Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baj lehet belőle mik az esèlyek?

Baj lehet belőle mik az esèlyek?

Figyelt kérdés
Most tartottam hèt napos szünetet a fogamzàs gàtlóban. Tegnap kellett volna elkezdenem az ujabb levèl gyógyszert de valamièrt az volt eszembe ma kell elkezdenem ès most jöttem rà hogy így tegnap kimardt egy szem gyógyszer. (JANGEE) Vasàrnap ès kedden együtt voltam pàrommal. Szerintetek lehetek terhes vagy nagyon kicsi az esèlye?
2018. máj. 4. 19:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy most akkor vegyek be egyszerre kettő szemet, vagy mi a teendő? Köszönöm a vàlaszokat.
2018. máj. 4. 19:44
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Kicsi az esély. Csak szedd úgy tovább a gyógyszert ahogy eddig.
2018. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerre kettot nem kell, folosleges.

A teherbeesés eselye pedig nagyon alacsony.

2018. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Miért nem lehet elolvasni a tájékoztatót?


1. Igen is lehetsz terhes. Fogamzásgátlónál az első héten történő kihagyás a legveszélyesebb, bizony a vasárnapi és keddi aktusból előfordulhat terhesség.


2. Ahogy a tájékoztató is leírja: ilyen esetben be kell venni mind a két szemet.

2018. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Ès tesztelni mikor èrdemes, csak ha kèsik a menstruàció?
2018. máj. 4. 20:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor is tesztelhetsz, ha megjön a következő megvonásos (!) vérzésed, mert tabletta mellett nem feltétlenül marad el. De csak abban az időben érdemes, korábban nem.


Egyébként pedig minden úgy van, ahogy a 4-es írja.

2018. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Semmiképpen ne vegyél be kettőt. Ugyanúgy szedd, ahogy amúgy szedted volna. Ennek kb. annyi lesz a következménye, hogy 1 nappal később jön majd meg.

A terhesség esélye igen kicsi, azért a tabletta hatása nem szűnik meg 1 nap csúszás miatt, annál kicsit komplexebb. Szóval nyugi.

2018. máj. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy én írtam le az egyetlen korrekt és helyes választ, de érdekes módon én vagyok az egyetlen, aki le van pontozva.


"Semmiképpen ne vegyél be kettőt."

Aztán ugyan miért ne? A betegtájékoztatót meg biztos dilettáns barmok írják, nem?


"Ha 12 óránál hosszabb időt késik a tabletta bevételével, a fogamzásgátló hatás csökkenhet. Minél több tablettát hagyott ki, annál nagyobb teherbeesés veszélye.

Különösen nagy a terhességgel szembeni védelem elégtelenségének a kockázata, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki tablettákat. Ezért az alábbi szabályokat kell követnie

Egy tablettát hagyott ki az első héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti). A következő tablettákat a szokásos időben vegye be és alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt, például használjon óvszert. Ha a tabletta kihagyása előtti héten szexuális együttlétre került sor, lehet, hogy terhes. Ebben az esetben forduljon orvosához."


Miért gondolja mindenki azt, hogy a tájékoztatóba felesleges ijesztgetésnek írják bele, hogy bizony ebből baj lehet? Utána meg az ilyen hülyék sírnak, hogy a tabletta nem megbízható, mert bizony ő teherbe esett mellette...


Elárulok egy titkot: A 7 napos szünet végére a nők egy kis részénél már van a petefészekben egy majdnem teljesen érett tüsző. Ha időben elkezdi a tablettaszedést a 8. napon, akkor nem fog megrepedni. Azonban ezeknél a nőknél már egy szem kihagyása esetén is létrejöhet ovuláció! És bizony a spermiumok - a petesejttel ellentétben - nem csak fél-egy napig élnek ám. Ha csütörtökön kihagyta a tablettát és véletlenül pont abba a kisebb %-ba esik, akinél már a tablettaszedés szünetében elkezdődik a peteérés, akkor a keddi aktusból össze is jöhet a terhesség.


Nem kellene felelőtlen szedésre biztatni a nőket! Pont az ilyen idétlen tanácsok miatt van az, hogy míg tökéletes szedés esetén 0,3%-uk esik teherbe egy év alatt, addig "átlagos" szedés esetén 8! Pont az ilyenek miatt. "Jaaaj, egy szem kihagyása esetén úgy sem leszek terhes". Hát nem a nagy szart nem.


Persze, simán lehet, hogy megússza, tabletta nélkül is egy ciklusban, ovulációkor is csak 20% az esély, de attól, hogy most nem esik teherbe esetleg, nem azt jelenti, hogy védett is volt.


Szóval ha már valaki úgy dönt, hogy tablettával védekezik a nem kívánt terhesség ellen, vegye már a fáradtságot arra is, hogy elolvassa azt az istenverte tájékoztatót és aszerint szedje! Különben akár a seggébe is dughatja a tablettákat.

2018. máj. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Èn nem pontoztam le senkit! De fel se!

A betegtàjèkoztatót elolvastam, ès tudtam is èrtelmezni. Csak az èrdekelt volna ha màs is jàrt így ő hogyan cselekedett.

2018. máj. 5. 06:16
 10/10 A kérdező kommentje:
Reggel óta be be görcsöl a hasam alja. Ez lehet az miatt hogy tegnap egyszerre kettő gyógyszert vettem be vagy ez màs?
2018. máj. 5. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!