te is az orvosoddal, ne az itteniek véleményére hallgass.
2018. ápr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem a teherbeesésre mondanak 2 évet, hanem a vbac szülésre. A teherbeesésre azt mondják, hogy 1 évet érdemes várni, addigra már biztosan teljes a gyógyulás.

Ismerek egyébként egy nőt, aki 2,5 éven belül 3 gyereket szült császárral (az első kettő között 1, a második és a harmadik közt 1,5 év különbség), de ez elég extrém, és nem túl okos döntés, ha szeretné az ember biztonságban kihordani a babát.

Sajnálom, ami veletek történt, nagyon megértem, hogy mihamarabb vágynátok babára (nekem "csak" kisvetélésem volt, de én is azt éreztem, hogy az gyógyítana meg, ha mihamarabb babám lenne), de a baba és a te érdekedben is várjatok még szerintem.

2018. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor én leszek az ellenpélda. Csm volt tavaly január végén, és tavaly nov. közepén lett pozitív a tesztem. VBAC szülésre készülünk(igaz a tavalyi császárt már megelőzte korábban két sima szülés is). A dokim szerint 9 hónap alatt egy egészséges fiatal szervezet simán regenerálódik! Remélem sikerül a vbac.

Kérdező, szerintem a legegyszerűbb, ha felhívod az orvosod és konkrétan rálérdezel!!! Részvétem a babák miatt!:(

2018. ápr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Két hete voltam a Szent Imrében szülésfelkészítőn. Elsősorban a vbacről volt szó és ott az orvos egy évet említett a császár és a teherbeesés között illetve a két szülés között 1 évet (tehát gyakorlatilag azonnal lehet próbálkozni) ha nem gond hogy újra császár.


Nagyon sajnálom ami veletek történt, nem is tudom hogy élném túl. De én várnék még a teherbeeséssel de kérdezd meg az orvosod, ő tud erre pontos választ adni.

2018. ápr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, egy másik doki 4!!! hónappal a császár után megemlítette, hogy akár már jphetne a baba, mert minden tpkéletes odabent!!
2018. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!